Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр. Дмитра Яворницького, 39-а

Н О В И Н И

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

 

Урядова гаряча лінія

Державне агентство водних ресурсів України

 

стр.1     стр.2     стр.3

Відео про українські річки та їх басейни,

унікальні факти про водні ресурси України та світу

 

Відеоролик виготовлено Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України з нагоди відзначення Всесвітнього дня води.

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Держводагентства)

 


 

 

Участь у засіданні Міжвідомчої комісії

 

15 березня 2018 року у Держводагентстві відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань регламенту промивання русла р.Інгулець у 2018 році.

Від Дніпропетровського облводресурсів участь прийняла заступник начальника управління Чехун О.В., яка представила аналіз виконання заходів Регламенту в минулому 2017 році.

На засіданні учасниками наради були обговорені, зокрема, особливості виконання Регламенту промивки русла басейну р.Інгулець та поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у поточному році.

 


22 березня – Всесвітній день водних ресурсів

 

Всесвітній день водних ресурсів щорічно відзначається 22 березня та покликаний привернути увагу до питання про важливість водних ресурсів. Цьогорічна тематика - «Природа для води» (Природа на захисті водних ресурсів) і присвячена пошуку орієнтованих на природу рішень у відповідь на виклики в галузі водних ресурсів, з якими ми стикаємося в XXI столітті. У рамках відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів водогосподарськими організаціями Дніпропетровського облводресурсів будуть проведені: засідання круглого столу, лекції з метою пропагування дбайливого ставлення до водних ресурсів, охорони водних об’єктів тощо.

 


 

Проведення наради

 

12 березня 2018 року в Дніпропетровському обласному управлінні водних ресурсів під головуванням виконуючого обов’язки начальника управління Потапенка І.С. та начальника відділу управління персоналом Топчій Л.І., за участю завідувача відділення навчання кадрів Мелітопольської технічної школи Олійника М.І. було проведено нараду з фахівцями водогосподарських організацій, зокрема, щодо налагодження учбового процесу, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації у Мелітопольській технічній школі, а також узгодження графіка навчань.

Детальніше

 


Водогосподарська ситуація у Дніпропетровській області

 

За даними Дніпропетровсь- кого регіонального центру з гідрометеорології у період з 15 по 21 лютого 2018 р. на водних об’єктах області склалась наступна ситуація.

На дніпровських водосхо- вищах спостерігалися добові коливання рівнів води від -11 до +9 см. На річках області утримується режим зимової межені.

Протягом зазначеного періоду рівні води підвищилися:

- на р. Мокра Сура – на 28 см;

- у верхів’ях Орелі та на р. Мала Терса – на 18-19 см;

- у верхів’ях Самари та на її притоці – р. Велика Тернівка – на 7-9 см.

На решті річок або їх ділянках відмічалися коливання рівнів води в межах 1-4 см за добу або рівень води залишався незмінним.

Вода утримується на заплаві: на р. Солона біля с. Новопавлівка (шаром 34-40 см) і на р. Мокра Сура біля смт Кринички (шаром 5-28 см).

На р. Інгулець біля м. Кривий Ріг впродовж рівень води утримувався на відмітках 30,97-31,00 мБС-77 (340-343 см над нулем поста).

Протягом звітного періоду льодова обстановка на водоймах області була такою:

- на Кам’янському водосховищі утримувався неповний льодостав;

- на Дніпровському водосховищі в районі Сухачівки відмічалися переважно забереги, а з 20 лютого – неповний льодостав;

- на Дніпровському водосховищі в районі м. Дніпро та Лоцмано-Кам’янки у період потепління льодові явища були відсутні, а у холодні періоди спостерігалися забереги або первинні льодові утворення (сало). В районі Лоцмано-Кам’янки 16 лютого відмічався незначний льодохід;

- на більшості малих річок області, а також у верхів’ях Орелі та Самари утримується льодостав товщиною 10-18 см;

- на окремих малих річках та на р. Самара в районі м. Павлоград спостерігався льодостав з ополонками;

- на р. Оріль біля смт Царичанка – забереги;

- на р. Самара біля с. Кочережки і на р. Вовчій в окремі дні спостерігалися забереги, а здебільшого льодові явища були відсутні.

На Каховському водосховищі та на Інгульці упродовж 15-21 лютого льодові явища були відсутні.

Протягом вказаного періоду водність Орелі біля смт Царичанка складає 60% від норми, Самари біля с. Кочережки – 46 % від норми.

 


 

Щодо виконання умов контрактів

керівниками водогосподарських організацій

 

Відповідно до наказу Держводагентства від 25.06.2011 №133-ос "Про Комісію з контролю за виконанням умов контрактів" в Дніпропетровському облводресурсів 20 лютого 2018 року під головуванням начальника управління Добриніна В.Г. відбулося засідання комісії з керівниками підвідомчих організацій.

Детальніше

 


 

15 лютого 2018 року, відповідно до Плану проведення планових цільових перевірок щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту в містах (районах) Дніпропетровської області щодо стану готовності до дій при загрозі та виникненні надз-

вичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році, здійснено цільову перевірку в Дніпровському районі. У складі комісії прийняв участь провідний інженер з використання водних ресурсів Дніпропетровського облводресурсів Коваленко І.А.

 


 

Участь у виїзному засіданні колегії Держводагентства

 

15 лютого 2018 року у м.Дніпро під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Держводагентства, під час якого були обговорені питання про підсумки діяльності водогосподарської галузі у 2017 році та перспективи розвитку у 2018 році.

На зазначеному заході були присутні: члени колегії та представники апарату Держводагентства, професор кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Т.Шевченка Василь Гребінь, керівники басейнових управлінь водних ресурсів, обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, технічних шкіл, начальники відділів та фахівці апарату Дніпропетровського облводресурсів, керівники підвідомчих організацій Дніпропетровського облводресурсів та інші.

Після засідання колегії водогосподарники вшанували пам'ять загиблих на Алеї пам'яті воїнів АТО.

Детальніше

 


 

Детальніше

 


 

 

Спеціалісти Солонянського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів спільно з відділом взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Солонянської райдержадміністрації, Солонянським РС ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області, начальниками територіальних спеціалізованих служб ЦЗ місцевого рівня, сільськими, селищними головами постійно інформують про обстановку, яка складається в районі.

Так, 22 січня 2018 року на засіданні Солонянської місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де, зокрема, заслухали заступника начальника Солонянського МУВГ Болдирева А.С., затверджено План основних заходів Солонянської районної державної адміністрації, сільських, селищних рад, підприємств, установ та організацій щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році.

З метою забезпечення готовності управління до оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків, Солонянське МУВГ виконало ряд заходів. На даний час уточнюються місця можливого виникнення заторів та заторних явищ на річках, перелік мостів та гідротехнічних споруд, що потребують захисту від можливих заторних явищ. Перевіряється стан водосховищ, водогосподарських і гідротехнічних споруд, ставків, меліоративних систем та об’єктів, які знаходяться в зоні впливу пропуску льодоходу, повені та паводків.

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів, спільно з представниками райдержадміністрацій, державною службою з надзвичайних ситуацій та представниками сільських і селищних рад проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Софіївського та Криворізького районів щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу.

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісій з техногенно-екологічної безпеки Софіївської райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


 

Участь в урочистостях

 

22 січня 2018 року весь український народ відзначав День Соборності України. Так, колектив Царичанського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів взяв участь у районних урочистостях з цієї нагоди. Як вияв вдячності за невтомну працю заради єдності України було покладено квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

 


 

УВАГА! КОНКУРС!

 

 


 

Участь у нараді

 

11 січня 2018 року в Апостолівському міжрайонному управлінні водних ресурсів Дніпропетровського облводресурсів відбулася нарада, до якої були залучені фахівці Дніпропетровського облводресурсів та представники ТОВ СП «НІБУЛОН».

На засіданні були розглянуті питання щодо можливості приєднання до технологічних електричних мереж управління, об’єкта транспортної інфраструктури «Перевантажувальний термінал» ТОВ СП «НІБУЛОН», а також надання даному підприємству технічних умов на приєднання до водопровідних мереж управління.

З метою зниження завантаженості автошляхів і рівня техногенного впливу на навколишнє середовище України ТОВ СП «НІБУЛОН», одне з найбільших вітчизняних виробників і експортерів сільськогосподарської продукції, має намір побудувати сучасний «Перевантажувальний термінал» у межах території с.Мар’янське Апостолівського р-ну Дніпропетровської області.

 


 

Поздоровлення з Новим 2018 Роком

 

29 грудня 2017 року начальник Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Володимир Добринін поздоровив колектив апарату управління з Новим 2018 Роком, побажав успіхів у роботі, затишку, миру та злагоди в сім'ї.

 


 

Випущено буклет

 

Дніпропетровським облвод- ресурсів випущено тематичний буклет "Природоохоронні заходи Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів", в якому висвітлено захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільгоспугідь протягом 2004 - 2017 років; відновлення зрошення на території області.

 


 

Проведення виробничої наради

 

28 грудня 2017 року в Дніпропетровському облводресур- сів під головуванням начальника управління В.Добриніна відбулася виробнича нарада щодо попередніх підсумків діяльності підвідомчих організацій за IV квартал 2017.

В. Добринін закцентував увагу колег на інформації, яку отримав під час наради з керівниками водогосподарських організацій України у Держводагентстві. Зокрема, на платних послугах, що надаються водогосподарськими організаціями та чинниках, що впливають на їх надання; питаннях формування вартості послуг, пов’язаних з подачею води на зрошення; питаннях енергосервісу.

 


 

Засідання Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець

 

28 грудня 2017 року у Дніпропетровському облводресурсів під головуванням заступника начальника Дніпропетровського облводресурсів О.Чехун відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець з питання винесення русла річки Інгулець з зони промислових об’єктів на ділянці 1,95 км (від 275,92 км до 277,87 км від гирла), в місці примикання до кар’єру ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат».

На засіданні були присутні: Приймачук О. І. – начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів; Губар В. І. – заступник начальника відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів; Семеняк М. В. – заступник начальника відділу з контролю за використанням та охороною земель у Дніпровському, Синельниківському, Солонянському районах м. Дніпро Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області; Драч Л. Г. – начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та інфраструктури Широківської райдержадміністрації, головний архітектор; Андрєєв В. Г. – головний гідротехнік Інституту проблем природокористування та екології НАН України; Дем’янов В.В. – головний інженер ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп»; Циганенко С.Г. – головний спеціаліст ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп»; Дьяченко Д. С. – директор з ОП, ПБ ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»; Гавриленко Ю. М. – директор з КБ ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»; Демченко А. В. – менеджер проектів ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат».

По закінченню засідання учасниками були надані пропозиції до протоколу.

 


 

Участь у нараді у Держводагентстві

 

21-22 грудня 2017 року начальник Дніпропетровського облводресурсів В. Добринін взяв участь у презентації геопорталу «Водні ресурси України» у Держводагентстві та у нараді щодо запровадження енергосервісних договорів на об’єктах Держводагентства та формування вартості платних послуг, зокрема,

вартості послуг з подачі води на полив та комунальні потреби.

Детальніше

 


 

Перевірка підвідомчих організацій

 

Розпочато перевірку підвідомчих управлінь Дніпропетровського облводресурсів з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху. Перевірка вже відбулася у Солонянському, Нікопольському, Апостолівському та Софіївському міжрайонному управлінні водного господарства.

 


 

Проведення наради-семінару

 

13 грудня 2017 року в Дніпропетровському облводресурсів було проведено нараду-семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування» та надання практичних рекомендацій щодо складання звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) за 2017 рік.

Семінар було проведено заступником начальника управління Чехун О.В., начальником відділу використання водних ресурсів Нарижною І.Л., начальником відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Приймачуком О.І., за участю відділу водних ресурсів управління та фахівців міжрайонних управлінь водного господарства.

 


 

Участь у семінарі

 

12 грудня 2017 року в Державному агентстві водних ресурсів України було проведено семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

У роботі семінару взяла участь начальник відділу використання водних ресурсів Дніпропетровського облводресурсів Нарижна І.Л.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

30 листопада 2017 р. проведено виїзну нараду IV ступені контролю з охорони праці на базі Дніпровського міжрайонного управління водного господарства.

У зазначеному заході взяли участь начальники дільниць підвідомчих організацій, начальники груп насосних станцій, завідуючих ремонтно-механічними майстернями. Підсумки наради занесені у протокол.

 


 

Засідання комісії з питань охорони праці

 

24 листопада 2017 року під головуванням заступника начальника управління Ігоря Потапенка відбулось засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці працівників підвідомчих організацій управління. На засіданні були присутні: головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, енергетиці за об'єктами котлонагляду Мунтян В.А., ст. державний інспектор Держенергонагляду по Дніпропетровській області Перерва Г.Г., начальник відділу охорони праці та механізації облводресурсів Юркевич Ф.В., начальник відділу енергозбереження та зв’язку облводресурсів Мілінчук О.С., начальник відділу управління персоналом, голова первинної профспілкової організації облводресурсів Топчій Л.І., провідний інженер з пожежної безпеки відділу охорони праці та механізації облводресурсів Чигрин Т.В.

На зазначеному заході перевірялися знання нормативно-правових актів головних інженерів, головних енергетиків, головних механіків підвідомчих організацій: Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правила пожежної безпеки в Україні, законодавство з охорони праці.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

17 листопада 2017 р. під головуванням заступника начальника облводресурсів Потапенка І.С. проведено виїзну нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за III квартал 2017 року на базі Солонянського міжрайонного управління водного господарства.

У зазначеному заході взяли участь головні інженери підвідомчих організацій, головні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок між підвідомчими управліннями, результати занесені у протокол.

 


 

У Магдалинівському районі розчищають річку Заплавка

 

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Дніпропетровської ОДА)

 


 

 

Участь в екологічному форумі

 

11-12 листопада п.р. у м.Кривому Розі відбувся перший екологічний форум «Kryvyi Rih GREEN Strategy. Криворізька зелена стратегія».

Під час панельної дискусії виступили: Вілкул Юрій Григорович – міський голова м.Кривий Ріг, Недава Олег Анатолійович – народний депутат України VII скликання, Артюшенко Ігор Андрійович – народний депутат України, Стрілець Руслан Олександрович – директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, Максименко Ліана Григорівна – директор департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також представники громадських організацій, фахівці підприємств Кривбасу, екологи та ін.

У ході проведення заходу учасниками форуму були обговорені питання екологічного стану Кривбасу та стратегічні напрямки щодо вирішення проблемних питань стану навколишнього природного середовища Криворіжжя.

У роботі форуму від Дніпропетровського облводресурсів взяла участь заступник начальника управління Чехун О.В. Крім того, нею було надано інтерв’ю «Суспільному телебаченню Криворіжжя» щодо стану водних ресурсів та проблемних питань відносно їх охорони, збереження та відтворення.

 


 

В Обухівці відновлено пересохле озеро

 

Дніпропетровським облводресурсів, як замовником робіт, у селищі Обухівка Дніпровського району відновлено озеро Попасне, яке ще 20 років тому поросло очеретом і практично зникло.

Раніше у Попасному водилася риба і купалися місцеві. Проте 20 років тому джерела, що наповнювали водойму, замулилися, а озеро пересохло. Цього року за кошти ДніпроОДА вирішено проблему. Проведена екологічна експертиза, за висновками якої розроблено проект відновлення водойми. Відкриті під час робіт джерела швидко наповнили Попасне і дали йому друге життя. Тепер водойма має площу 4 гектари. Роботи виконали за 2,5 місяця.

Наступного року озеро планують ще розширити, а на його берегах облаштувати пляж для відпочинку мешканців.

(фото і відео з офіційного веб-сайту Дніпропетровської ОДА)

 

 


 

 

Випущено буклет

 

До XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017», а також з метою інформування громадськості про водні ресурси області, для забезпечення висвітлення роботи управління, Дніпропетровським облводресурсів було випущено буклет «Водні ресурси Дніпропетровщини».

 


 

Перейменовано Дніпродзержинське водосховище

 

Відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 795-р було перейменовано Дніпродзержинське водосховище в Кам'янське. Відповідно до експертного висновку до проекту постанови, водосховище перейменовано слідом за переймену-

ванням міста Дніпродзержинськ на Кам'янське.

 


 

XV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2017»

 

З 7 по 9 листопада 2017 р. на території Міжнародного виставкового центру (м.Київ) проходить черговий XV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2017».

Від Дніпропетровського облводресурсів участь в офіційній частині відкриття форуму взяли начальник облводресурсів В.Добринін, заст. начальника О.Чехун, начальник Дніпровської гідрогеолого-меліоративної експедиції О.Самородський, начальник Апостолівського міжрайонного управління водного господарства В.Гіберт.

Після завершення офіційної частини учасники форуму ознайомилися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянули її експонати. Відвідувачі могли за допомогою системи віртуальної реальності здійснити віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

Також відвідувачам доступно презентовано послуги, які надаються водогосподарськими організаціями. Презентовано роботу Автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи «Прикарпаття», геопорталу «Водні ресурси України» та ін.

Відбулася науково-практична конференція «Вода та довкілля», під час якої представники державних, громадських та наукових установ висвітлювали актуальні проблеми, пов’язані з водним фактором. Розглядали практичні питання покращення якості води та спільно напрацьовували шляхи покращення екологічного стану водойм.

 


 

 

Роботи по відновленню річки Заплавка

 

Дніпропетровське облводресурсів продовжує роботи по відновленню р. Заплавка. Наразі відновлено гідрологічний режим річки протяжністю 2,5 км. Роботи тривають.

(фото зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Ю.Голика)

 


 

Щодо видачі дозволів на спецводокористування

 

На виконання ст.49 Водного кодексу України та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» №1830-VIII від 07.02.2017 р., відділом використання водних ресурсів за період з 01.01. по 01.07.2017 р. було розглянуто 189 матеріалів про надання пропозицій до висновку щодо можливості видачі дозволу на спецводокористування, з яких: 113 - погоджено, 76 - відмовлено.

З 01.07.2017 по 01.11.2017 р. було розглянуто 166 матеріалів щодо надання пропозицій для отримання дозволу на спецводокористування, з яких: 101 - погоджено, 65 - відмовлено. Надано пропозиції для отримання дозволу на спецводокористування таким підприємствам Дніпропетровської області:

1. КП "Райводоканал;

2. ТОВ з ІІ "Проктел енд Гембл Україна";

3. ПрАТ "Дніпровська ТЕЦ";

4. МКП "Покровське ВУВКГ";

5. ПрАТ "Оріль - Лідер";

6. ПАТ "Марганецький ГЗК";

7. ДП ВО "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова";

8. ПрАТ "Нікопольський завод феросплавів";

9. ПрАТ "Дніпровський крохмалепатоковий комбінат";

10. КП "Солонянське ЖКУ";

11. ДП "НВО "Павлоградський хімічний завод".

 


 

Контроль за якістю поверхневих вод

у Дніпропетровській області

 

Лабораторія моніторингу вод Дніпропетровського облводресурсів проводить постійний контроль за якістю поверхневих вод басейну річки Дніпро у Дніпропетровській області, згідно Програми гідрохімічного та радіологічного моніторингу.

Так, у жовтні п.р. обстежувались наступні водні об’єкти: Дніпродзержинське водосховище (2 створи), Дніпровське водосховище (4 створи), Каховське водосховище (3 створи), канал Дніпро – Кривий Ріг (1 створ), р. Вовча (1 створ), р. Самара (1 створ), р. Інгулець (1 створ), р. Жовта (2 створи).

Лабораторією було відібрано та виконано аналітичні дослідження 24 проб (513 вимірювань) поверхневих вод за Програмою гідрохімічного та радіологічного моніторингу.

Санітарний стан у вищезазначених створах знаходився на задовільному рівні. Простежувалась тенденція до поліпшення якісних характеристик поверхневих вод за основними показниками у порівнянні з минулим місяцем. Спостерігалось зниження температури води (мінімально до 10,5 °С), а також вміст амонію сольового, марганцю. Вміст розчиненого кисню коливався від 7,47 мгО2/дм3 до 9,15 мгО2/дм3. Залізо загальне, кольоровість – на рівні значень вересня. Значних змін в якості поверхневих вод в порівнянні з жовтнем 2016 року не спостерігалось.

У відповідності з екологічною оцінкою якості поверхневих вод за відповідними категоріями, пункти спостереження в районі питних водозаборів р. Дніпро переважно відносяться до ІІ класу 2-3 категорії – води перехідні за якістю від «дуже добрих», «чистих» до «добрих», «досить чистих».

Поверхневі води річок Самара, Вовча, Інгулець, Жовта переважно 4 категорії ІІІ класу – «задовільні», «слабко забруднені» води.

 


 

 

У Кривому Розі розчищають балку Кандибіна

 

У Кривому Розі до кінця року розчистять балку Кандибіна. Це врятує півтори тисячі мешканців від підтоплень.

Балка Кандибіна – це колишня шахта, яку затопило водою. Дамба поступово замулювалась, перетворюючись на болото. А згодом тут взагалі утворилося стихійне сміттєзвалище. Через це страждали мешканці навколишніх будинків. Кого не підтоплювало – потерпали від постійного смороду.

Розчистити півтора кілометра балки планується до кінця року.

(фото з офіційного веб-сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

 

Упорядкування Софіївським МУВГ власних та прилеглих територій

 

Працівники Софіївського МУВГ провели ряд заходів з благоустрою територій населених пунктів, власних та закріплених територій.

В ході проведених заходів було упорядковано та прибрано від сміття та сухого опалого листя території загальною площею 1,5 га. У проведені робіт взяли участь 25 працівників управління.

Всі зусилля було направлено, в першу чергу, на прилеглу територію бази управління та парк відпочинку на житловому масиві "Меліо- ративний". Своїм прикладом працівники управління постійно закликають всіх небайдужих зробити навколишній світ чистішим, утримувати власні та прилеглі території в належному естетичному та санітарному стані.

 


 

 

Відновлення водності р.Заплавка

 

Дніпропетровське облводресурсів проводить системне відновлення водності басейну р.Оріль. У минулому році відновлено гідрологічний режим озер Порубіжне, Козачий Лиман- це об’єкти які відносяться до басейну річки. У поточному році проводяться роботи по відновленню р.Заплавка що є важливою притокою р.Оріль. Реалізація цього проекту дозволить збільшити водність самої р.Оріль.

(фото зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Ю.Голика)

 


 

 

Природоохоронні заходи на б.Кандибіно

 

Дніпропетровське облводресурсів проводить природоохоронні заходи на балці Кандибіно у м.Кривий Ріг. До недавнього часу балка була сміттєзвалищем та заросла чагарником. Ці фактори сприяли підтопленню житла та сповзанню у тальвег. Завдяки виконаній роботі ми повністю відновили природний стан балки та її дренуючу, транспортуючу здатність для надлишкових вод. Крім того, стінки балки будуть укріплені що забезпечить адекватну протидію подальшої ерозії.

Багаторічна проблема підтоплення буде вирішена у поточному році і місцеві мешканці отримають ще одну зону відпочинку.

 


 

Розчистка р.Томаківка

 

Облводресурсів проводить роботу по розчистці р.Томаківка в межах м.Марганець. Завдяки виконаній роботі замість широких територій очерету з’явилась річка, налаштована система водовідведення з прилеглих територій, чим вирішено проблему підтоплення навколишньої місцевості. У наступному році на берегах відновленої річки планується зробити сучасну зону відпочинку.

 


 

 

Семінар-тренінг «Впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС»

 

23-24 жовтня 2017 року у м. Дніпро відбувся семінар-тренінг «Впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС» за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища». У програму семінару були включені питання транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС у національне законодавство; реформування системи моніторингу поверхневих вод відповідно до європейських підходів. Також були розглянуті питання методичного забезпечення моніторингу поверхневих вод за гідробіологічними показниками та концепції його реалізації в Україні, питання щодо впровадження Паводкової директиви та проведено ряд тренувальних сесій, де присутні на практиці застосували отримані знання.

У заході взяли участь фахівці Дніпропетровського облводресурсів: начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Приймачук О.І. та начальник лабораторія моніторингу вод облводресурсів Шиянова О.В.

 


 

Робоча зустріч у смт Софіївка

 

18.10.2017 року в приміщенні селищної ради відбулась робоча зустріч голови ради Сегедія П.Ю. з директором Департаменту екології та природних

ресурсів Дніпропетровської ОДА Стрілець Р.О., начальником Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Добриніним В.Г., начальником Софіївського міжрайонного управ- ління водного господарства Семерягою В.Г. та представниками проектної організації Ракуляк В.В., щодо продовження робіт по розчистці річки Кам'янка.

Враховуючи побажання громади було прийнято рішення щодо тимчасової призупинки робіт та внесенню змін до проекту із врахуванням виконання всіх комплексних заходів що задовольнить побажання мешканців прилеглих вулиць та керівництва селищної ради. Керівники служб області запевнили, що їх мета розчистити русло річки Кам'янка так, щоб і громаду задовольнити і щоб річка зберегла на наступні роки свій природній вигляд та виконувала функції збереження та покращення ландшафту селища Софіївка.

 

 


 

Розчистка р.Інгулець

 

Дніпропетровське облводресурсів, як замовник робіт проводить природоохоронний захід по розчищенню р.Інгулець.

Вже розчищено у Широківському районі майже 4 км річки, видалили очерет який перешкоджає проточності річки. На черзі ще 2-кілометрова ділянка. Наразі роботи проводяться поблизу сіл Інгулець і Новолатівка. Багатолітню проблему буде вирішено до кінця поточного року.

 

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

 

Зустріч з водокористувачами

 

12 жовтня 2017 року начальник Апостолівського МУВГ Гіберт В.В. провів виїзну. зустріч з потенційними водокористувачами, які можуть здійснювати поливи сільськогоспо-

дарських культур в Апос- толівському районі Зустріч відбулася на насосній станції № 10 (с. Нива Трудова, Апостолівський район), яка вже понад десять років не подавала воду на зрошення. Потенційні водокористувачі ознайомилися з потужностями водогосподарських об’єктів, що будуть задіяні у подачі води.

Майбутні водокористувачі залишилися задоволеними від побаченого та мають намір й надалі тісно співпрацювати з Апостолівським МУВГ, щоб у 2018 році отримувати воду на свої землі.

 


 

День захисника України

 

13 жовтня п.р. у Дніпропетровському облводресурсів були проведені урочисті збори з приводу Дня захисника України та свята українського козацтва. Начальник управління Добринін В.Г. привітав працівників зі святом та побажав щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні.

 


 

Ознайомлення експертів проекту ЄС «Водна ініціатива»

з роботою лабораторії моніторингу вод

 

5 жовтня п. р. відбулось ознайомлення експерта проекту ЄС «Водна ініціатива»  Dr.techn. Michael Ghobrial та національного консультанта Наталії Закорчевної з роботою лабораторії моніторингу вод Дніпропетровського облводресурсів.

Метою даного заходу є визначення потенціалу лабораторії для проведення аналізів у відповідності до вимог міжнародних стандартів.

Фахівцями лабораторії на чолі з заступником начальника управління Чехун О.В. були представлені всі необхідні матеріали та обговорені з представниками проекту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу для країн східного партнерства» перспективи щодо інтегрованого управління водними ресурсами.

Детальніше

 


 

Семінар фахівців обліково-економічних служб

 

21-22 вересня 2017 року на виконання наказу Держводагенства від 28.08.2017 № 104 «Про проведення семінару фахівців обліково-економічних служб» в Хмельницькому обласному управлінні водних ресурсів було проведено семінар на тему «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення в умовах реформування водогосподарського комплексу». В семінарі прийняли участь: начальник відділу економіки Шиянова В. І. та заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Шаповал Н. Г.

(фото з офіційного сайту Хмельницького облводресурсів)

 


 

Німецько-Українська конференція

 

19 вересня п.р. відбулась конференція «Розвиток німецько-української економічної співпраці у Східній Україні» Німецько-Української про- мислово-торгівельної палати за участю Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччини.На конференції були розглянуті питання щодо німецько-українських відносин в сфері економічного розвитку. У проведенні конференції взяли участь представ-

ники: Німецько-Української промислово-торгівельної палати; Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини; КЗ «Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентства», ТОВ «ДЕІнтернаціональ», Дніпропет- ровської облдержадміністрації; Дніпропетровської торгово-промис- лової палати та ін.

Від Дніпропетровського облводресурсів взяла участь в роботі конференції заступник начальника Чехун О.В.

 


 

Розчистка русла р.Піщанка

 

Дніпропетровське облводресурсів, як замовник робіт за кошти обласного бюджету, приводить до ладу екосистему Дніпропетровщини – розчищує річки, ліквідує підтоплення. Загалом втілює в життя близько двадцяти масштабних екопроектів, мета яких- створення комфортних умов для всіх мешканців області. Ще минулого року руслом річки Піщанка, що у с.Орлівщина Новомосковського району, можна було пройти не замочивши ніг. Очерет закривав всі береги, потоку як такого не було. Натомість навесні тала вода заливала городи та домівки місцевих.

Тепер ситуація змінилася. У 2016 році розчищено близько двох кілометрів річки в селі Орлівщина. З води витягли більше ста тисяч кубометрів мулу. Цьогоріч – під насипом залізниці зробили проточний канал. Завдяки цьому вода не буде застоюватися. Головним завданням цього проекту була ліквідація підтоплень – його виконали.

 

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

Засідання науково технічної ради

 

7 вересня п.р. у Департаменті екології та природних ресурсів Облдержадміністрації відбулось засідання науково технічної екологічної ради. На засіданні були розглянуті наступні питання:

1. Розгляд проблематики та визначення шляхів із виявленням, локалізацією та ліквідацією амброзії полинолистої у населених пунктах Дніпропетровської області.

2. Про результати виконання науково-дослідної роботи «Районування території ландшафтного заказника місцевого значення «Візирка» по функціональному призначенню окремих зон та їх облаштування в Інгулецькому районі м.Кривий Ріг.

3. Пошук шляхів вирішення питання щодо обґрунтування екологічного та економічного розміщення ілових відкладень під час проведення робіт із розчистки річок.

У роботі наради від Дніпропетровського облводресурсів участь взяла заступник начальника управління Чехун О.В. - член науково-технічної ради.

 


 

Участь у КШН

 

5-7 вересня 2017 року фахівці облводресурсів взяли участь у спільних Українсько-Американських командно-штабних навчаннях з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на ВП «Запорізьку АЕС».

В рамках проведення Українсько-Американських командно-штабних навчань з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на АЕС були відпрацьовані заходи, які реалізуються Територіальною підсистемою єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області.

 


 

Розчистка річки Інгулець

 

Облводресурсів, як замовник робіт, розчистить майже шість кілометрів річки Інгулець від мулу – це відновить її гідрологічний режим та врятує від обміління. Роботи проводяться поблизу сіл Широківського району – Інгулець, Новолатівка, Латівка, Новоселівка та Зелене.

Потреба у розчистці річки Інгулець виникла через її надмірну замуле-

ність– туди скидали шахтні води. Водойма сильно зміліла й місцями по руслу утворилися перемички – це посилило підтоплення прилеглих територій. Розчистка русла площею майже 23 тисячі квадратних метрів нормалізує гідрологічний режим водойми. На сьогодні розчищено майже три кілометри річки – третину шляху з одного боку водойми вже пройдено.

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

Дніпропетровське облводресурсів виступає замовником по об'єкту "Захист від підтоплення с.Кам'янка Дніпровського району Дніпропетровської області".

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

стр.1     стр.2     стр.3     * АРХІВ НОВИН *

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

РЕЗОНАНСНІ ПОДІЇ

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://douvr.gov.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів  -