0 РОВР у Дніпропетровській області

 

ГОЛОВНА     ПРО ОФІС     ДІЯЛЬНІСТЬ     ГРОМАДЯНАМ     ПРЕС-ЦЕНТР     ПУБЛІЧНА ІНФОРМАЦІЯ     КОНТАКТИ

Новини


 

Конференція присвячена Всесвітньому дню води

 

Щорічно 22 березня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день води, запроваджений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Вода є основою життя на Землі, вона використовується майже в усіх сферах людської діяльності. Її значення в економічному і соціальному розвитку суспільства повсякденно зростає. Стале функціонування і розвиток країни, рівень життя, здоров’я і добробуту її громадян тісно пов’язані зі станом водних ресурсів.

Тому в цей день у всьому світі проходяться заходи, присвячені важливості збереження та дбайливого ставлення до водних ресурсів.

Так, 21 березня у Дніпропетровському державному аграрно-економічному університеті відбулась онлайн-конференція, яка присвячена Всесвітньому дню води.

Метою конференції є привернення уваги широких верств населення до проблем щодо стану водних ресурсів України, а також виховання екологічно свідомого мислення в українському суспільстві.

На конференції доповідали: проректор ДДАЕУ Дмитро Онопрієнко, заступник Голови Держводегентства Ігор Гопчак, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун та інші фахівці.

Основні питання, що були розглянуті:

- «Будь зміною»- шляхи подолання водної кризи в Україні;

- комплексне використання водних ресурсів;

- водопостачання та водовідведення;

- меліорація земель в умовах змін клімату;

- водна інженерія та гідротехнічне будівництво;

- екологічні проблеми водних та навколоводних екосистем;

- водні біоресурси.

 


 

Нарада щодо стану річки Інгулець

 

14 березня п.р. відбулась нарада в режимі онлайн під головуванням заступника голови Держводагентства Ігорем Гопчаком та за участю фахівців, що мають відношення до стану водних ресурсів Кривбасу.

На нараді були обговорені питання щодо проєкту Регламенту промивки та екологічного оздоровлення басейну р. Інгулець.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у нараді взяла участь заступник начальника Ольга Чехун, яка доповіла про екологічний стан р. Інгулець та реалізацію необхідних заходів щодо його поліпшення.

 


 

Державний облік водокористування

 

10 січня 2023 року в Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства провели онлайн-навчання на тему: «Державний облік водокористування. Ведення обліку, перевірка правильності заповнення форми 2ТП-водгосп (річна)». Фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь у заході, де розглянули такі питання:

-Порядок ведення державного обліку водокористування.

-Подання звітної форми 2ТП - водгосп в електронному варіанті.

-Підстави припинення або призупинення подачі Звіту.

-Порушення умов спеціального водокористування та охорони вод.

-Наслідки неподання суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності.

-Вимоги до засобів вимірювальної техніки.

-Юридичні аспекти подання Звіту водокористувачами, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи.

-Географічні координати місць забору води та географічні координати місць відведення зворотних (стічних) вод.

 


 

День ліквідатора

 

14 грудня в Україні відзначають День ліквідатора найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства, яка сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній станції.

Наслідки ми відчуваємо і до цього дня, та неможливо уявити, якими вони могли б бути, якби не самовідданість людей-ліквідаторів цієї катастрофи. Сьогодні ми вшановуємо героїв, які, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберегли нам майбутнє. Вклоняємося перед мужністю, самовідданістю та високим професіоналізмом ліквідаторів, згадуємо тих, хто усвідомлено віддав за нас своє життя.

З цієї нагоди начальник РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров подякував ліквідаторам наслідків катастрофи за мужність і героїзм та нагородив подяками працівників Офісу та структурних відділень.

 


 

Нарада з охорони праці у Софіївському відділенні

 

06 грудня 2022 року у Софіївському відділенні РОВР провідним інженером з охорони праці Ф. Юркевичем проведено перевірку виконання акту взаємоперевірки та припису, які були видані у ІІІ кварталі поточного року. Також проведена нарада з питань охорони праці та пожежної безпеки на виробничих об'єктах, де було заслухано начальника відділення В. Волобуєва та спеціалістів підрозділів.

По закінченню наради було проведено чергову перевірку знань з питань охорони праці інженерно-технічних працівників та спеціалістів Софіївського відділення РОВР.

 


 

Тренінг для фахівців водного сектору

 

29 листопада 2022 у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства вібдувся тренінг для фахівців водного сектору підвідомчих організацій Міндовкілля.

Захід організовано в рамках реалізації EU4Environment - Water and Data (Програма EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data).

На тренігну обговорювались такі питання:

-Загальні положення розробки програми заходів для басейну Дніпра.

-Перегляд та аналіз пропозицій заходів по суббасейнам, які надійшли від учасників тренінгу.

-Проект Методики відновлення гідроморфологічних характеристик водотоків.

-Роль басейнової ради в процесі розробки та затвердження Програми заходів.

-Природоорієнтовні рішення: що це і яка ціль впровадження таких рішень?

-Процес та покроковість виконання Аналізу економічної ефективності заходів Програми заходів.

На практичному тренінгу з питань підготовки розділу 8 ПУРБ «Повний перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати» для басейну річки Дніпро та його суббасейнів, виступили експерти Програми EU4 Environment – Water Resources and Environmental Data, водного сектору WWF- Україна, представники наших колег із Франції, Держводагентства та ЦПКВГ.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області в заході взяла участь Олена Сірко- провідний хімік лабораторії моніторигну вод та грунтів.

 


 

Незважаючи на воєнний стан та скрутне фінансове становище у державі, Магдалинівське відділення РОВР у Дніпропетровській області проводить першочергові та невідкладні роботи задля підготовки до наступного поливного сезону.

На головній насосній станції відділу проводиться заміна вихідного напірного колектору. Виконанні роботи сприятимуть безперебійній подачі води агроформуванням Новомосковського району, що вкрай важливо для продовольчої безпеки держави.

 


 

Нарада з охорони праці у Павлоградському МУВГ

 

У Регіональному офісі водних ресурсів в Дніпропетровській області тривають виїзні наради з питань охорони праці та пожежної безпеки на виробничих об'єктах.

Так, 22 листопада 2022 року, у Павлоградському МУВГ відбулась нарада та перевірка знань питань з охорони праці та пожежної безпеки інженерно-технічних працівників та спеціалістів.

Нарада проведена під головуванням провідного інженера з охорони праці РОВР у Дніпропетровській області Федора Юркевича, за участю начальника Павлоградського МУВГ Іллі Польового, провідного інженера з охорони праці Павлоградського МУВГ Василя Ігнатюка та працівників управління.

 


 

Нарада з охорони праці

 

17 та 18 листопада 2022 року у Магдалинівському та Царичанському відділеннях РОВР у Дніпропетровській області службою охорони праці проведено нараду з питань охорони праці та пожежної безпеки на виробничих об'єктах. Розглянуті питання з попередження та недопущення травматизму, пожеж та дорожньо- транспортних пригод у зимовий період.

Також комісією з перевірки знань питань з охорони праці та пожежної безпеки проведено перевірку знань інженерно-технічних працівників та спеціалістів Магдалинівського та Царичанського відділень РОВР.

 


 

Проведення навчання з охорони праці

 

17.11.2022року в Павлоградському МУВГ проведено навчання інженерно-технічних працівників з охорони праці, електро- та пожежної безпеки.Навчання проводили: провідний інженер з охорони праці Василь Ігнатюк та головний енергетик Юрій Панченко.

Розглянуті питання щодо організації проведення інструктажів з охорони праці, надання допомоги потерпілим від нещасного випадку, дотримання правил електробезпеки в службових кабінетах та у виробничих приміщеннях, правил пожежної безпеки при використанні вогнегасників.

Всім присутнім було наголошено щодо економного споживання електричної енергії у робочий час в умовах воєнного стану.

 


 

Співробітники Царичанського відділення РОВР у Дніпропетровській області виготовляють окопні свічки для українських захисників. Горять такі свічки довго, на них можна: чайник підігріти, речі підсушити, зігрітись у холодному окопі. А ще таке джерело світла й тепла не боїться вітру, вони можуть горіти до 7 годин.

Технологія проста- звичайну бляшанку наповнюють скрученим картоном поки розтоплюється віск. Він - найбільш затребуваний у цій справі. На сотню свічок його потрібно тридцять кілограмів. Кожну окопну свічку тричі заливають воском, щоб довше горіла.

Кожна така свічка - це підтримка наших воїнів. Віримо в ЗСУ, віримо в перемогу!

 


 

Працівниками Магдалинівського відділення проводиться комплекс доглядових робіт у рамках підготовки до поливного сезону 2023-го року. Наразі тривають роботи по очистці міжгосподарських магістральних каналів від наносів мулу та рослинності.

 


 

Перевірка знань з питань охорони праці

 

8 листопада 2022 року було проведено перевірку знань з питань охорони праці посадових осіб та спеціалістів Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області. Навчання та перевірку знань проведено спеціалістами Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства та Державного агентства водних ресурсів України в режимі відеоконференції.

З 01 по 07 листопада слухачі пройшли повний навчальний курс з охорони праці та самостійно опрацювали матеріал на інтерактивній платформі GoogleClassroom.

 


 

Поліпшення умов праці машиністів насосних станцій у зимовий період

 

Для належного забезпечення підготовки насосних станцій до роботи в зимовий період та покращення умов праці робітників насосних станцій НСП-3/ПСП-1 та НСП-6 Східної експлуатаційної дільниці Нікопольського МУВГ протягом жовтня 2022 року працівниками дільниці були збудовані господарські споруди для зберігання інвентарю та інструменту, твердого палива (дров, вугілля) та інших матеріалів.

Спорудження будівель не лише поліпшує санітарний та естетичний стан територій водогосподарських об’єктів, а й дозволяє зменшити захаращеність приміщень насосних станцій та створює більш сприятливі умови праці машиністів.

Надалі Нікопольське МУВГ буде продовжувати споруджувати аналогічні господарські споруди і на інших насосних станціях управління.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Царичанським відділенням РОВР в Дніпропетровській області при підготовці до поливного періоду 2023 року виконуються певні роботи щодо зменшення турбулентності та укріплення системи водовипусків на міжгосподарській мережі. Так, працівниками відділення було виготовлено і встановлено по регульованому басейні РБ-3 Царичанської зрошувальної системи спеціальний перехідник для вирішення даного питання. У нинішньому поливному сезоні по басейну РБ-3 прийнято та розподілено по трьом насосним станціям майже 2млн м3 води.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

28 жовтня 2022 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи за 9 місяців 2022 року.

У зазначеному заході взяли участь: заступник начальника Офісу І. Потапенко, провідний інженер з охорони праці Ф. Юркевич, начальник відділу енергоефективності та механізації О. Мілінчук, голова комісій з реорганізацій ПМУВГ, заступник начальника НМУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

На нараді про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху, забезпеченість працівників спецодягом та спецвзуттям, рівень підготовки до опалювального періоду у підпорядкованих організаціях, відділеннях доповідали: голова з реорганізації ПМУВГ, заступник НМУВГ, начальники відділень. Про виконану роботу з попередження електротравматизму, з безпеки дорожнього руху, технічний стан, технічне обстеження машин і механізмів, виконання актів взаємоперевірок, приписів за ІІІ квартал 2022 року доповідали: головні енергетики, головні механіки та спеціалісти з охорони праці.

Для виконання заходів попередження травматизму на виробництві, пожеж, дорожньо - транспортних пригод було видано підпорядкованим організаціям протокол ІV ступені контролю стану охорони праці.

 


 

Відновлювальні роботи по ліквідації наслідків ворожих обстрілів

 

Протягом останніх чотирьох місяців ворог підступно обстрілює території Нікопольського та Криворізького районів. В середині жовтня, внаслідок чергового обстрілу міста Нікополь та Нікопольського району, ворожі снаряди прилетіли на території виробничих об’єктів Нікопольського міжрайонного управління водного господарства.

Внаслідок влучання снарядів уламками пошкоджено та вибиті вікна адміністративних приміщень, господарських будівель та насосних станцій управління.

Відразу після обстеження та уточнення масштабів руйнувань робітники ремонтної бригади відділу господарського забезпечення, служб механізації та енергоефективності, працівники експлуатаційних дільниць розпочали відновлювальні роботи, оскільки розпочинається осінньо-зимовий період і треба якнайшвидше запобігти потраплянню вологи та холоду до будівель. За допомогою завчасно заготовлених OSB-плит, полікарбонату, скла, плівки та деревини, працівники управління проводять роботи по ремонту ушкоджених вікон та конструкцій.

 


 

Забезпечення транспортом робітників групи насосних станцій

 

Робітниками ремонтно-механічної майстерні служби механізації Нікопольського МУВГ в жовтні 2022 року закінчено капітальний ремонт автомобіля ЗАЗ, а саме: проведений капітальний ремонт двигуна, ходової частини, зварювально-кузовні роботи та нанесення лакофарбового покриття.

Автомобіль відремонтовано для робітників групи насосних станцій Центральної експлуатаційної дільниці, що дозволить оперативно забезпечити технічне обслуговування енергетичного обладнання насосних станцій та високовольтних транспортних підстанцій, якими забезпечуються не лише власні потреби підприємства, а й транспортування електричної енергії населенню і підприємствам громад Нікопольського району, що зараз є найбільш актуальним питанням.

 


 

Аварійно-відновлювальні роботи водозабірних гідротехнічних споруд

 

У кінці вересня 2022 року на водозабірних гідротехнічних спорудах ГНС-2 Нікопольського МУВГ сталася аварійна ситуація, що призвела до припинення забору води. Розуміючи важливість безперебійного водопостачання підприємства агропромислового комплексу, технічною радою Нікопольського МУВГ прийнято невідкладне рішення по проведенню комплексу аварійно-відновлювальних робіт.

Працівниками ремонтної бригади Центральної експлуатаційної дільниці, службами енергоефективності та механізації, з залученням спеціалізованої організації по підводно-технічним роботам у двотижневий термін виконано:

-водолазне обстеження та ремонт водозабірних оголовків;

-монтаж вакуумного насосу ВВН-6 та електричного проводу СІП 25х4, довжиною 200 метрів, монтаж електричних опор;

-монтаж забірного трубопроводу, довжиною 72 метра, монтаж запірної арматури, фланцевих з’єднань;

-технічний запуск нової системи водозабору.

Завдяки висококваліфікованості робітничого персоналу, інженерно-технічних працівників та спеціалістів по підводно-технічним роботам вказані аварійно-відновлювальні роботи проведені успішно, водозабір та водоподачу відновлено.

Незважаючи на надскладні умови перебування Нікопольського МУВГ на території бойових дій, працівники щоденно виконують робочі завдання по забезпеченню водними ресурсами агропромислового комплексу, чим роблять свій внесок в забезпечення продовольчої безпеки нашої Держави.

 


 

Проведення експлуатаційних робіт з підготови до поливного сезону

 

З метою збільшення корисного об’єму води та зменшення енерговитрат в наступному поливному сезоні робітники Східної експлуатаційної дільниці Нікопольського МУВГ проводять роботи по очищенню від мулу та наносів аванкамери НСП-3/ПНС-1 Вищетарасівської зрошувальної системи.

До робіт залучені робітники ремонтної бригади дільниці, служби механізації управління та відповідні машини і механізми. Робітники виконують експлуатаційні роботи по очищенню від мулу та насосів об’ємом 300 м3, очищають водозабірні трубопроводи, виготовляють захисні решітки та змінюють конструкцію водозабору до проєктної.

Виконані роботи дозволять в наступному поливному сезоні суттєво збільшити об’єм забраної води та, відповідно, зменшити енерговитрати, що безпосередньо вплине на вартість послуг для водокористувачів.

 


 

Працівники Магдалинівського відділення ведуть підготовчі роботи до поливного сезону 2023 року. На разі, для зменшення втрат води на фільтрацію, проводяться бетонні роботи з закладання швів та тріщин на міжгосподарській мережі.

 


 

У Магдалинівському відділенні ведуться роботи з підготовки до опалювального сезону на насосних станціях. На сьогодні приведено до ладу пічне опалення на насосних станціях, та проводиться наплавляння єврорубіроїдом покрівель насосних станцій та ЗРУ.

 


 

В умовах воєнного часу та дефіциту природного газу, працівниками Магдалинівського відділення було здійснено перехід на альтернативний вид опалення. А саме: було сконструйовано та вмонтовано в існуючу систему опалення електричний котел, що дасть змогу виконувати свої функції в осінньо-зимовий період.

 


 

Відновлення покрівель на виробничих об’єктах та спорудах

 

У вересні 2022 року повністю завершено роботи з ремонту покрівлі адміністративного приміщення Нікопольського МУВГ, яка перебувала в незадовільному стані.

Як завжди, всі роботи виконано якісно та швидко робітниками ремонтної бригади відділу господарського забезпечення.Під час ремонту проведено: відновлення цегляних примикань будівлі до покрівлі, бетонування поверхні, встановлено водостоки з оцинкованої сталі та відремонтовано покрівлю.

Відремонтована покрівля не тільки захищатиме приміщення від протікань, а й забезпечить кращий рівень енергозбереження та комфортні умови праці.

 


 

Донорський день

 

Триває повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. Наразі багато наших захисників потребують допомоги у різних сферах.

Так, 1 вересня 2022 року працівники Царичанського відділення РОВР у Дніпропетровській області долучились до справи донорства та здали кров для потреб ЗСУ, які боронять наше життя та спокій. Варто зауважити, що одна донація крові може врятувати життя двох людей.

Незаплановану роботу виїзного донорського пункту для забору крові організувала Дніпропетровська обласна станція переливання крові.

Долучайтесь до благородної справи донорства, оскільки у єдності наша сила та перемога!

 


 

Відновлення роботи насосної станції пошкодженої ворожими обстрілами

 

Майже півроку село Мар’янське Криворізького району живе під постійними ворожими обстрілами. Внаслідок чергового обстрілу села Мар’янське, на початку серпня 2022 року, ворожі снаряди прилетіли й на територію насосної станції, розташованої на березі Каховського водосховища, яка у цей складний час здійснює подачу води місцевим сільгоспвиробникам. Після влучання та розриву снарядів уламками пошкоджено обладнання насосної станції за яких технічно не можлива водоподача, а саме: ушкоджено всі три насосно-силові агрегати, розвідні трубопроводи, щити управління, силові кабелі струму та трансформаторна підстанція.

Відразу після обстеження підрозділами ДСНС території насосної станції, на місце виїхали спеціалісти, щоб уточнити масштаби руйнувань і визначити технічну можливість відновлення подачі води сільгоспвиробникам. Розуміючи важливість якнайшвидшого відновлення водоподачі, на наступний день машиністи насосної станції і робітники двох експлуатаційних дільниць управління провели ремонт одного насосно-силового агрегату, щита управління, трубопроводу, запірної арматури та трансформатору струму 630 кВа. Всі можливі, з урахуванням завданих обстрілами руйнувань, аварійно-відновлювальні роботи виконані успішно, проведений пуск насосної станції та заповнення міжгосподарського трубопроводу. На жаль, відремонтувати два інших насосно-силових агрегати, через складності ушкоджень, технічно неможливо.

Всі водокористувачі щиро вдячні працівникам водного господарства за оперативне реагування і швидке відновлення подачі води, адже тривала спекотна погода і єдиним порятунком врожаю за таких умов – зрошення.

А ми, в свою чергу, хочемо подякувати машиністам насосних станцій, робітникам ремонтних бригад, спеціалістам за те, що в такий важкий час, в умовах бойових дій виконують свою роботу забезпечуючи подачу води населенню і сільгоспвиробникам.

 


 

Допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН

 

Колектив Нікопольського міжрайонного управління водного господарства, який знаходиться на першій лінії бойових дій, висловлює величезну вдячність Андрію ХИТРОВУ – начальнику Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у організації отримання працівниками управління гуманітарної допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН.

У цей складний час, коли громади Нікопольського та Криворізького району знаходяться під постійними ворожими обстрілами, працівники Нікопольського МУВГ виконують свої службові обов’язки та забезпечують безперебійну подачу води сільгоспвиробникам нашого регіону та продовольчу безпеку нашої держави.

Кожен працівник управління дякує за надані продовольчі набори та в свою чергу продовжує й надалі сумлінно працювати заради нашої спільної перемоги.

 


 

Роботи з ремонту покрівлі

 

У Нікопольському МУВГ в серпні 2022 року завершено роботи з ремонту покрівлі інженерно-лабораторного корпусу, яка перебувала у вкрай незадовільному стані. Всі роботи виконано робітниками ремонтної бригади відділу господарського забезпечення.

Під час ремонту повністю відновлено поверхневий шар покрівлі та цементну стяжку, які були зруйновані внаслідок тривалого потрапляння атмосферних опадів, проведені бетонні роботи, встановлено водостоки з оцинкованої сталі та відремонтовано покрівлю з використанням руберойду площею 235,0 м2.

Наразі працівники ремонтної бригади вже задіяні на ремонті покрівлі іншого об’єкту, а в найближчих планах проведення ремонту покрівлі однієї з насосної станції управління, яка перебуває у незадовільному стані.

 


 

Допомога ЗСУ

 

Триває протистояння всього Українського народу проти російської агресії. У цей надскладний період, об’єднавшись Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області підтримує своїх мобілізованих працівників та загалом ЗСУ. Проводяться активні збори коштів та купуються необхідні речі, ліки, продукти та інше. Допомагаємо у виготовленні маскувальних сіток для військових. Кожен на своєму місці, виконуючи свою роботу, наближає нашу країну до перемоги!

 


 

 


 

Про забезпечення функціонування української мови як державної

 

Доручення Держводагентства від 01.08.2022 №2876/5/11-22.

 

Рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо норм Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" та Кодексу України про адміністративні порушення, які стосуються обов'язкового застосування державної мови у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної і комунальної форм власності.

 


 

Протиаварійні тренування

 

Відповідно до графіка проведення протиаварійних тренувань на ІI квартал п.р., в Магдалинівському відділенні було проведено протиаварійні та протипожежні тренування, де були розглянуті питання щодо причин займання, опис розвитку пожеж та роботи автоматичної пожежної сигналізації, стан засобів пожежогасіння та порядок використання.

Метою заходу було набуття теоретичних та практичних знань. У тренуванні взяли участь інженерно-технічні працівники, серед яких є начальники виробничих підрозділів, які безпосередньо зможуть передати здобуті знання та навички своїм підлеглим. Всі показали задовільні теоретичні та практичні знання.

 


 

Тренінг з питань ПУРБ

 

13-14 липня п.р. у Держводагентстві був проведений тренінг з питань підготовки планів управління річковими басейнами. На заході були висвітлені такі теми:

-Підготовка пропозицій щодо заходів, спрямованих на зменшення забруднення органічними, біогенними та небезпечними речовинами.

-Підготовка пропозицій щодо заходів на покращення/відновлення гідрологічного режиму та морфологічних показників у разі порушення вільної течії річок, гідравлічного зв’язку між руслами річок та їх заплавами, гідрологічних змінах, модифікації морфології річок.

-Заходи, спрямовані на зменшення забруднення та виснаження підземних вод.

Разом із іншими фахівцями-водниками України у тренінгу взяла участь провідний хімік лабораторії моніторингу вод РОВР у Дніпропетровській області Олена Сірко.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

12 липня п.р. у РОВР у Дніпропетровській області відбулась онлайн-нарада IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та дорожнього руху під головуванням заступника начальника І. Потапенка та провідного інженера з охорони праці Ф. Юркевича за участю фахівців підвідомчих управлінь та відділень. Фахівці з охорони праці, головні механіки та головні енергетики звітували з таких питань:

1. Про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, попередження електротравматизму, та забезпечення технічного стану транспортних засобів та механізмів за підсумками роботи за перше півріччя 2022 року.

2. Про покращення роботи з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху.

За результатами наради були підведені підсумки, поставлені завдання та терміни їх виконання.

 


 

Онлайн-засідання басейнової ради

 

07.07.2022 року відбулось чергове онлайн-засідання басейнової ради, на якому розглядались наступні питання:

-представлення проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном;

-представлення результатів роботи з визначення масивів підземних вод по суббасейну середнього Дніпра.

У засідання взяли участь фахівці офісу: заступник начальника О. Чехун, начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії І. Нарижна, начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О. Приймачук, провідних хімік лабораторії моніторингу вод С. Куницька. Захід відбувся в онлайн режимі за допомогою сервісу Google Meet.

 


 

Міжнародний день Дніпра

 

Щорічно у першу суботу липня відзначається Міжнародний день Дніпра. Найдавніша назва р. Дніпро зафіксована писемно у творах давньогрецького історика Геродота– Бористенес (Борисфен), що перекладається як «північна протока». У слов’янському світі річка називається Славутою (річка слави), Славутичем (син слави), Дніпром, Денепром, Дняпром (білорус.), а в стародавніх літописах вживалась назва Непрь.

Річка Дніпро посідає 4-е місце в Європі, її довжина – 2201 км (у межах України 981 км), площа басейну 504 тис. кв. км. У басейні Дніпра близько 32 тисяч водотоків, серед яких 89 – ріки завдовжки 100 км і більше. Водні ресурси басейну Дніпра становлять близько 80% загальноукраїнських. Дві третини території країни забезпечує Дніпро водою, зокрема 30 млн людей, 50 великих міст і промислових центрів користуються водою Дніпра. На Дніпрі розташовані українські міста Київ, Канів, Черкаси, Кременчук, Кам’янське, Дніпро, Запоріжжя, Нікополь, Херсон.

Дніпропетровська область розташована на південному сході України, в басейні середньої і нижньої течії Дніпра. Територію області часто називають Придніпров’ям, бо вона є частиною загальноукраїнського краю Наддніпрянщини.Загальна довжина р. Дніпро в межах області складає 261 км. В межах Кам’янського водосховища – 66 км, в тому числі від межі області по лівобережжю (головна насосна станція каналу Дніпро-Донбас) – 30 км, і далі лише по правобережжю – 36 км (межа вище с. Мишурин Ріг). В межах Дніпровського водосховища – 94 км, в тому числі: в створі обох берегів, від р. Плоска Осокорівка до створу греблі Кам’янського водосховища – 86 км і по правобережжю – 8 км (район с. Федорівка Запорізької області). В межах Каховського водосховища – 101 км, лише по правобережжю: в створі нижче с. Червонодніпровка Запорізької області до с. Нововоронцовка Херсонської області.

Найбільшими притоками р. Дніпро, що беруть свій початок за межами області, є: Оріль, Самара, Вовча та Інгулець. Притоками р. Дніпро, басейни яких повністю розташовані у межах області (на правобережжі), є Саксагань, Мокра Сура і Базавлук.Водні ресурси у Дніпропетровській області, в середній по водності рік, становлять 52,8 млрд. м3, в тому числі місцевий стік (стік, що формується в межах області) – 0,825 млрд. м3 і 0,381 млрд. м3 – запаси підземних вод. Транзитний стік, обсягом 51,6 млрд. м3, розкладається на санітарний стік не менше як 15 млрд. м3 та 37 млрд. м3, що йдуть на постійне поповнення водосховищ і водоспоживання промисловими і сільськогосподарськими підприємствами Дніпропетровської та суміжних областей. Поверхневий стік малих річок становить 1,6 млрд. м3, в тому числі 0,83 млрд. м3 – місцевий стік.

Уже в середині XX століття почалися екологічні проблеми р. Дніпро внаслідок антропогенного впливу на неї. Це, в першу чергу, забруднення води промисловими стоками та хімікатами сільського господарства, побутовими відходами. Вони засмічують не тільки воду, а й береги великої ріки. Спостерігається руйнування охоронної прибережної зони в результаті порушень правил забудови.

Свято Міжнародний день Дніпра засновано з метою пропаганди серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічної і культурної спадщини Славутича. Основна задача сьогодення- припинити скид забруднених зворотних вод в басейні р. Дніпро, використання земель водного фонду тільки за вимогами водоохоронного законодавства. Зберегти водні ресурси для життя сьогодні та майбутніх поколінь- найголовніша екологічна мета.

 


 

Відновлення машин та механізмів

 

Робітники служби механізації Нікопольського МУВГ продовжують ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів, які перебувають у незадовільному стані.

Наразі в управлінні завершені ремонтно-відновлювальні роботи по двом автомобілях – УАЗ-452 та ГАЗ-3107. У зазначених автомобілях, працівниками були проведені зварювальні роботи кузова, його ґрунтування та подальше фарбування, ремонт двигунів, заміна деталей ходової частини та інші.

Фахівці служби механізації й надалі планують проводити роботи з відновлення автопарку управління, адже більшість автотранспортних засобів експлуатуюся в управління з 80-х років минулого століття та потребують капітального ремонту.

 


 

Шановні друзі та колеги!

 

Дніпровський державний аграрно-економічний університет запрошує на навчання за освітніми ступенями «Бакалавр», «Магістр» і «Доктор філософії».

"Наш освітній заклад має славну історію і глибокі традиції в підготовці фахівців з водного господарства та екології, які ми підтримуємо і збагачуємо. Дніпровський державний аграрно-економічний університет утверджує у своїй практиці інноваційні технології навчання й виховання молоді, працює над формуванням професійної компетентності майбутнього фахівця, людини високої культури, здатної до творчої праці, професійного розвитку.

Ми пишаємося своєю історією та традиціями. У нас завжди працювали і працюють люди, які дійсно люблять свою справу. Гордістю нашого університету і факультету водогосподарської інженерії та екології є наші випускники, які працюють у водному господарстві, екології і комунальних підприємствах.

У сучасних умовах концепція діяльності закладу освіти визначається питаннями відбудови і реновації економіки України. Саме тому фахівці з освітніх програм спеціальностей 194 «Гідротехнічне будівництво, водна інженерія та водні технології» та 192 «Будівництво та цивільна інженерія» будуть найбільш витребувані на ринку праці.

Ми запрошуємо на навчання всіх, хто хоче отримати якісну освіту і яскраве студентське життя! Ми впевнені, що обравши спеціальності водогосподарського спрямування, ви не пошкодуєте!"

 


 

19 червня п.р. свій ювілей відзначив водій автотранспортного засобу І класу Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області ТЬОМКІН Віктор Олексійович. У галузі водного господарства він працює понад 25 років. За час роботи показав себе добросовісним, досвідченим працівником. Відповідально виконує свої посадові обов’язки та користується повагою у колективі.

Начальник Офісу Андрій Хитров та колектив сердечно вітає Вас з ювілеєм, Вікторе Олексійовичу! Бажаємо міцного здоров'я, щастя, сімейного затишку, благополуччя та мирного неба над головою.

Також, ювіляр отримав Почесну Грамоту від Держводагентства за значний внесок у розвиток водного господарства України та сумлінну працю.

 


 

Кадрові призначення в Держводагентстві

 

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець представив колективу Держводагентства новий керівний склад відомства.

Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України: Олексій Кузьменков — Голова Держводагентства, Наталія Латиш — перший заступник Голови Держводагентства, Ігор Гопчак — заступник Голови Держводагентства.

Голова Держводагентства Олексій Кузьменков зауважив, що Агентство починає новий етап своєї діяльності у доволі непростий час.

«Сьогодні перед галуззю стоять вкрай важливі завдання. Я вдячний за надану довіру. Ми з командою розуміємо цю важливу роль та відчуваємо ступінь покладеної на нас відповідальності й разом спрямуємо свої зусилля на досягнення поставлених цілей», – підсумував Голова Держводагентства.

 


 

Царичанським відділенням РОВР розпочато подачу води для поливу сільськогосподарських культур у 2022 році. Укладені договори з водокористувачами Дніпровського району на площу 4190 га (овочі, кукурудза, озима пшениця та інші технічні культури). Відділенням підготовлена та заповнена водою міжгосподарська зрошувальна система: 8 насосних станцій, 4 басейни, закрита та відкрита мережі.

Полив озимої пшениці ТОВ "Альфа-Агро" на площі 100 га насосна станція НСП-13 (Кільченська зрошувальна система).

Краплинний полив картоплі ТОВ "Весна" на площі 80 га насосна станція НСП-7 (Царичанська зрошувальна система).

 


 

Проведення семінару

 

24 травня фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у семінарі-тренінгу, який був проведений Держводагентством спільно із Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства разом з директором Департаменту управління водними ресурсами Державного Водного Господарства Польської Води Пшемиславом Грушецьким на тему: «Плани управління річковими басейнами – інструмент для досягнення доброго стану вод: досвід Республіки Польща».

Пшемислав Грушецький акцентував увагу на тому, що План управління річковим басейном є базовим документом Водної Рамкової Директиви Євросоюзу. Законодавча база ВРД розширена 38 допоміжними директивними документами, що дає можливість охопити всі напрями задля досягнення доброго екологічного та хімічного стану й використання потенціалу масивів поверхневих вод, а також доброго кількісного та хімічного станів масивів підземних вод шляхом вирішення головних водно-екологічних проблем визначених для окремого річкового басейну. ПУРБ розробляється та переглядається кожні 6 років і ця модель є циклічною.

Важливо дотримуватись пріоритетів при розробці ПУРБ, зокрема щодо управління навантаженнями на водні об’єкти, моніторингу якості вод та проведення детального економічного аналізу можливих фінансових здобутків та екологічних втрат.

 


 

У 2022 році завдяки роботі водогосподарників Дніпропетровської області були виконані заплановані роботи по підготовці та функціонуванню міжгосподарської мережі в повному обсязі, результатом яких є початок поливної кампанії.

 


 

Зустріч з аграріями Дніпропетровщини

 

05 квітня у приміщенні РОВР у Дніпропетровській області відбулась чергова зустріч із сільгоспвиробниками щодо проведення весняно-польових робіт та підготовки поливної кампанії.

Зустріч відбулась за участю заступника голови облдержадміністрації Максима Беспальчука, представників Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, Управління каналу Дніпро-Донбас, Павлоградського МУВГ та аграріїв Дніпропетровщини.

Розглядалися питання щодо можливих варіантів зменшення вартості послуг на воду, що впливатиме на собівартість продукції. Завдяки підтримці керівництва: управління каналу Дніпро-Донбас, постачальників електроенергії, спільної роботи з керівництвом області, були знайдені шляхи вирішення поставлених питань.

Зрошення Дніпропетровщини - це запорука продовольчої безпеки країни.

 


 

 

05.04.2022 року в області розпочато наповнення першої черги магістрального каналу з подачі води на зрошення для водокористувачів відділень Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області згідно заявок, що були надані.

Вода буде подана вчасно!

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Незважаючи на введення воєнного стану у державі, водогосподарники Дніпропетровщини спільно з сільгоспвиробниками розпочали проведення весняно-польових робіт та підготовку поливної кампанії, метою якої є забезпечення продовольчої безпеки області та держави в цілому.

За спільної ініціативи аграріїв, Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області та Управління каналу Дніпро-Донбас- розглядалися питання щодо зменшення вартості послуг з подачі води, яка є основою для збільшення валового продукту на меліоративних землях.

 


 

Проведення протиаварійних тренувань

 

Відповідно до графіка проведення протиаварійних тренувань на І квартал п.р., в Солонянському відділенні було проведено протиаварійне тренування на тему «Організація робіт у колодязях, траншеях, котлованах, бункерах, камерах і колекторах».

Метою заходу було набуття теоретичних та практичних знань. У тренуванні взяли участь всі члени бригади, які безпосередньо виконують у відділенні роботи у колодязях. Всі показали задовільні теоретичні та практичні знання.

 


 

ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

 

#Вічна_слава_героям!#Герої_не_вмирають #Небесна_сотня

 


 

Ремонтні роботи покрівель

 

Під час підготовки до поливного сезону 2022 року співробітниками Солонянського відділення розпочато ремонтні роботи покрівель насосних станцій. Наразі відремонтовано місця з`єднання плит перекриття, а саме покрито оцинкованим залізом покрівлю НС-2 «Прогрес» Василівської зрошувальної системи та проведений частковий ремонт покрівлі над ЗРУ НСП-3 Солоняно-Томаківської зрошувальної системи.

 


 

Нарада ІІІ ступені контролю

 

Одним із основних заходів профілактики виробничого травматизму є запровадження ступеневого контролю за станом охорони праці.

17 лютого 2022 року у Магдалинівському відділенні проведена розширена нарада ІІІ ступені контролю з охорони праці за участю інженерно-технічних працівників. На нараді обговорені та проаналізовані всі недоліки та порушення з питань охорони праці та пожежної безпеки, які мали місце у 2021 році. Розглянуті наступні питання:

1. Про стан охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху у відділенні. Вжиті заходи для створення безпечних умов праці. Виконання наказів, листів, доручень Регіонального офісу водних ресурсів у 2021 році.

2. Про організацію виконання рішення наради ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за 2021 рік.

3. Про відповідність документації з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

4. Про виконання заходів з охорони праці у відділенні та на виробничих підрозділах, а також стан умов праці: утримання обладнання, засобів захисту та дотримування працівниками безпечних умов праці на робочих місцях, проведення медичних оглядів, перевірки знань з охорони праці.

5. Про розроблення плану роботи з охорони праці, пожежної безпеки та комплексних заходів з попередження нещасних випадків на виробництві в Магдалинівському відділенні у 2022 році.

 


 

UAразом

 

Сьогодні, 16 лютого, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області, відділення та підпорядковані організації долучились до відзначення національного Дня Єднання.

Єднаємося заради спільного майбутнього, миру та свободи.

Слава Україні!

Ми єдині!

Ми сильні!

Ми разом!

 


 

Делегація Софіївського відділення РОВР у Дніпропетровській області, на чолі з начальником відділення, 16 лютого взяла участь у відзначенні державного свята - День єднання, яке проводилося на території Софіївської ОТГ біля пам’ятника Тараса Шевченка.

 


 

Єдині від Сяну до Дону!

 

#UAразом #ДеньЄднання #Україна #УкраїнаЄдина #в_єдності_наша_сила #СлаваУкраїні #ГероямСлава

 


 

 

Підготовка до поливного сезону триває

 

Для надійного забезпечення водокористувачів водою для поливу сільськогосподарських культур у Нікопольському МУВГ на ГНС-1 Нікопольського зрошувального масиву проводиться заміна напірного трубопроводу НТ-1.

 


 

ЄДНАЙМОСЯ!

 

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області, його відділення та підпорядковані організації працюють в робочому режимі з дотриманням карантинних обмежень та відповідно до покладених на нього функцій забезпечує реалізацію державної політики у сфері водного господарства. Зберігаємо єдність та спокій!

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У Магдалинівському відділенні тривають роботи з підготовки до поливного сезону 2022 року. На разі проводяться доглядові робіти на міжгосподарській мережі магістрального каналу МК – 4 Магдалинівської зрошувальної системи, а саме розчистка та планування інспекторської дороги та лінії зв’язку.

 


 

Оновлення машин та механізмів

 

У Нікопольському МУВГ служба механізації має у своєму складі професійних працівників, які на постійній основі проводять ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів управління. Для водогосподарників є дуже важливим аби машини і механізми були справні та готові в будь-який час до безперебійного виконання виробничих завдань.

Так, у 2021 році робітниками служби механізації відновлено: КАМАЗ-5511; ВАЗ-21074; УАЗ-3909; автокран КС-2561 та автокран КС-3575.

Вже в 2022 році виконано роботи з капітального ремонту автомобілю УАЗ, який є незамінним для забезпечення транспортування ремонтної бригади до віддалених виробничих об’єктів.

 


 

Нарада ІІІ ступені контролю

 

08 лютого 2022 року у Солонянському відділенні проведена розширена нарада ІІІ ступені контролю з охорони праці під головуванням начальника відділення В. Шевчука за участю інженерно-технічних працівників. На нараді обговорені та проаналізовані всі недоліки та порушення з питань охорони праці та пожежної безпеки, які мали місце у 2021 році та розглянуті наступні питання:

1. Про стан охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху у відділенні. Конкретні вжиті заходи для створення безпечних умов праці. Виконання наказів, листів, доручень Регіонального офісу водних ресурсів у 2021 році.

2. Про організацію виконання рішення наради ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками 2021 року.

3. Про відповідність документації з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху вимогам нормативно-правових актів з охорони праці.

4. Про розроблення плану роботи з охорони праці, пожежної безпеки та комплексних заходів з попередження нещасних випадків на виробництві в Солонянському відділенні у 2022 році.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

Державне агентство водних ресурсів України погодило призначення з 01.02.2022 року на посаду заступника начальника Нікопольського міжрегіонального управління водного господарства ЧУЙКО Ольгу Гнатівну.

 


 

Заходи з охорони праці

 

З метою попередження нещасних випадків та пожеж на виробництві, в Царичанському відділенні РОВР у Дніпропетровській області з працівниками проводяться протиаварійні та протипожежні тренування, навчання з охорони праці, з безпеки дорожнього руху, з надання домедичної допомоги постраждалим.

Також, на насосних станціях з метою інформування працівників про обов’язки та права, умови праці в цілому по відділенню і на конкретному робочому місці, постійно проводиться оновлення та поповнення куточку з охорони праці нормативно-правовими документами.

 


 

Участь у нараді

 

1 лютого за участю фахівців Держводагентства, водогосподарських організацій, а також представників гірничорудних підприємств Кривбасу та громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя», у Держводагентстві відбулась нарада з питання узгодження пропозицій до проєкту Регламенту промивки та екологічного оздоровлення річки Інгулець у 2022 році.

Заступник начальника Ольга Чехун взяла участь в обговоренні у режимі відеоконференції.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

Наказом від 19 січня 2022 року № 16-ос на посаду головного бухгалтера Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області призначена з 01 лютого 2022 року БОЮН Оксана Леонідівна.

 


 

 

Начальник Офісу Андрій ХИТРОВ подякував за довголітню, сумлінну працю в галузі водного господарства головному бухгалтеру Офісу Андрійченко Людмилі Валентинівні, яка звільнилася з посади за власним бажанням.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

27 січня 2022 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи у IV кварталі 2021 року.

У зазначеному заході взяли участь: провідні інженери з охорони праці Ф. Юркевич і Н. Доценко, начальник відділу енергоефективності та механізації О. Мілінчук, голови комісій з реорганізацій Нікопольського МУВГ та Павлоградського МУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці; на нараді доповідали про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів за IV квартал 2021 року голови комісій з реорганізацій, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

За підсумками наради складений план робіт з охорони праці на І квартал 2022 року, графік взаємоперевірок, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Декларування-2022

 

З метою надання теоретично-практичної допомоги при заповненні декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства 27 січня проведено навчання на тему «Кампанія декларування-2022: основні новини, роз’яснення, рекомендації».

Провідний юрисконсульт РОВР у Дніпропетровській області М. Ворновицький взяв участь у навчанні в режимі відеоконференції на платформі ZOOM.

 


 

Участь у навчанні

 

26 січня п.р. фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у навчанні в режимі онлайн-конференції на платформі ZOOM, яке проводилось Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України з 2021 року для фахівців підвідомчих організацій Міндовкілля по напрямку управління водними ресурсами з розробки ПУРБ.

Теми, які були висвітлені у заході:

-перелік програм (планів) для району річкового басейну чи суббасейну, їх зміст та проблеми, які передбачено розв’язати;

-звіт про інформування громадськості та громадське обговорення проєкту плану управління річковим басейном та стратегічна екологічна оцінка.

 


 

Виконання

Програми державного моніторингу вод

 

Відповідно до наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 05.01.2022 № 3 «Про затвердження Програми державного моніторингу вод на 2022 рік» та наказу Державного агентства водних ресурсів України від 12.01.2022 р. № 5 «Про впровадження Порядку здійснення державного моніторингу вод» з січня 2022 р. фахівці РОВР у Дніпропетровській області здійснюють відбір проб води та вимірювання вмісту забруднюючих речовин з урахуванням вищезазначеної Програми державного моніторингу вод (в частині діагностичного, операційного та дослідницького моніторингу).

Програмою передбачено виконання вимірювань:

- по суббасейну середнього Дніпра в межах Дніпропетровській області в 3 пунктах моніторингу на 2 масивах поверхневих вод;

- по суббасейну нижнього Дніпра в межах Дніпропетровській області в 41 пункті моніторингу на 30 масивах поверхневих вод.

На підставі інформації, яка буде отримана в результаті здійснення державного моніторингу масивів поверхневих вод, буде визначено екологічний та хімічний стани масивів поверхневих вод, екологічний потенціал штучних або істотно змінених масивів поверхневих вод, що є невід'ємною частиною написання планів управління річковими бассейнами та досягнення екологічних цілей.

 


 

Відновлення техніки

 

Протягом 2021 року у Солонянському відділенні Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області було відновлено вантажний автомобіль ГАЗ 5307. Співробітники провели великий обсяг ремонтних робіт, а саме: заміна рами, кабіни, кузова, капітальний ремонт двигуна. Наразі автомобіль використовується для перевезення вантажів.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У Магдалинівському відділенні продовжується робота з підготовки насосних станцій до поливного сезону 2022 року. Зокрема в заводських умовах була відновлена непридатна до подальшої експлуатації запірно-регулююча арматура, а саме - затвори та зворотні клапани, діаметром 800 мм. Наразі проведено монтажні роботи щодо встановлення запірно-регулюючої арматури в гідромеханічну систему насосної станції ПНС - 5 Магдалинівської зрошувальної системи.

 


 

Увага!

Щодо збільшення пожеж

 

Управління з організації пожежно-профілактичної діяльності у державних установах Головного управління ДСНС України у м. Києві інформує про збільшення кількості пожеж у житловому секторі країни.

На виконання листа Держводагентства від 05.01.2022 №30/8/11-22 та Головного управління ДСНС України у місті Києві від 28.12.2021 № 31/892, з працівниками РОВР у Дніпропетровській області проведено профілактично-роз’яснювальну роботу про дотримання правил пожежної безпеки в побуті, а саме:

- не використовуйте саморобні електричні прилади;

- не використовуйте несправні електророзетки та не перевантажуйте електромережу;

- не користуйтеся побутовими електронагрівальними приладами без негорючих підставок;

- не дозволяйте дітям користуватися електроприладами самотужки;

- не використовуйте воду для гасіння електропроводки та електроприладів;

- ідучи з дому, переконайтеся, що усі електроприлади вимкнені;

- не зберігайте вдома легкозаймисті рідини і вибухонебезпечні речовини;

- не куріть у ліжку, особливо у стані сп’яніння;

- під час приготування їжі не залишайте без нагляду кухонні плити та не сушіть одяг на ними;

- зберігайте сірники та запальнички у недоступному для дітей місці;

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду;

- подбайте щоб у вашій оселі були первинні засоби пожежогасіння.

 


До уваги водокористувачів!

 

"Звіт про використання води" Форма № 2ТП-водгосп (річна) складається відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України № 78 від 16.03.2015 року. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0382-15/ed20220101#Text Наказом Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 18.12.2020 р. №375 (зареєстровано в Мін'юсті 17.02.2021 р. за №202/35824) внесено зміни до Порядку ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 №78.

Подача звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють забір води із поверхневих та підземних водних об’єктів, з водопровідних мереж або інших систем водопостачання в обсязі від 5 метрів кубічних на добу, скиданням зворотних (стічних) вод та забруднюючих речовин в поверхневий водний об’єкт. Подача Звіту здійснюється виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України.

Скористатися послугою онлайн-звітування можна через електронний кабінет водокористувача на сайті https://e-services.davr.gov.ua

З інструкцією заповнення звіту за формою № 2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді можна ознайомитись за наступним посиланням https://bit.ly/3cikShu та https://www.youtube.com/watch?v=DTwKa5SgoCM

Звертаємо Вашу увагу, що:

Звітним періодом є календарний рік.

Кінцевий термін подання Звіту – до 1 лютого 2022 року.

Водокористувачі, що мають у своєму складі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, що не звітують самостійно, повинні подавати Звіти за них (п.1.17).

Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звіту звертатись до відділу водних відносин та басейнової взаємодії за адресою:

м. Дніпро, пр-кт Дмитра Яворницького, 39а, каб. 54 або за тел. (056) 720-91-69 (65,66).

 


 

Відновлення насосу у Магдалинівському відділенні

 

У Магдалинівському відділення (після 15 – ти річної перерви) з використанням полімерних матеріалів, було відновлено насос Д6300-80, на перекачуваній насосній станції ПНС – 5 Магдалинівської зрошувальної системи. Це дасть можливість повернути насосну станцію до проєктних показників та збільшити подачу води з 5000 м3/год. до 10000 м3/год.

У до 10000 м3/год.

 


 

Засідання щодо порятунку річки Оріль

 

16 грудня п.р. відбулось засідання міжобласної робочої групи щодо впровадження комплексного порятунку р. Оріль під головуванням Ольги Чехун -голови робочої групи.

У засіданні взяли участь представники трьох областей: Дніпропетровської, Харківської та Полтавської, а саме: заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації М. Беспальчук, директор департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ірина Понікарова, від обласної ради Дніпропетровської області заступник начальника управління з питань екології та природних ресурсів - С. Березань, голова громадської екологічної ради при Дніпропетровській облдержадміністрації М. Терещук, голова виконавчого органу громадського формування з охорони громадського порядку «Екологічний патруль» Т. Лампіка, а також фахівці облдержадміністрації Полтавської та Харківської областей, представники ОТГ трьох областей, науковці, громадські діячі та водогосподарники. Всього – 22 учасника.

Під час роботи були розглянуті питання щодо стану басейну р. Оріль на території Дніпропетровської, Харківської та Полтавської областей, зокрема-негативний вплив техногенного і природного характеру та його наслідки.

В результаті обговорення були прийняті рішення: провести громадські обговорення з представниками територіальних громад трьох областей, на території яких протікає р. Оріль та направити відповідні матеріали голові міжобласної групи з пропозиціями відносно покращення екологічного стану річки, а також відповідну інформацію від облдержадміністрацій у разі альтернативних екологічних пропозицій.

Після систематизації означених пропозицій заплановано провести наступне засідання міжобласної робочої групи в лютому 2022 року для підготовки відповідних матеріалів громадській раді при Держводагентстві.

 


 

Відродження зрошення - запорука продовольчої безпеки!

 

 


 

 

Технічне обслуговування вогнегасників

 

З метою виконання протипожежних заходів в Царичанському відділенні РОВР у Дніпропетровській області в листопаді-грудні 2021року проводилось зарядження та перезарядження (технічне обслуговування) вогнегасників усіх типів, відповідно до інструкції з експлуатації.

Роботи проводились центром протипожежних послуг «Дія». Було оглянуто та перезаряджено 76 вогнегасників, які встановленні на закріплених за відділенням об’єктах.

 


 

Шана та повага Вам, дорогі ліквідатори!

 

14 грудня в Україні - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. З цієї нагоди начальник РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров подякував ліквідаторам наслідків катастрофи за мужність і відвагу та нагородив подяками працівників Офісу та структурних відділень, які ціною власного здоров'я врятували тисячі життів.

Ліквідатори аварії змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС і захистити людство від жахливої катастрофи.

 


 

 

Відновлення механізмів у Нікопольському МУВГ

 

Робітниками служби механізації Нікопольського МУВГ з метою належного технічного забезпечення експлуатаційних підрозділів на постійній основі проводяться ремонтно-відновлювальні роботи машин та механізмів.

Так, по закінченню поливного сезону 2021 року кваліфікованими робітниками в плановому порядку проведений капітальний ремонт автокрану КС-2561, поточний ремонт автокрану КС-3575. Зараз означені механізми повністю готові до експлуатації. Крім того, працівники служби механізації виконуються роботи з капітального ремонту автомобілю УАЗ.

 


 

 

Роботи по відновленню насосної станцій

 

Нікопольським МУВГ на виконання завдань управління по збільшенню площ зрошення сільськогосподарськими підприємствами на 2022 рік протягом листопада- грудня 2021 року проведено капітальний ремонт силового трансформатора потужністю 1600 кВт трансформаторної підстанції (ТП) на НСП-5 Вищетарасівської зрошувальної системи. При проведенні ремонту здійснено: заміну зношених деталей електрообладнання, фарбування внутрішніх та зовнішніх поверхонь. Наразі висококваліфікованими працівниками служби енергоефективності управління продовжуються роботи по ремонту інших вузлів ТП та електрообладнання насосної станції.

Проведення ремонту ТП дозволить відновити роботу 3-х насосно-силових агрегатів насосної станції, що забезпечить подачу води у 2022 році підприємству ФГ «Агро-Троя» для зрошення на площу 420 гектарів.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Магдалинівське відділення продовжує виконувати роботи з підготовки каналів до безперебійного постачання води водокористувачам в поливному сезоні 2022 року, а саме: виконуються роботи з очистки магістрального каналу МК-2 Кільченської зрошувальної системи від мулу та наносів, використовуючи екскаватор ЕО-2621 з навісним грейферним обладнанням та з залученням робітників експлуатаційної дільниці.

Магістральний канал МК-2 забезпечує зрошувальною водою ТОВ «Агрополюс-Дніпро»- на площі 551 га, ТОВ «ВПК-Агро»- на площі 878 га, ФГ «Еко-овочі»- на площі 242 га.

 


 

Місце природи в адаптації України до зміни клімату

 

1-2 грудня фахівці РОВР у Дніпропетровській області долучились до онлайн зустрічей з обговорення можливих шляхів адаптації України до зміни клімату за допомогою природоорієнтованих рішень у лісовому, водному та сільському господарствах, організованих Всесвітнім фондом природи WWF-Україна.

Метою обговорення є створення спільного бачення та дорожньої карти адаптації України до зміни клімату за допомогою природи.

Завдання зустрічі:

-визначення кола найгостріших проблем в адаптації водного сектору до зміни клімату;

-пошук шляхів для їх вирішення;

-аналіз соціально-економічного стану нашої країни через призму водної секторальної політики;

-природорієнтовані рішення та проблеми при їх прийнятті;

-створення проєкту спільного бачення ролі природи у адаптації України до зміни клімату.

 


 

Ремонтні роботи у Царичанському відділенні

 

Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області продовжує комплекс ремонтних робіт щодо підготовки міжгосподарської мережі до поливного періоду 2022р. Наразі виїзні ремонтні бригади відділення займаються поточним ремонтом трубопроводів після скиду поливної води. Ремонтно-відновлювальні роботи проводяться на розподільчих трубопроводах РТ-3, РТ-5 та напірному колекторі насосної станції НСП-3/ПНС-1А Царичанської зрошувальної системи.

 


 

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ВОДОКОРИСТУВАЧІВ

 

Відповідно до наказу Міндовкілля від 18.12.2020 №375 «Про затвердження Змін до Порядку ведення державного обліку водокористування та Порядку функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України» з 01.01.2022 вступають в силу зміни в частині форми подачі звіту про використання води за формою №2ТП-водгосп (річна) (далі – Звіт).

Відповідно до цих змін, подача Звіту здійснюється виключно в електронному вигляді через Портал електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України» (далі – Портал). Звіт підписується з накладанням кваліфікованого електронного підпису чи кваліфікованої електронної печатки водокористувача.

Також, відповідно п. 1.11 цих змін, водокористувачі (платники рентної плати за спеціальне використання води) разом з податковими деклараціями з рентної плати повинні подавати до територіальних органів ДПС копії електронних Звітів з відміткою про одержання (QR кодом, який формується після прийняття Звіту на Порталі) організацією, що належить до сфери управління Державного агентства водних ресурсів України.

 


 

Урочисте зібрання

 

17 листопада у Нікопольській районній державній адміністрації, з нагоди Дня працівників сільського господарства в Україні, відбулося урочисте зібрання на якому з професійним святом аграріїв привітав голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко, голова Нікопольської районної ради Анастасія Курилович та голова Нікопольської районної профспілкової організації працівників АПК Олександр Донець.

До урочистостей долучилися й працівники Нікопольського МУВГ, представники якого за вагомий внесок у розвитку сільського господарства в регіоні були нагороджені почесними грамотами.

Районна влада відзначає, що відновлення зрошення є головним фактором розвитку сільського господарства в Нікопольському районі та на постійній основі співпрацює з Нікопольським МУВГ, сільгосппідприємствами у питанні відновлення зрошувальних систем та збільшення площ поливу у регіоні, про що зазначив у своєму виступі голова Нікопольської РДА Євген Євтушенко.

 


 

Забезпечення водними ресурсами населення

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства співпрацює з Червоногригорівською селищною об’єднаною територіальною громадою відносно забезпечення водними ресурсами населених пунктів с. Дмитрівка та с. Борисівка Нікопольського району.

В листопаді 2021 року на замовлення громади проводиться комплекс ремонтно-будівельних робіт з монтажу системи водопостачання населених пунктів с. Борисівка та с. Дмитрівка Нікопольського району та роботи по приєднанню до технологічних мереж водопостачання Нікопольського МУВГ. Закінчення будівництва дозволить забезпечити у 2022 році технічною водою населення вказаних сіл.

У подачі технічної води до вказаних сіл будуть задіяні ГНС-1 та ПНС №3 Нікопольського зрошуваного масиву-1 Нікопольського МУВГ.

 


 

Підготовка до поливного сезону у Софіївському відділенні

 

З метою підготовки зрошувальних систем до поливного сезону 2022р., начальником Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області разом із фахівцями Софіївського відділення було проведено обстеження інфраструктури зрошення, а саме: підготовки насосних станцій, гідроспоруд та мереж зрошення. Також відділення забезпечене запасними частинами, ГСМ та іншими матеріалами, які необхідні під час поливного сезону. Вжиті заходи забезпечать безперебійну роботу міжгосподарської мережі для подачі води аграріям Криворізького району у 2022 році.

 


 

Навчання машиністів у Царичанському відділенні

 

Згідно з Договором щодо підготовки кадрів, Мелітопольською технічною школою у Царичанському відділенні РОВР у Дніпропетровській області для підвищення професійного рівня та кваліфікації проводяться навчання машиністів насосних установок, стропальників та водіїв автотранспортних засобів. Під час навчання працівники здобули знання щодо сумісної професії - стропальник. Машиністи насосних установок підвищили свої кваліфікаційні розряди. Викладачі технічної школи підкреслили важливість дотримання вимог з охорони праці та пожежної безпеки під час роботи на водогосподарських об’єктах, правил дорожнього руху водіями автотранспортних засобів.

Навчання проводились дистанційно в онлайн-режимі.

 


 

Підготовка до поливного сезону Нікопольським МУВГ

 

Начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Андрій Хитров здійснив робочу поїздку до Нікопольського міжрайонного управління водного господарства та перевірив підготовку управління до поливного сезону 2022 року.

Нікопольським МУВГ проводяться ремонтно-відновлювані роботи насосного обладнання, електросилових агрегатів, запірної арматури, виробничої інфраструктури та інше. Це надасть можливість забезпечити виконання послуг безперебійного водопостачання сільгоспвиробникам під час поливного сезону 2022 року.

 


 

Участь в онлайн-конференції

 

11 листопада 2021 року фахівці Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь в онлайн-конференції на тему «Управління водними ресурсами в умовах змін клімату та зростаючого дефіциту води».

Пізнавальний курс було організовано Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства за сприяння Посольства Ізраїлю в Україні, МАШАВ та Управління водних ресурсів Ізраїлю.

Лектор Яков Лівшиц, директор департаменту гідрогеології Управління водних ресурсів Ізраїлю, поділився зі слухачами досвідом управління та раціонального використання водних ресурсів Ізраїлю. По закінченню Яков Лівшиц відповів на запитання учасників онлайн-конференції та подякував колегам за активну участь і плідну співпрацю.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у заході взяли участь фахівці відділів: водних відносин та басейнової взаємодії, ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки, лабораторії моніторингу вод та ґрунтів.

 


Роботи по відновленю зрошення

 

Павлоградським МУВГ продовжуються роботи по відновленню зрошення. На Кільченській ЗС в цьому році разом з ПП АВК «Перемога» на базі НСП – 22, яка не працювала з 2005 року, відновлено зрошення на 720 га. На 2022 рік заплановано ще 1020 га; підготовчі роботи по монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі вже ведуться. ПП АВК «Перемога» придбано 22 одиниці дощувальної техніки.

Слід зазначити, що ПП АВК «Перемога» є найбільшим сільськогосподарським підприємством Дніпропетровського району, в цьому році мало зрошення на площі 2100 га.

Павлоградським МУВГ для ПП АВК «Перемога» в поточному році було подано води в обсязі 2404,5 тис. м3.

 


 

 

Проведення ремонтно-доглядових робіт

 

В межах виконання ремонтно-доглядових робіт на міжгосподарській мережі та проведення опалювального осінньо-зимового періоду 2021-2022 років, Царичанським відділенням РОВР у Дніпропетровській області проводяться роботи щодо очищення магістральних та розподільчих каналів.

1 листопада поточного року розпочаті роботи на каналах МК-2 та Р-9 Кільченської зрошувальної системи. В роботі задіяний трактор ЮМЗ 6 та подрібнювач гілок ARPAL. Подрібнена щепа в подальшому буде використовуватись для опалення службових приміщень, у якому чергують машиністи на насосних станціях.

 


 

 

Швидкі темпи відновлення зрошення в Нікопольському регіоні

 

ПП «АГРОФІРМА «БОРИСФЕН» є великим сільськогосподарським товаровиробником Нікопольського району, керівник якого - Халамай Станіслав Олександрович. Він приділяє значну увагу розвитку зрошуваного землеробства, починаючи з часів існування колгоспів і займає лідируючі позиції у регіоні. Щорічно означеним сільгосппідприємством проводяться роботи по відновленню раніше існуючої меліоративної системи і, відповідно, суттєво збільшуються площі зрошуваного товаровиробництва.

Так, в листопаді 2021 року приватним підприємством "АГРОФІРМА "БОРИСФЕН" (Нікопольський район, село Вищетарасівка) на реалізацію задекларованих намірів, підписаного Протоколу про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік, розпочато виконання комплексу робіт з встановлення придбаної дощувальної техніки, монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, яка не функціонувала більше 15 років. Це дозволить збільшити площі поливу підприємства у 2022 році на 463 гектари.

Подача води на зрошувані землі ПП "АГРОФІРМА "БОРИСФЕН" здійснюватиметься від НСП-2 Вищетарасівського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ.

 


 

 

Продовження робіт по відновленню зрошення

 

Дільницею з надання платних послуг Нікопольського МУВГ у взаємодії з великими сільгосппідприємствами регіону на постійній основі ведеться робота щодо суттєвого збільшення площ зрошення на території обслуговування.

Так, в жовтні 2021 року селянським (фермерським) господарством «Мацько В.О.» (Нікопольський район, село Вищетарасівка) на реалізацію задекларованих намірів підписаного Протоколу про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік, розпочато виконання комплексу робіт з монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, підготовки майданчика під встановлення пересувних насосних станцій та приєднанню до мереж Нікопольського МУВГ, що дозволить збільшити площі поливу підприємства у 2022 році на 410 гектарів. Подача води на зрошувальні землі С(Ф)Г «Мацько В.О.» здійснюватиметься від регулюючого басейну-1 Вищетарасівського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ.

Також ФОП «Чугуєв Віталій Олександрович» (Нікопольський район, смт Томаківка) вже виконало комплекс робіт з монтажу внутрішньогосподарської меліоративної мережі, яку приєднано до НСП №5 Вищетарасівського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ. З метою забезпечення гарантованого отримання врожаю, підприємець вже придбав та здійснив монтаж дощувальної техніки, що дозволить збільшити площі поливу у 2022 році на 40 гектарів.

 


 

Капітальний ремонт покрівель насосних станцій

 

Нікопольським МУВГ в жовтня 2021 року закінчено капітальний ремонт покрівлі будівлі головної насосної станції Вищетарасівської зрошувальної системи. Під час ремонту проведено відновлення цегляних примикань будівлі до покрівлі, відновлення парапетів з оцинкованої сталі, встановлення системи водостоку та відремонтовано покрівлю з руберойду площею 866, 2 м2.

Проведений капітальний ремонт покрівлі забезпечить надійний захист приміщення насосної станції від холоду та протікання, що позитивно вплине на експлуатаційний стан електричного і насосно-силового обладнання.

 


 

Завершення поливного сезону у Царичанському МУВГ

 

25 жовтня 2021 року Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області завершило поливний період. Протягом року відділенням було подано води водокористувачам на 4889 га фізичної площі. Виконано 14093 га/поливів. Всього подано води для поливу зрошувальних земель Царичанського та Петриківського районів - 3.2 млн. м3. На сьогоднішній день вода з регулювальних басейнів РБ-3, РБ-3А, РБ-4 та РБ-6, магістральних каналів МК-2 та Р-9 - злита. Працівники відділення розпочали дефектування та поточний ремонт насосно-силового обладнання насосних станцій.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

28 жовтня 2021 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи у ІІІ кварталі 2021 року.

У зазначеному заході взяли участь: заступник начальника Офісу І. Потапенко, провідні інженери з охорони праці Ф. Юркевич і Н. Доценко, голови комісій з реорганізацій НМУВГ та ПМУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці. На нараді доповідали про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів за ІІІ квартал 2021 року голови комісій з реорганізацій, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

Начальник Магдалинівського відділення Є. Бардаченко ознайомив присутніх з роботою насосної станції НСП-16/3, яка була введена в експлуатацію у 1981 році, потужністю 2668 куб.м., працювала 10 років і була зупинена через відсутність споживача.

Працівниками Магдалинівського відділення в 2020 році розпочалася реконструкція насосної станції НСП-16/3, яка не працювала 30 років. Подачу води відновлено у 2021 році, після реконструкції потужність становить 2668 куб.м., у поточному році перекачано води – 369 221 куб.м., зароблено коштів – 2 277 000 грн.

За підсумками наради складений план робіт на ІV квартал, графік взаємоперевірок, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Ремонт покрівлі будівлі НСП № 6

 

Робітниками ремонтної бригади служби господарського забезпечення Нікопольського МУВГ виконано якісний поточний ремонт покрівлі будівлі НСП № 6 Вищетарасівської зрошувальної системи, яка не ремонтувалась більше 25 років. Проведено відновлення цегляних примикань будівлі до покрівлі та парапетів, встановлення системи водостоку з оцинкованої сталі та відремонтовано покрівлю з руберойду площею 376, 8 м 2.

За рахунок проведених ремонтних робіт приміщення насосної станції буде краще захищене від холоду та протікання, що позитивно вплине на експлуатаційний стан електричного і насосно-силового обладнання.

 


 

Покращення умов праці робітників у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управління водного господарства триває робота по підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду 2021-2022 року.

Так, працівниками Західної експлуатаційної дільниці виконано ремонт покрівлі гаражних боксів виробничої дільниці в м. Апостолове Криворізького району. Загальна площа відремонтованої покрівлі склала близько 121,5 м 2. Також у будівлі вказаної виробничої дільниці проведено заміну старих дерев'яних вікон на нові - енергозберігаючі металопластикові.

За рахунок проведених ремонтних робіт покращені не лише санітарні та побутові умови праці працівників, але й будуть зекономлені кошти за рахунок енергозбереження.

 


 

Відновлення зрошення

 

Павлоградським МУВГ разом з СФГ «ПЕРЛИНА» в поточному році відновлено зрошення на Олександрівській ЗС ( на НСП -7) площі 120 га, також на наступний рік планується продовження робіт ще на 400 га. Підготовча діяльність вже ведеться.

 


 

Ремонтні роботи на ТП

 

Висококваліфікованими працівниками служби енергоефективності Нікопольського МУВГ проведено ремонтно-відновлювальні роботи трансформаторних підстанцій (ТП) на НСП-4 та НСП-6 Вищетарасівської зрошувальної системи, потужністю 1600 кВт та 2500 кВт відповідно. Ремонтні роботи на ТП не проводились близько 25 років. Працівниками управління проведено повний ремонт електрообладнання ТП, заміну зношених деталей, фарбування внутрішніх та зовнішніх поверхонь ТП з нанесенням попереджувальних знаків.

Проведення ремонту ТП забезпечить надійну роботу електрообладнання ТП для безперебійної роботи у поливний період наступного року.

На черзі службою енергоефективності заплановано ремонтні роботи до початку поливного сезону 2022 року на трансформаторних підстанціях: ПС «Каховська 35/6», яка живить НС-20,21 зрошувальної системи Каховського водосховища, НСП-5 та ГНС Вищетарасівської зрошувальної системи.

 


 

Збільшення площ зрошення в Нікопольському МУВГ

 

Нікопольським МУВГ на постійній основі ведеться робота щодо суттєвого збільшення площ зрошення в регіоні. З великими сільськогосподарськими підприємствами в цьому році підписано Протоколи про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік.

Так, ПП «Агрофірма «Славутич» (Нікопольський район) на реалізацію задекларованих намірів по розширенню зрошувальних площ по закінченню поливного періоду 2021 року розпочала виконувати комплекс ремонтно-будівельних робіт з монтажу внутрішньогосподарської мережі та приєднанню до мереж Нікопольського МУВГ, що дозволить збільшити площі поливу підприємства у 2022 році на 235 гектарів. Подача води на зрошувальні землі ПП «Агрофірма «Славутич» здійснюватиметься від головної насосної станції № 1 Нікопольського зрошуваного масиву Нікопольського МУВГ.

Керівництво підприємства, в особі директора Письменного Миколи Григоровича, займає активну позицію по розвитку зрошення на власних землях і, відповідно, планує у 2023 році збільшити площі поливу ще на 420 гектарів, що в свою чергу забезпечить стабільну роботу та розвиток Нікопольського МУВГ.

 


 

 

Відновлення зрошення на території Нікопольського МУВГ

 

8 жовтня 2021 року у Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства проведена нарада з питання розширення сільгосппідприємствами Нікопольського та Криворізького районів Дніпропетровської області площ зрошення у 2022 році та підготовки виробничої інфраструктури управління з урахуванням збільшеного запиту водокористувачів у наступному році.

В ході наради були обговорені актуальні питання щодо проблем подачі води, проведення необхідного комплексу ремонтних робіт для підготовки до наступного поливного періоду, вжиття заходів по зменшенню енерговитрат, що є суттєвою складовою формування вартості подачі води на 2022 рік. Спеціалісти управління надали відповідні консультації водокористувачам.

Нікопольським МУВГ з великими сільськогосподарськими підприємствами за результатами роботи підписано Протоколи про наміри збільшення площ поливу на 2022 рік на загальну площу 2389 гектарів:

Для реалізації запланованих намірів та збільшення площ поливу в наступному 2022 році всі зацікавлені сторони вже розпочинають: підготовчі роботи по виконанню комплексу проектних, відновлювальних, ремонтно-будівельних робіт водогосподарської мережі та гідротехнічних споруд, придбанню зрошувальної техніки, тощо. В свою чергу, Нікопольське МУВГ взяло на себе зобов’язання підготувати насосні станції, гідротехнічні споруди, системи енергопостачання для забезпечення стабільної роботи в умовах збільшеної площі поливу.

Нікопольське МУВГ переконане, що спільна та конструктивна робота з великими сільськогосподарськими підприємствами дозволить в найближчі роки забезпечити суттєве зростання площ зрошення та сталий розвиток водогосподарської галузі.

 


 

 

Упорядкування водного джерела

 

Магдалинівське відділення Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних джерел.

12 жовтня 2021 року працівниками Магдалинівського відділення були проведені заходи щодо благоустрою природного джерела «Кільченський ранок», яке знаходиться поблизу с. Почино-Софіївка Магдалинівського району. Приведено до ладу джерело та надано йому естетичний вид.

 


 

Чергове засідання щодо інвентаризації

водних об'єктів

 

8 жовтня п.р. у приміщенні Дніпровської райдержадміністрації відбулось чергове засідання обласної комісії із забезпечення проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів на території територіальних громад у Дніпропетровській області. Питання, які обговорювались на засіданні:

1. Аналіз кроків та результати проведеної роботи щодо виконання пункту 5 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 15 квітня 2021 року «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади» стосовно проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів на території Дніпровського району Дніпропетровської області.

2. Взаємодія та налагодження роботи районної комісії щодо проведення інвентаризації та об’єднаними територіальними громадами, визначення можливих джерел фінансування робіт.

3. Висвітлення поточних проблемних питань пов’язаних із виконанням доручення.

З докладом щодо висвітлених питань виступили: голова Дніпровської райдержадміністрації Микита Загрійчук, провідний інспектор відділу представництва інтересів юридичного управління РДА Олеся Бондаренко, начальник управління інфраструктури, містобудування та архітектури, ЖКГ екології РДА Олексій Невеселий та начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Дніпропетровській області Олексій Приймачук.

 


 

Засідання щодо інвентаризації

водних об'єктів

 

29 вересня п.р. у приміщенні Дніпропетровської облдержадміністрації під головуванням першого заступника голови ОДА Володимира Орлова відбулось засідання обласної комісії із забезпечення проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів на території територіальних громад у Дніпропетровській області. Основні питання які були обговоренні на засіданні.

1. Взаємодія та налагодження роботи комісій щодо проведення інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів між ОДА, РДА та територіальними громадами.

2. Визначення можливих джерел фінансування робіт з інвентаризації водних, лісових ресурсів та підготовка для розгляду на сесіях місцевих рад відповідних рішень щодо передачі об’єктів у користування.

3. Результати проведеної роботи інвентаризації водних об’єктів, лісових ресурсів, проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Від РОВР у Дніпропетровській області у засіданні взяв участь начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки Олексій Приймачук.

 


 

Міжнародний день чистих берегів

 

17 вересня 2021 р. на узбережжі Каховського водосховища Грушівської ОТГ, Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області, проведено заходи присвячені «Міжнародному дню чистих берегів».

В рамках проведення акції працівниками Офісу та підвідомчими управліннями організовано прибирання на узбережжях Каховського водосховища Криворізького району; р. Оріль Дніпровського та Новомосковського районів; річок Кам’янка, Вовча Павлоградського району; річок Самара, Дніпро Новомосковського району; а також берегових ліній: ставка (Старий ставок) Криворізького району; ставка «Парне» Синельниківського району; озера Садкове Новомосковського району.

До проведення акції долучилося більше 80 чоловік з яких представники: органів місцевого самоврядування, місцевої виконавчої влади, місцеві активісти, волонтери, студенти та мешканці прилеглих населених пунктів.

В ході проведення заходів, берег Каховського водосховища в районі Грушівської ОТГ, ретельно прибрано та облаштовано. Було зібрано більше 3-х тонн сміття. Нікопольським управлінням водного господарства забезпечено роздільний збір відходів, а саме: пластикових пляшок, пакетів, скла та картону, які будуть направлені на переробку. Наприкінці івенту найактивніші учасники екотолоки були нагороджені.

В загальноосвітніх закладах Синельниківського, Дніпровського та Криворізького районів проведено інформаційно-просвітницькі заходи, тематичні заняття, ігри в яких висвітлено ідею про необхідність охорони навколишнього середовища та свідоме використання водних ресурсів. Проведено конкурси малюнків на тему «Охорона навколишнього середовища».

Спеціалістами Магдалинівського відділення опубліковано дві статті в газеті «Наше життя», а саме: « Пластикова епідемія: рух на знищення планети. Чи можливо ще запобігти наближенню екологічної катастрофи?» та «Міжнародний день чистих берегів».

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області з нагоди «Міжнародного дня чистих берегів», долучився до акції «Я прибрав - твоя черга 4».

Репортаж громадського об'єднання "Прихист"

Відео за посиланням:

https://www.youtu.be/N7H3yknu3hs

 


 

 

Всесвітній день моніторингу води

 

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day). Це свято започатковано в 2003 році. Ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води. Свято було засновано для підвищення інформованості населення про проблеми захисту водних ресурсів від забруднення. Традиційно в різних куточках Землі цієї дати беруть проби води для оцінки її безпеки для людини і навколишнього середовища.

РОВР у Дніпропетровській області долучається до свята та запрошує 17 вересня 2021 р. з 9-00 до 12-00 відвідати лабораторію моніторингу вод та ґрунтів, де кожен бажаючий зможе ознайомитись з процедурою проведення моніторингу поверхневих вод області, дізнатися про стан якості води наших річок, отримати відповіді на запитання. Якщо є потреба, фахівці лабораторії зроблять відвідувачам експрес-аналіз якості води за деякими показниками.

Адреса лабораторії: м. Дніпро, смт Слобожанське, вул. В. Сухомлинського, 42, тел. (056) 372-02-25.

До відома, результати вимірювань показників якісного стану поверхневих вод розміщуються на інтернет ресурсі http://monitoring.davr.gov.ua/«Моніторинг та екологічна оцінка водних ресурсів України».

 


 

Нарада щодо балки Свистунова

 

02 вересня п.р. в Офісі Державної екологічної інспекції України у м. Кривий Ріг відбулась нарада щодо вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в річку Інгулець. У заході взяла участь заступник начальнику Офісу Ольга Чехун в онлайн доступі.

 


 

Нарада IV ступені контролю

 

28 серпня 2021 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих управліннях та відділеннях РОВР за підсумками роботи за І півріччя 2021 року.

У зазначеному заході взяли участь: голови комісій з реорганізацій НМУВГ та ПМУВГ, начальники Солонянського, Магдалинівського, Царичанського та Софіївського відділень, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

На нараді доповідали про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху та електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів за І півріччя 2021 року голови комісій з реорганізацій, головні та провідні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

Начальник Солонянського відділення Шевчук В.В. ознайомив присутніх з роботою насосної станції НСП-3 СТЗС, яка була введена в експлуатацію у 1988 році, потужністю 2000 куб.м, працювала 18 років і була зупинена із-за відсутності споживача.

Працівниками Солонянського відділення в 2020 році розпочалася реконструкція насосної станції НСП-3 СТЗС, яка не працювала 15 років. Подачу води відновлено у 2021 році, після реконструкції потужність становить 3600 куб.м, у поточному році перекачано води – 1 145 794 куб.м, зароблено коштів – 5 935 900 грн.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Відновлення джерел Нікопольським МУВГ

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

Так, зокрема, фахівці управління упорядкували та розчистили чотири джерела, що знаходяться на березі річки Кам’янка біля села Михайло-Заводське Криворізького району. Джерела використовуються місцевими жителями та живлять річку Кам’янка.

Спеціалісти розчистили русла джерел та підходи до них, а також прибрали навколишню територію від сміття.

 


 

Обстеження ділянки на р. Саксагань

 

18 серпня п.р. фахівцями РОВР у Дніпропетровській області - заступником начальника О. Чехун та провідним фахівцем відділу ведення водного кадастру та ТЕБ І. Коваленко разом з представниками Держекоінспекції у м. Кривому Розі та органів влади Криворізького району, з виїздом на місце, проведено обстеження пошкодженої ділянки р. Саксагань. В результаті змінився її гідрологічний режим.

Учасниками заходу було прийняте рішення про негайне виконання заходів з відновлення гідрологічного режиму річки шляхом відновлення підпірної стінки шандорного типу, та проведення відновлювальних робіт на ділянці підходу до водопропускної споруди та обвідного водоскидного каналу, що дозволить підтримувати рівні води в річці на попередніх відмітках.

 


 

Щодо руйнування греблі ставка поблизу с. Михайлівка

 

06.08.2021 р. до Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області надійшла інформація від ГУ ДСНС у Дніпропетровській області про руйнування греблі ставка поблизу с. Михайлівка Новопокровської селищної територіальної громади Солонянського району Дніпропетровської області.

За даними Новопокровської селищної ради та виїзду фахівців Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області встановлено, що 29 липня 2021 р. внаслідок сильної зливи у верхів’ї р. Комишувата Сура відбулося одночасне наповнення ставків. Місцями вода йшла через верх ставків, без їх руйнації, крім руйнування греблі невеликого ставка між селами Китайгородка Томаківського району та с. Новоолександрівка Солонянського району. В результаті цього, води «зійшлися» на ставку біля с. Михайлівка Солонянського району. Цей ставок розташований біля с. Михайлівка на 1,2 км р. Комишувата Сура, який збудовано в минулому сторіччі, в період масового колгоспного будівництва ставків.

Відповідно до водогосподарського паспорту 2000 р. водозабірна площа в створі ставка – 26 км2, площа водного дзеркала - 24,83 га, об’єм – 255,80 тис.м3, глибина до 6 м, гребля - земляна проїзна, ширина - 7 м, довжина - 350 м. Ставок наповнився швидко, обвідний канал та водопропускна труба була забита сміттям змитим з балок та полів і, як наслідок, прорвало греблю ближче до її правобережжя, утворивши промивну хвилю, яка затопила повністю заплаву р. Комишувата Сура (частково підтопивши городи жителів с. Михайлівка та сінокоси в заплаві річки).

Вода проходила глибиною 50 см поверху насипу через автодорогу «Кринички-Михайлівка» частково утворивши промоїну вздовж водопропускної труби в насипі автодороги, без її руйнації.

Наразі майже весь об’єм стоку було зарегульовано Новопокровським водосховищем, де заздалегідь були відкриті отвори водопропускної споруди. Ситуація повністю знаходиться під контролем Новопокровської ОТГ. Фото місця настання події додаються.

 


 

II засідання Міжгалузевої ради

 

27 липня 2021 року член Міжгалузевої ради обласного об’єднання профспілок Дніпропетровської області Любов Топчій взяла участь у II засіданні Міжгалузевої ради обласного об’єднання профспілок де розглядалися питання спільно з колегією Головного управління Держпраці у Дніпропетровські області «Про стан безпеки праці на підприємствах, в установах і організаціях та завдання щодо його покращення».

В обговоренні взяли участь: голова комісії з охорони праці і здоров’я МРП, голова обкому профспілки енергетиків Микола Риженков, голова обласної тристоронньої соціально-економічної ради, керівник Федерації організацій роботодавців Віктор Сергєєв.

Під час роботи засідання виступив керівник департаменту охорони праці, головний технічний інспектор праці ФПУ Юрій Андрієвський, який, зокрема, зазначив, що спільна робота профспілок, роботодавців і влади на Дніпропетровщині позитивно впливає на загальну ситуацію в сфері охорони праці та сприяє зменшенню рівня травматизму в регіоні. Детально розповів він й про дії Федерації задля недопущення прийняття нового, антисоціального за суттю закону про працю.

В ухваленій постанові визначені подальші дії облпрофоб’єднання та ГУ Держпраці щодо посилення захисту прав членів профспілок на здорові і безпечні умови праці, вдосконалення профілактичної роботи з метою зниження рівня травматизму.

Під час заходу голова облпрофцентру В. Дубіль та начальник ГУ Держпраці О. Бондаренко підписали нову Угоду про співробітництво на 2021-2025 рр.

 


 

Участь у нараді

 

14 липня заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун взяла участь у нараді з питання вирішення проблеми скидання надлишків зворотних вод зі ставка-накопичувача шахтних вод балки Свистунова в річку Інгулець, яка відбулася в Офісі Державної екологічної інспекції України у м.Кривий Ріг.

 


 

Упорядкування природного водного джерела

Царичанським відділенням

 

Царичанське відділення РОВР у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природних водних джерел. На початку липня працівниками були проведені заходи щодо упорядкування природного джерела, яке знаходиться на горі Калитва в с. Китайгород Царичанського р-ну. Було прибрано прилеглу територію від побутового сміття та листя.

 


 

День Дніпра - 2021

 

На виконання доручення РОВР у Дніпропетровській області підпорядковані водогосподарські організації області провели заходи з нагоди Міжнародного дня Дніпра, що традиційно відзначають у першу суботу липня.

Так, працівниками водогосподарських організацій з дотриманням карантинних обмежень були проведені заходи з благоустрою та ліквідації сміттєзвалищ на березі річки Оріль, Дніпро, Каховського водосховища.

Зокрема, спеціалісти Павлоградського МУВГ завітали до літнього табору Синельниківської загальноосвітньої школи №4. Для учнів була проведена цікава лекція про значення річки Дніпро в нашому житті, збереження початкової краси річки. У виступах звучали заклики до поліпшення і збереження екологічної рівноваги в басейні річки Дніпро, а також охорони та раціонального використання водних ресурсів в цілому.

 


 

Підтримання в належному стані об’єктів Софіївського відділення

 

Софіївським відділенням РОВР у Дніпропетровській області для підтримання та поліпшення санітарного та естетичного стану територій та об’єктів, які знаходяться на балансі, внаслідок надмірної кількості опадів, що призвели до інтенсивного росту трави та чагарнику, проводиться обкошування та прибирання схилів водосховищ та регулюючих басейнів.

 


 

3 липня – Міжнародний день Дніпра

 

Дніпро є однією з найбільших водних артерій у Європі і протікає на території Росії, Білорусі і України. Річка Дніпро бере свій початок поблизу с.Клевцове Смоленської області Росії на схилах Валдайської височини та впадає у північно-західну частину Чорного моря, де у своєму гирлі разом із р. Південний Буг утворюють просторий Дніпровсько-Бузький лиман.

Назва річки «Дніпро» вперше зустрічається в літературних пам'ятках першої половини IV століття нашої ери. Походить від давньосхідноіранського «велика річка». До того ріка мала давньогрецьку назву Борисфен, що означає «той, що тече з півночі». Предки українців, давні східні слов'яни, називали її Славутичем («син слави») — ця назва досі іноді використовується як синонім, особливо як поетична назва; римляни називали річку Данаприс, турки — Узу або Узи. Деякі дослідники схиляються до думки, що Дніпро в давнину називався Сіндгу, Сінд, Інд, оскільки в низов’ях річки існувала Сіндика, інакше — Сіндська Скіфія.

Кожного року, у першу суботу липня відзначається Міжнародний День Дніпра. Ідея святкування Дня Дніпра виникла у жовтні 2002 року, під час проведення Міжнародного Дніпровського форуму громадських екологічних організацій.

Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем, пов’язаних з раціональним використанням, охороною та відтворенням водних ресурсів р. Дніпро, які вирішити без активної участі населення неможливо, а також віддати належну шану його ролі у житті нашої країни. Дніпропетровська область повністю розташована в межах басейну р. Дніпро. Головною рікою гідрографічної мережі Дніпропетровщини є р. Дніпро, що поділяє область на дві частини: лівобережжя і правобережжя. Стік річки зарегульований каскадом Дніпровських водосховищ, і в межах Дніпропетровщини присутні три з них: південна частина Кам’янського та північна частина Дніпровського (верхня – перша ділянка), а також є вихід до Каховського водосховища (друга ділянка). Між містами Камянське (від греблі Кам’янського водосховища) та Дніпром збереглась невелика ділянка природного русла Дніпра, довжиною близько 25 км.

Вже стало доброю традицією проводити в дні святкування природоохоронні акції на берегах не тільки р. Дніпро, а й приток, що живлять річку, бо лише практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Як прикладами цього, служать заходи щодо благоустрою прибережних територій та ліквідації стихійних звалищ сміття на берегах річок, упорядкування та облаштування місць відпочинку населення.

Серед інших просвітницьких заходів можна виділити і привернення уваги громадськості до облаштування водних джерел та витоків річок.

 


 

Відновлення обладнання у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства проводяться роботи з ремонту та відновлення насосів і запірної арматури на базі ТОВ «ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ "КОРРОКОУТ-УКРАЇНА».

Покриття CORROCOAT успішно застосовується для захисту обладнання насосів та запірної арматури, а також значно продовжує термін експлуатації даного обладнання.

 


 

Відновлення насосної станції у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства з метою подачі зрошуваної води водокористувачам проведені роботи по відновленню насосної станції підкачки НСП-6 Вищетарасівської зрошувальної системи, яка не працювала з середини 90-х років.

Cилами ремонтної бригади управління проведений комплекс ремонтних робіт, а саме:

- капітальний ремонт насосно-силового обладнання та установлення насосів 200-Д-60 (250кВт) у кількості 3 шт;

- ревізія та поточний ремонт запірної арматури;

- встановлення нової електропроводки (заміна кабелів та щитів управління);

- поточний ремонт трансформатору живлення (1000 кВт);

- проведення поточного ремонту аванкамери та водозаборів (бетонні та зварювальні роботи);

- відновлення функціонування каналу Р-1 від регулюючого басейну №2 до НСП №6 довжиною 2 км (розчистка каналу, заміна зруйнованих плит, бетонні роботи).

Вказані роботи забезпечать збільшення площі зрошуваних земель на 600 гектарів.

 


 

Введена в експлуатацію насосна станція у Магдалинівському МУВГ!

 

У цьому році введена в експлуатацію насосна станція НСП-16/3 Магдалинівської зрошувальної системи, яка не працювала з 2000 року, що дає можливість відновити 1,5 тис. га зрошувальних земель.

За підготовчий період до поливного сезону 2021 року силами Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства насосна станція НСП-16/3 була повністю відновлена. Відремонтована трансформаторна підстанція, 4 насосно-силових агрегата, запірна арматура, вакуумна та дренажна системи. Залишилося проведення естетичного ремонту приміщення насосної станції.

На даний період перевірена міжгосподарська та внутрішньогосподарська мережа і лише погодні умови не надають змоги проведенню поливів.

Підставою для відновлення насосної станції була заявка від нового водокористувача – ПП «АФ Хлібодар», яке за зиму провело реконструкцію на площі 340 га і в перспективі передбачається 500-800 га додатково.

 


 

Відновлення машин та механізмів у Нікопольському МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства ремонтно-механічна майстерня має у своєму складі професійних працівників, які здійснюють не лише поточний ремонт автомобілів та механізмів, а й їх капітальний ремонт. Наразі, в управлінні є можливість проводити роботи щодо відновлення та нанесення нового лакофарбового покриття та зварювальні-рихтувальні кузовні робити; раніше відповідні роботи не проводилися.

Наразі, відновлено три автомобілі, а саме: КАМАЗ-5511; ВАЗ-21074; УАЗ-3909. На вказаних автомобілях було проведено: ремонт двигунів, заміна деталей ходової частини, зварювальні роботи кузова та фарбування.

 


 

Ремонтні роботи у Царичанському МУВГ

 

У Царичанському міжрайонному управлінні водного господарства була проведена підготовка насосних станцій НСП-8/ПНС-2 та НСП-9/ПНС-3, які не були задіяні в поливі більше 20 років, для подачі води на зрошення господарствам Магдалинівського району у 2021 році. На НСП-9 встановлено трансформатор ТМ 4000-35/6 кВА, а також проведено очищення регулюючого басейна РБ-4 (об’єм очистки 50 м3).

 


 

Участь у першому екологічному форумі «Eco Urban Congress»

 

16 та 17 червня у Дніпрі проходить перший всеукраїнський екологічний форум «Eco Urban Congress». Тут зібралися представники наукової спільноти, державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій з різних міст, аби обговорити нагальні проблеми мегаполісів у галузі екології та знайти їхнє вирішення на державному та муніципальному рівнях.

До експертів з усієї країни долучилася заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун.

 


 

Участь у засіданні

 

10 червня відбулося засідання науково-технічної екологічної ради при департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації, у якому взяла участь Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області.

 


 

Урочистості в апараті Офісу

 

4 червня з дотриманням карантинних вимог колектив РОВР у Дніпропетровській області зібрався на урочистості з нагоди двох подій.

По-перше, щоб привітати Андрія Миколайовича Хитрова з призначенням на посаду начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області. Колектив переконаний, що Андрій Миколайович зможе згуртувати навколо себе команду професійних, відповідальних фахівців задля виконання покладених на Офіс функцій та завдань, відповідаючи вимогам сьогодення.

По-друге, в РОВР у Дніпропетровській області відбулися урочистості з нагоди прийдешнього професійного свята – Дня працівників водного господарства.

Напередодні свята очільник Офісу привітав колектив з професійним святом й нагородив фахівців відзнаками. Близько двох десятків працівників отримали заслужені Грамоти й Подяки.

На урочистості до водогосподарників Дніпропетровської області завітала голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК Галина Миколаївна Смирна, яка відзначила колектив Подякою.

Святковою концертною програмою водогосподарників привітало молоде покоління, яке подарувало гарний настрій, заряд бадьорості та оптимізму.

 


 

Упорядкування водного джерела

Магдалинівським МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних водних джерел.

Так, працівниками Магдалинівського МУВГ було проведено роботи з благоустрою природного джерела, яке знаходиться поблизу с. Чернеччина Новомосковського району.

 


 

Інтерв'ю щодо промивки басейну річки Інгулець

 

Заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун надала інтерв'ю телеканалу "Відкритий" з питання промивки басейну річки Інгулець.

Відео за посиланням:

https://fb.watch/5QH-uPjjTj/

 


 

Участь у навчанні

 

27 травня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводиться наступний етап навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації, узгодженої в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Фахівці РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій активно долучаються до навчання.

Сьогодні були розглянуті наступні теми: перелік екологічних цілей для поверхневих вод, підземних вод і зон (територій), які підлягають охороні, та строки їх досягнення; економічний аналіз водокористування тощо.

 


 

Участь у нараді

 

13 травня у с.Велика Скельова Кіровоградської області відбулася робоча нарада з питань промивання та екологічного оздоровлення річки Інгулець.

Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області, доповіла про стан водних ресурсів Кривбасу та виконання заходів промивання та екологічного оздоровлення р.Інгулець.

 


 

Ремонтні роботи у Нікопольському МУВГ

 

Працівниками Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжується поточний ремонт окремих кабінетів та приміщень адміністративної будівлі.

Власними силами було здійснено косметичний ремонт одного з приміщення. Завдяки проведеним ремонтним роботам працівники відділу з управління інфраструктурою будуть забезпечені належними санітарними та побутовими умовами праці.

 


 

З 10 по 15 травня – тиждень Європи в Україні.

Україна – це Європа!

#EUКраїна

 


 

Всесвітній день охорони праці

 

Щорічно з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні відзначають День охорони праці. Відповідно до Указу Президента України, щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці, в Україні відзначається День охорони праці.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЗР»

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня охорони праці висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Для забезпечення належного відзначення Дня охорони праці в Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області, розроблено План заходів із відзначення Дня охорони праці у 2021 році.

 


 

Ремонтні роботи

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено капітальний ремонт насоса 24 НДС (Д6300-80). Насос після капітального ремонту встановлено і змонтовано на ГНС – 4 Кільченської ЗС.

Це дасть можливість безперебійно подавати воду на зрошення для господарств Магдалинівського, Царичанського та Петриківського районів.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

19 квітня в.о. начальника РОВР у Дніпропетровській області Андрій Хитров представив нового заступника начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства – Польового Іллю Леонідовича.

Андрій Миколайович привітав Польового І.Л. з посадою та запевнив у подальшій співпраці.

Кряж С.В., заступник начальника Павлоградського МУВГ, за його згодою, з 16 квітня 2021 року переведений на посаду провідного інженера.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

З 12 квітня 2021 року на посаду провідного юрисконсульта призначено Ворновицького Марка Леонідовича, відповідно до наказу РОВР у Дніпропетровській області від 09.04.2021 № 30-ос.

 


 

Участь у нараді

 

7 квітня в Дніпропетровській обласній раді відбулася нарада постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження з питання маловодності озер Карпенкове, Шпакове, Касянка, Куплювате, Вошивка та Курячого в Амур-Нижньодніпровському районі м.Дніпро.

Ольга Чехун, заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області, доповіла про стан озер у басейні р. Шпакова, спричинений маловодністю.

 


 

КАДРОВІ ЗМІНИ

 

Доводимо до відома:

З 6 квітня 2021 року Чехун Ольгу Василівну переведено на посаду заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області відповідно до наказу Держводагентства від 26.03.2021 № 93-ос.

З 6 квітня 2021 року виконання обов'язків начальника Офісу покладено на Хитрова Андрія Миколайовича, заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області.

 


 

До поливного сезону готові!

 

Міжгосподарська мережа Царичанського міжрайонного управління водного господарства після осінньо-зимового ремонтного періоду 2020-2021 рр. повністю готова для прийому та подачі води водокористувачам. Зокрема, виготовлені та встановлені нові фільтрувальні елементи на НСП-13 Кільченської зрошувальної системи. Приведені в належний стан та очищені від мулу регулюючі басейни РБ-3 та РБ-3А Царичанської зрошувальної системи. В належному стані обладнання насосних станцій.

Управління розпочинає подачу води водокористувачам 2 та 7 квітня по Царичанській та Кільченській зрошувальних системах відповідно.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Фахівцями служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками Криворізької районної райдержадміністрації та Вакулівської об’єднаної територіальної громади було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Вакулівської ОТГ Софіївського району.

За підсумками проведеної роботи було складено відповідні комісійні акти обстеження.

 


 

Підготовка до поливного сезону Магдалинівським МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства РОВР у Дніпропетровській області за рахунок коштів спеціального фонду продовжує роботи з ремонту насосу Д2500-62 на ПНС-5 та приведення параметрів насосу до паспортних даних.

Це дасть змогу збільшити виконання послуг з подачі води на зрошення сільгоспвиробникам у поливному сезоні поточного року.

 


 

Участь у робочій нараді

 

25 березня під головуванням заступника голови облдержадміністрації М.Беспальчука відбулася робоча нарада стосовно проведення заходів з охорони та відтворення водних живих біоресурсів у нерестовий період.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у нараді взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


 

Навчання з курсу «Плани управління річковим басейном»

 

25 березня у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводиться наступний етап навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» у рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

Фахівці РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій активно долучаються до навчання.

Розглядаються наступні питання:

- основні антропогенні впливи на кількісний та якісний стан поверхневих і підземних вод, у т. ч. точкових та дифузних джерел;

- картування системи моніторингу, результатів програм моніторингу, підготовка загальної характеристики поверхневих (екологічний і хімічний) підземних вод (хімічний і кількісний), зон (територій), які підлягають охороні.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

Очільниця Офісу Ольга Чехун надала інтерв'ю "11 телеканалу" з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=Oyd-7_aT8iY

 


 

Підготовка до поливного сезону Софіївським МУВГ

 

У Софіївському міжрайонному управлінні водного господарства продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання та гідротехнічних споруд до поливного сезону 2021 року.

Зокрема, на насосній станції №2 Криворізької експлуатаційної дільниці проводиться ремонт запірно-регулюючої арматури на напірних трубопроводах НТ-1 та НТ-2, заміна напірних труб та зворотнього клапана Д-600мм від агрегату №3. При сприятливих погодних умовах розпочаті бетонні роботи по ремонту швів між плитами облицювання греблі ставу-накопичувача №1, для чого знижено рівень води та використовуються присадки при приготуванні розчину.

 


 

Підготовка до поливного сезону Нікопольським МУВГ

 

У Нікопольському міжрайонному управлінні водного господарства до початку поливного сезону 2021 року для подачі води на зрошення проводяться роботи по відновленню проєктної потужності з подачі води насосних станцій підкачки №2 та №3 Вищетарасівської зрошувальної системи.

На зазначених насосних станціях, силами ремонтної бригади управління, проводиться комплекс ремонтних робіт, а саме: додатково встановлено 3 насосні агрегати, здійснюється ревізія і поточний ремонт запірної арматури та монтаж засувок, перевірка електрообладнання. Вказані роботи забезпечать збільшення площі зрошуваних земель на 300 гектарів.

Для забезпечення гарантованого отримання врожаю фермерськими господарствами «Ярмаш» та «Мацько», які будуть отримувати воду із зазначених насосних станцій, виконуються роботи з монтажу дощувальної машини та підведення внутрішньогосподарських мереж до державної меліоративної системи.

 


 

Участь у засіданні

 

23 березня очільниця Офісу Ольга Чехун та заступник начальника Офісу Андрій Хитров взяли участь у черговому засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження щодо стану виконання підприємствами регіону заходів, затверджених рішенням "Про Дніпропетровську обласну комплексну програму (стратегію) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 - 2025 роки".

О. Чехун доповіла про стан водних ресурсів підприємств ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» та проблеми щодо поводження з шахтними водами.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

22 березня очільниця Офісу Ольга Чехун надала інтерв'ю телеканалу «UA: Дніпро» у програмі "Сьогодні. Головне" з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео з 33-ої хвилини за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=3ds3XlNQhVg

 


 

"Всесвітній День Води"

в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті

 

22 березня фахівці РОВР у Дніпропетровській області взяли участь у семінарі з нагоди Всесвітнього дня води: «Цінність води для кожного з нас», який відбувся в Дніпровському державному аграрно-економічному університеті.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Софіївському МУВГ

 

Софіївським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів, у КЗ «Софіївська опорна ЗОШ І-ІІІ ст.». Фахівцями управління підготовлено відповідну тематичну презентацію для учнів початкових класів. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією, яка склалася в області, презентація проходила в онлайн-режимі. Учні прослухали пізнавальні та цікаві факти про воду, згадували українську народну мудрість про воду, ділились враженнями про почуте, висловлювали свої міркування та думки.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Нікопольському МУВГ

 

До Всесвітнього дня води в КЗ «Апостолівська загальноосвітня школа I-III ст. №3» учні 2-х класів взяли участь у конкурсі дитячих малюнків «Цінність води для кожного з нас».

За активну участь у заході учні отримали персоналізований сертифікат з вдячністю від UNWATER, від Нікопольського МУВГ – цікаві та пізнавальні брошури про воду.

 


 

"Всесвітній День Води"

у Царичанському МУВГ

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства з метою привернення уваги мешканців рідного краю до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та виховання екологічно свідомого мислення українців, провело ряд заходів, які присвячені відзначенню Всесвітнього дня води, а саме: у місцевій газеті «Приорільська правда» була надрукована стаття «22 березня – Всесвітній день води»; виготовлені та розповсюджені буклети серед школярів району під назвою «Цінність води для кожного з нас»; для працівників управління був продемонстрований відеоролик «Кожна краплина має значення»; діти працівників взяли участь у конкурсі дитячої творчості від UNICEF Ukraine.

Всі заходи були проведені з дотриманням карантинних норм та обмежень, щоб не допустити поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.

 


 

Інтерв'ю до Всесвітнього дня води

 

22 березня заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ігор Потапенко надав інтерв’ю «11 телеканалу» з нагоди Всесвітнього дня води.

Відео за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=rsQbmfkHEzQ

 


 

Участь у засіданні

 

22 березня у Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, на виконання протоколу позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, відбулося засідання робочої групи, де, зокрема, було винесено на розгляд питання стосовно стану річки Оріль. До вивчення означеного питання були залучені науковці під головуванням доктора біологічних наук, професора Григорія Шматкова.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяв заступник начальника Офісу Ігор Потапенко.

За підсумками наради, протокольне рішення науково-технічної екологічної ради буде винесено на обговорення засідання комісії з питань ТЕБ і НС.

 


 

«Всесвітній День Води» у Павлоградському МУВГ

 

22 березня 2021 року світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом: «Цінність води для кожного з нас».

Так, фахівці Павлоградського МУВГ підготували матеріали для самостійного проведення семінару з дітьми шкіл та дошкільних навчальних закладів м.Павлоград та м.Синельникове до Всесвітнього дня води. На семінарі акцентовано увагу дітей на значенні води, її економне використання та бережливе ставлення.

Працівниками Павлоградського МУВГ з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах проведено прибирання територій вздовж річок: Дніпро, Вовча, Самарчук, Мокра Сура.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Павлоградським МУВГ

 

З метою своєчасного вжиття заходів щодо захисту населених пунктів під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році працівниками відділу водних об’єктів та ТЕБ Павлоградського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проведено обстеження гідротехнічних споруд. За підсумками обстеження було складено відповідні акти.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Царичанським МУВГ

 

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Нікопольським МУВГ

 

Фахівцями служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Нікопольського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками райдержадміністрацій, державної служби з надзвичайних ситуацій та державних пожежно-рятувальних частин проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Апостолівського, Нікопольського та Томаківського районів щодо їх готовності до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків в 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти.

 


 

Засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

 

12 березня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем'єр-міністра України у режимі відеоконференції, у якому взяли участь представники органів виконавчої влади та обласних державних адміністрацій. Від РОВР у Дніпропетровській області – заступник начальника Офісу Ігор Потапенко.

З урахуванням обговорення, Державна комісія затвердила заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2021 року.

Також Комісія розглянула питання забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами у разі настання маловоддя.

Як зазначив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайло Хорєв, в цілому наповнення водосховищ йде в плановому режимі. Заслухавши доповіді з даного питання, Комісія доручила, зокрема, в разі необхідності коригувати режими роботи водосховищ та водогосподарських систем, моніторити стан води у місцях питних водозаборів і в разі його погіршення - інформувати органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, а також надавати інформацію населенню.

«У разі виникнення дефіциту води будуть вжиті всі необхідні заходи щодо раціонального використання ресурсів. Пріоритет буде надаватися використанню води для питних і побутових потреб населення», – наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства виконані роботи з підготовки міжгосподарської системи до поливу у 2021 році, за рахунок коштів спеціального фонду, на напірному трубопроводі від ГНС-4 до НСП-8 Кільченської зрошувальної системи по заміні компенсатора. Це забезпечить безперебійну подачу води на зрошення сільгоспвиробникам у Дніпровському, Магдалинівському та Царичанському районах.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства завершуються роботи з підготовки міжгосподарської зрошувальної мережі до початку поливного сезону 2021 року. Відремонтовано допоміжні та резервні два насоси CVE на НСП-7 Царичанської ЗС. Закінчуються роботи по відновленню насосів Д 3200-33 (заміна втулок, підшипників та сальникової набивки) на НСП-3 Царичанської ЗС. Проведений поточний ремонт пересувного газозварювального агрегату із заміною двигуна на тракторі Т-40 для виконання ремонтних робіт на трубопроводах та басейнах. Виготовлені фільтруючі касети для пропуску води на насосних станціях НСП-13, НСП-14 Кільченської ЗС.

 


 

Підготовка до поливного сезону

 

У зв’язку з розширенням поливних площ Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства РОВР у Дніпропетровській області, за кошти спецрахунку, проводяться роботи з відновлення насосної станції підкачки НСП-16/3 Магдалинівської зрошувальної системи, а саме: капітального ремонту з нанесенням зносостійкого композитного матеріалу насосів 250 CVE в кількості 4 одиниці. Це дасть змогу забезпечити виконання послуг з безперебійної подачі води сільгоспвиробникам у поливному сезоні 2021 року.

 


 

22 березня – Всесвітній день води

 

22 березня 2021 року світова спільнота у черговий раз відзначатиме Всесвітній день води. На конференції Організації Об’єднаних Націй з охорони навколишнього природного середовища, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, 179-ма країнами була схвалена програма дій щодо вирішення проблем Землі. Цією Програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості внаслідок забруднення, віднесена до критичних природних ресурсів. З метою зосередження уваги світової громадськості на проблеми води, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла рішення про відзначення 22 березня Всесвітнього Дня Води.

Головною метою започаткування дня води є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Проведення акцій у рамках десятиріччя має на меті консолідувати зусилля міжнародної спільноти для вирішення проблеми збереження водних ресурсів, забезпечення прісною водою населення, яке не має доступу до неї.

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях; займати активну позицію щодо цієї проблематики, розробляючи та реалізуючи ряд заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення водного режиму та якості води водних екосистем. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку Всесвітній день води має свою тематику, підкреслює певний новий аспект проблеми забезпечення прісною водою і присвячений вирішенню проблеми, включаючи цілі щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення водних ресурсів на планеті, й лунає як заклик до її розв’язання.

«Цінність води для кожного з нас» – гасло цьогорічного Дня води.

Враховуючи актуальність проведення заходів із збереження водних ресурсів в умовах зростаючого навантаження на водні об'єкти, а також з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадськості щодо проблем, пов'язаних з водним фактором, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області разом зі всіма водогосподарниками області здійснюватимуть просвітницькі заходи, присвячені раціональному використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів.

 


 

З прийдешнім святом 8 Березня!

 

Напередодні весняного свята 8 Березня очільниця Офісу Ольга Чехун привітала жінок колективу з чудовим святом Весни, ніжності і любові!

Ольга Василівна побажала прекрасній половині жіночності, весняного натхнення, чарівності, подякувала за щоденну кропітку працю.

 


 

Прогноз об’ємів весняного водопілля 2021 р.

на дніпровських водосховищах та на р. Інгулець

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, довгострокові прогнози максимальних витрат і об’ємів водопілля випускались в умовах різкого настання відлиги, що розпочалась з 21-22 лютого 2021 року і триватиме (згідно прогностичних моделей) протягом першої декади березня із незначним зниженням нічних температур повітря. З середини третьої декади лютого на більшості річок розпочалось формування весняного водопілля. Більш інтенсивно сніготанення відбувалось на Правобережжі, менш інтенсивно – на Лівобережжі.

Станом на 25 лютого мінімальні снігозапаси (висотою 2-8 см) залишались в басейні Інгульця. У басейнах річок Орель, Самара, Вовча сніговий покрив був відсутній, тому розрахунки максимальних витрат та об’ємів стоку по цих річках не проводились.

Період формування бокового припливу до Кременчуцького – третя декада лютого – середина травня, Кам’янського, Дніпровського водосховищ: третя декада лютого – середина квітня.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з Державною службою з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області та представниками об’єднаних територіальних громад було проведено обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд на території Криворізького району для недопущення виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з проходженням паводків, повені та льодоходу.

 


 

Участь у навчанні

 

3 березня спеціалісти РОВР у Дніпропетровській області та підпорядкованих організацій взяли участь у першому етапі навчання з курсу «Плани управління річковим басейном» від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, в рамках загальної короткострокової освітньої програми підвищення кваліфікації.

На першому етапі навчання було розглянуто наступні теми: мета та цілі розробки Планів управління річковим басейном; підготовка загальної характеристики поверхневих та підземних вод району річкового басейну, опис річкового басейну, визначення масивів; визначення зон (території), які підлягають охороні, та їх картування.

 


 

Пропуск льодоходу, повені та паводків у 2021 році Магдалинівським МУВГ

 

Працівниками Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства з дотриманням правил роботи та дистанції під час карантину було проведено обстеження технічного стану дамб, водоскидів і донних водовипусків на водних об’єктах та колекторно-дренажних системах на території Магдалинівської ОТГ (до якої входять Почино-Софіївський старостинський округ (річка Кільчень), Шевченківський старостинський округ (р. Чаплинка), а саме: загального стану земельних і бетонних поверхонь споруд, наявність просідань і тріщин, слідів фільтрації, загального стану гребеня, берм і укосів гребель, стану кріплення верхових і низових укосів, стан шахтних водоскидів, обвідних каналів, донних водовипусків та виявлено, що гідротехнічні споруди водних об’єктів на території вищевказаного ОТГ знаходяться в задовільному стані і є готові до пропуску повені, льодоходу та дощових паводків 2020-2021рр. Рівень води в водоймах не перевищує НПГ та становить 0-80% наповненості.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Павлоградським МУВГ

 

Співробітниками відділу водних об’єктів та ТЕБ Павлоградського МУВГ спільно з представниками ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області проводяться обстеження гідротехнічних споруд щодо готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні акти.

Також, продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання до поливного сезону 2021 року, капітально відремонтовано два затвори ДУ 600 на ГНС – 1 Олександрівської ЗС, придбано та змонтовано 2 насоса технічної води, на ГНС 1,2 Кільченської ЗС, придбано та змонтовано 2 дренажних насоса на ГНС – 2 Кільченської ЗС, зроблено поточний ремонт агрегату №2 на ГНС Калинівської ЗС.

 


 

Обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд Царичанським МУВГ

 

Службою водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Царичанського міжрайонного управління водного господарства, спільно з представником 24 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області було проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Царичанського району щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2021 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень.

 


 

Засідання комісії

 

На виконання протоколу позачергового засідання Дніпропетровської регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, було створено робочу комісію щодо обстеження екологічного стану басейну річки Дніпро на території Дніпропетровської, Полтавської, Харківської областей.

Так, 24 лютого відбулася нарада щодо виконання протокольного рішення. Голова комісії Ольга Чехун разом із зацікавленими фахівцями Дніпропетровської області обговорили проблемні питання. Наразі закінчується обстеження басейну річки Оріль за допомогою аеропідтримки. За результатами обстеження матеріали будуть представлені науковцям для аналізу та висвітлення громадськості.

 


 

Онлайн-тренінг щодо е-декларування

 

4 лютого фахівці Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства провели онлайн-тренінг з питань заповнення декларацій майнового стану, які подаються до інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

У ході проведення тренінгу учасникам навчання було надано кваліфіковані відповіді щодо особливостей заповнення електронних декларацій у 2021 році.

Наприкінці навчання було наголошено про відповідальність за надання завідомо недостовірних відомостей в декларації та за неподання або несвоєчасне подання е-декларацій.

Нагадуємо, що з 1 січня 2021 року розпочався черговий етап подання е-декларацій за 2020 рік, який завершується 31 березня 2021 року.

 


 

Стартувала всеукраїнська кампанія EUkraina

 

В Україні розпочалася всеукраїнська роз’яснювально-інформаційна кампанія EUkraina за ініціативи Уряду та підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та спільно з проектом ЄС Association4U, яка розповідає про базові європейські цінності, розкриває практичний зміст євроінтеграції і ті переваги та можливості, які з’являються в житті українців завдяки інтеграції нашої країни до ЄС.

Сьогодні євроінтеграція має сприйматися як щось життєве, просте, що стосується кожного з нас.

Завданням інформаційної кампанії EUkraina є показ практичної вигоди, яку отримує кожний громадянин України від того, що країна починає жити за новими, високими стандартами. Так наприклад, в Україні введено новий Порядок здійснення державного моніторингу вод, який виконується за європейськими стандартами (відповідно до вимог Водної рамкової Директиви). Мета кампанії – підвищити обізнаність щодо переваг євроінтеграції, зробити підтримку євроінтеграції українцями свідомою, продемонструвати європейські цінності на прикладах щоденного життя українців.

Відповідно до європейських стандартів Держводагентством здійснюється трансформація існуючої системи моніторингу поверхневих вод. Для забезпечення виконання вимірювань пріоритетних забруднюючих речовин здійснюється облаштування 4 базових лабораторій – Західного (м.Івано-Франківськ), Східного (м. Слов’янськ), Північного (м.Вишгород) та Південного (м.Одеса) регіонів. Це дасть можливість контролювати якість води відповідно до європейський стандартів для досягнення в майбутньому доброго екологічного стану масивів поверхневих вод.

Підтримка євроінтеграції має стати частиною українського світогляду.

Детальніше з інформацією про урядову інформаційну кампанію EUkraina можна ознайомитися за посиланням https://association4u.in.ua/

 


 

Водокористувачам!

 

РОВР у Дніпропетровській області нагадує водокористувачам, що з 1 січня 2021 року вони мають звітувати про свою водогосподарську діяльність за 2020 рік за формою №2ТП-водгосп (річна) в електронному вигляді.

Державне агентство водних ресурсів України розробило форму звітності, при заповнені котрої необхідно чітко дотримуватися затвердженого «Порядку ведення державного обліку водокористування». Заповнювати звіти можна, скориставшись програмним забезпеченням.

В онлайн-сервісі https://e-services.davr.gov.ua/ – можна створювати звіти, ставити на них електронний цифровий підпис та відправляти безпосередньо на портал Держводагенства.

Також, в електронному сервісі є довідники для зручного й швидкого заповнення звітів, реалізовані контролі, що забезпечують коректне заповнення та подання звітів. В онлайн-сервісі є контроль на обов’язкове заповнення поля. Функціонують контроль на правильне заповнення суми за формулою та контроль на необхідність заповнення поля тим чи іншим значенням.

А задля уникнення помилок, реалізовано функцію перевірки. Після заповнення звіту, необхідно натиснути кнопку «відправити звіт» - якщо помилки є, їх повний перелік з’явиться єдиним списком, що дозволить все виправити. Такий широкий функціонал програмного забезпечення онлайн-звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) значно полегшує та пришвидшує її подання та практично виключає можливість помилок при заповнені.

Додатки:

- "Порядок функціонування модуля «Подання звіту про використання води в електронній формі» Порталу електронних послуг Державного агентства водних ресурсів України – 8 арк.".

- "Електронний кабінет водокористувача. Інструкція водокористувача – 57 арк.".

 


 

КАДРОВІ ПРИЗНАЧЕННЯ

 

Доводимо до відома:

З 11 січня 2021 року на посаду заступника начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області за погодженням Держводагентства призначено Хитрова Андрія Миколайовича, Наказ РОВР у Дніпропетровській області від 06.01.2021 № 5-ос «Про прийняття А.Хитрова».

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у грудні 2020 р. та січні 2021 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах приток Середнього Дніпра у грудні становила 19-42 мм (70-118% грудневої норми).

За грудень об’єми бічного припливу води до водосховищ, порівняно з листопадом, до Кременчуцького зменшилися на 16%, а до Дніпровського та Кам’янського збільшилися на 2-3% і становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 23,3 (16%), Кам’янського 62,8 (42 %), Дніпровського 8,5 (17 %).

Сумарний бічний приплив до водосховищ за грудень порівняно з листопадом мало змінився і дорівнював 94,6 млн.м3 (27% норми).

Льодова ситуація. Льодоутворення, як і прогнозувалося, розпочалося у першій декаді грудня (пізніше середніх багаторічних термінів): 7-9 грудня 2020 р. на річках басейну Дніпра та дніпровських водосховищах (крім Дніпровського і Каховського) спостерігались первинні льодові явища у вигляді заберегів, припаю. Потепління у другій декаді грудня призвело до послаблення та руйнування льодових явищ.

На Каховському водосховищі льодові явища відсутні, температура води дорівнює 0,5-3,6оС.

Вільний об’єм Дніпровського каскаду упродовж 28 днів грудня збільшився на 0,182 км3 - від 5,532 км3 (1 грудня) до 5,714 км3 (28 грудня). Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 28 грудня дорівнює 38,134 км3 .

У минулі роки станом на 28 грудня вільний об’єм водосховищ каскаду дорівнював (у км3): у 2019 р. – 6,089; 2018 р. – 6,075; 2017 р. – 5,670; 2016 р. –5,905; 2015 р. – 5,399; 2014 р. – 6,515; 2013 р. – 5,843; 2012 р.– 6,421; 2011 р. – 5,997; 2010 р. – 6,180; 2009 р. – 5,752; 2008 р. – 6,276; 2007 р. – 6,197; 2006р. – 6,394; 2005 – 5,885; 2004 – 6,308.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію та прогноз погоди на січень, рекомендуємо встановити режим роботи дніпровського каскаду переважно на притокових витратах з можливістю коригування в більш короткі терміни в залежності від розвитку фактичної ситуації у січні.

 


 

2020 рік

 


 

Засідання науково-технічної екологічної ради

 

1 грудня відбулося чергове засідання науково-технічної екологічної ради при департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації під головуванням Г.Шматкова, голови НТЕР.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у заході взяла начальник Офісу Ольга Чехун.

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у листопаді 2020 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах приток Нижнього Дніпра у листопаді становила 21-34 мм – 70-118% листопадової норми. За температурним режимом листопад був на 0,9-1,9 градуси теплішим за середньобагаторічні значення.

Руслові запаси в річках та відповідно і приплив води до каскаду дніпровських водосховищ збільшилися, порівняно з жовтнем, на 30-50%.

За листопад об’єми бічного припливу води до водосховищ, порівняно з жовтнем, збільшились – по Кременчуцькому та Дніпровському водосховищах на 21% та 32 % відповідно, по Кам’янському – на 82% і становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 29,3 (22 %), Кам’янського 61,2 (44 %), Дніпровського 69,4 (18 %). Сумарний бічний приплив до водосховищ за листопад, порівняно з жовтнем, збільшився на 48% і дорівнював 96,8 млн.м3 (31% норми).

Середня за листопад 2020 р. температура води на річках і водосховищах басейну Дніпра була переважно на 2,0-6,0 С вищою за місячну норму та близькою і на 0,5-2,0 С перевищила минулорічне значення.

Станом на 8 год 30 листопада температура води на правобережних притоках басейну Дніпра становила 0,8-2,5 С, на Лівобережних притоках – 1,5-4,6 С, на Кременчуцькому, Кам’янському водосховищах – 3,0-6,0 С, Дніпровському, Каховському – 6,0-9,0 С.

 


 

«AQUA UKRAINE - 2020»

 

З 10 по 12 листопада 2020 року на території Міжнародного виставкового центру (м. Київ, Броварський проспект, 15, ст.м. «Лівобережна») відбудеться XVIIІ Міжнародна спеціалізована виставка «AQUA UKRAINE - 2020».

AQUA UKRAINE – це схвалений UFI і вже традиційний щорічний Міжнародний водний форум, який проводиться згідно з Розпорядженням Кабінету Міністрів України з метою впровадження світових стандартів і передових досягнень у водному господарстві України.

• Більше інформації про подію:

https://www.facebook.com/events/2334392933529440

 


 

Консультація строків

встановлення льодоставу на річках та водосховищах

басейну Дніпра взимку 2020-2021 рр.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, жовтень поточного року на території басейну Дніпра був аномально теплим, середньомісячна температура повітря перевищила кліматичну норму на 3,6-5,5оС. Кількість опадів за місяць в басейні Дніпра була в межах та дещо вище норми.

У жовтні гідрологічна ситуація на більшості річок залишалася несприятливою – утримувалася низька межень з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води зберігаються на відмітках близько та нижче мінімальних багаторічних значень. Водність річок у жовтні, порівняно з попереднім місяцем, дещо збільшилась і становила (у відсотках норми) 21-33 (річки Оріль 11-18).

Середня за жовтень температура води на річках та водосховищах басейну Дніпра була вищою на 3,2-5,0оС.

Станом на 8 год 2 листопада 2020 р. температура води дорівнювала: на притоках Середнього Дніпра 7,0-10 оС; Кременчуцькому, Кам’янському, водосховищах 11,0-13,0 оС; Дніпровському, Каховському водосховищах 14,0-16,0 оС.

Враховуючи поточну гідрометеорологічну ситуацію, прогноз погоди на листопад-грудень та низьку водність річок країни, встановлення льодового покриву на річках та водосховищах басейну Дніпра очікується (за серединою інтервалу прогнозу) в строки близькі та на 3-7 діб пізніше середніх багаторічних значень.

Встановлення льодоставу на окремих ділянках річок може супроводжуватися зажорами льоду та різкими добовими коливаннями рівнів води.

У випадку зміни гідрометеорологічної ситуації строки встановлення льодоставу будуть уточнюватися короткостроковими прогнозами та попередженнями із завчасністю 1-5 діб.

 


 

ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ

про приплив води до дніпровських водосховищ

у жовтні та листопаді 2020 р.

 

За інформацією Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології, місячна сума дощів в басейнах притоків Середнього Дніпра в жовтні становила 25-35мм – 70-114% жовтневої норми. За температурним режимом жовтень виявився на 4,7-5,5 градуси теплішим за середньобагаторічні значення. Руслові запаси в річках та, відповідно, і приплив води до каскаду водосховищ Середнього Дніпра збільшився порівняно з вереснем на 30-36%.

За жовтень об’єми бічного припливу води до водосховищ становили (у млн.м3 та відсотках норми): Кременчуцького 24,3 (21 %), Кам’янського 33,6 (28 %), Дніпровського 4,8 (20 %). Сумарний бічний приплив до водосховищ за жовтень дорівнює 62,7 млн.м3 (24%).

Вільний об’єм Дніпровського каскаду упродовж жовтня дещо збільшився на 0,436 км3 - від 4,028 км3 (1 жовтня) до 4,464 км3 (31 жовтня). Обсяг води у каскаді Дніпровських водосховищ станом на 31жовтня дорівнює 39,384 км3 .

У минулі роки станом на 31 жовтня вільний об’єм водосховищ каскаду дорівнював (у км3): у 2019 р. – 5,284; 2018 р. – 4,703; 2017 р. – 4,723; 2016 р. – 4,416; 2015 р. – 5,721; 2014 р. – 4,654; 2013 р. – 5,013; 2012 р. – 4,930; 2011 р. – 4,839. 2010 р. – 4,880 і до 2001р. включно, найменша вільна ємкість каскаду на цю дату відмічалася у 2004 р. – 3,822; (2007– 3,833).


 

На контролі управління шахтними водами Кривбасу

 

22 жовтня у Кривому Розі за ініціативою громадської спілки "Екологічна рада Криворіжжя" відбувся діловий сніданок представників громадськості, науковців, промислових підприємств та органів влади з питання проблематики та перспектив управління шахтними водами Кривбасу.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О. Приймачук.


 

Участь у засіданні міжвідомчої комісії

 

21 жовтня в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулося засідання міжвідомчої комісії з питань організації надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території області.

Засідання відбулося за участю заступника голови ОДА – голови міжвідомчої комісії М.Скрипніка, директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА – заступника голови міжвідомчої комісії С.Березаня, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів ОДА – заступника голови міжвідомчої комісії О.Скакальського, начальника відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки РОВР у Дніпропетровській області О.Приймачука та інших.

На засіданні було затверджено перелік водних об’єктів, які підлягають передачі у користування на умовах оренди у комплексі із земельною ділянкою на земельних торгах; здійснено організацію відбору виконавця робіт із землеустрою, оцінки земель та земельних торгів.

Отже, процес передачі водних об’єктів розпочато та триває.

 


 

Консультація про очікувані строки появи льодових явищ на

водних об’єктах басейну Дніпра у 2020 році

 

В період літньої межені водність річках басейну Дніпра була близькою та меншою за норму.

У першій половині осені 2020 р. температура повітря була вищою за норму, відмічався недобором опадів, особливо суттєво на Лівобережжі України, що вплинуло на гідрологічну ситуацію на річках – утримувалася низька і дуже низька межень (маловоддя) з незначними добовими коливаннями рівнів води. На багатьох ділянках річок рівні води залишалися на відмітках близьких до мінімальних значень за багаторіччя та нижчих за них.

У вересні водність Самари складала 20-30 %, Орелі та бічний приплив до Кременчуцького, Дніпровського водосховищ досягли критеріїв маловоддя (нижче 20 % місячної норми). Середні за дві декади жовтня витрати води річок становили (у відсотках від місячної норми): річок Оріль, Самара та бічний приплив до Кременчуцького, Кам’янського і Дніпровського водосховищ – 9-20%.

Середня за вересень температура води на водних об’єктах басейну Дніпра була вищою за місячну норму на 1,0-3,0°С і близькою до максимальних значень вересня за період спостереження. Протягом двох декад жовтня зберігалася тепла погода – середня температура води за 20 днів жовтня на річках і водосховищах басейну Дніпра перевищила місячну норму на 3,2-6,0°С, що на 0,5-3,3°С вище минулорічних значень за цей період.

Станом на 8 год 20 жовтня 2020 р. температура води дорівнювала:

- на річках басейну Дніпра 7,0-13°С;

- на водосховищах: Кременчуцькому, Кам’янському 14-16°С; Дніпровському та Каховському 17-19°С.

Відповідно до наявних та очікуваних гідрометеорологічних умов льодоутворення на річках та водосховищах басейну Дніпра на 5-10 діб пізніше середніх багаторічних строків.

Поява льодових утворень на водосховищах очікується:

- Кременчуцькому, Кам'янському – у другій декаді грудня;

- Дніпровському, Каховському – у другій половині грудня.

У зв’язку зможливим вторгненням у листопаді холодних повітряних мас на територію країни ймовірна короткочасна поява нестійких льодових явищ на малих річках та мілководдях водосховищ.

Довгострокова консультація строків появи льодових явищ на водних об’єктах буде в подальшому уточнюватися короткостроковими прогнозами та попередженнями.

Консультацію складено фахівцями УкрГМЦ 20 жовтня 2020 р.


 

 

       

 

Copyright © Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове.