Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр-кт Дмитра Яворницького, 39А

Н О В И Н И

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Державне агентство водних ресурсів України

Обласні управління водних ресурсів

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

 

Урядова гаряча лінія

Державне агентство водних ресурсів України

 

стр.1     стр.2     стр.3

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Для забезпечення в 2019 році гарантованого поливу в ТОВ «Придніпровський» Нікопольського району, Нікопольським МУВГ виконується поповнення Борисівського водосховища в об’ємі 1млн.м3. Виконуються роботи з технічного обслуговування насосно-силового обладнання головної насосної станції Нікопольської зрошувальної системи та ремонтні роботи по напірному трубопроводу НТ-1.

 


Участь у міжнародному Форумі

 

14 грудня 2018 року заступник начальника Офісу О.Чехун взяла участь у Другому міжнародному Форумі «KryvyiRih GREEN Strategy. Криворізька зелена стратегія», який проходив у м.Кривий Ріг.

Учасники заходу створили єдиний майданчик для спільного та комфортного вирішення екологічних проблем та питань.

У Форумі взяли участь представники промислових підприємств та громадських організацій, еко-активісти, місцеві чиновники та депутати.

 


Участь у семінарі

 

12-13 грудня 2018 року у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві було проведено семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко презентувала основні здобутки Держводагентства на шляху впровадження європейського законодавства в українському водному секторі.

На зазначеному заході було розглянуто, зокрема, питання щодо удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування; особливості ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання водних ресурсів за 2018 рік; запровадження механізму видачі дозволів на спеціальне водокористування в електронній формі; проведено ряд практичних занять та ін.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у зазначеному семінарі взяла начальник відділу використання водних ресурсів І.Нарижна.

 


Участь у семінарі

 

11-12 грудня 2018 року у м.Київ відбувся семінар у рамках проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства».

Зазначений захід був присвячений презентації проміжних результатів проекту щодо опису району басейну річки Дніпро, визначення масивів поверхневих та підземних вод, а також поглиблення знань з подальших кроків розробки плану управління річковим басейном, а саме: щодо визначення основних антропогенних впливів та економічний аналіз використання вод.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у зазначеному семінарі взяв начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


Участь у засіданні науково-технічної екологічної ради

 

11 грудня 2018 року в Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА відбулось засідання науково-технічної екологічної ради з наступних питань:

1. Дослідження порушених земель відвалами, схильними до самозаростання рослинністю, розробка заходів щодо інтенсифікації заростання.

2. Короткотерміновий та довготерміновий прогноз впливу на екосистему як заплави, так і безпосередньо р.Інгулець внаслідок реалізації проекту щодо винесення русла з зони промислових об’єктів ПрАТ «ІнГЗК» на ділянці 1,95 км в місці примикання до кар’єру.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у зазначеному засіданні взяла член науково-технічної екологічної ради, заступник начальника Офісу О.Чехун.

 


Моніторинг водогосподарської обстановки

 

Магдалинівським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області постійно здійснюється моніторинг водогосподарської обстановки, яка складається в районі.

Фахівцями управління спільно з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Шевченківської, Приютської, Олександрівської та Очеретуватівської сільських рад Магдалинівського району (басейн р.Кільчень) щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу. Водні об’єкти знаходяться в задовільному стані, гідротехнічні споруди на них готові до пропуску повені, льодоходу та дощових паводків. Спостерігається пониження рівня води на всіх водних об’єктах, який не перевищує НПГ та становить 40-70% наповненості.

 


Робочий візит на Дніпропетровщину

 

10 грудня 2018 року заступник Голови Держводагентства Павло Гвозденко у рамках робочого візиту на Дніпропетровщину провів ділову зустріч з начальниками відділів апарату та провідними фахівцями РОВР у Дніпропетровській області.

 


Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Царичанським МУВГ продовжується робота з підготовки насосних станцій до поливного періоду у 2019 році. Здійснене технічне та естетичне оновлення насосної станції НСП-13 Кільченської зрошувальної системи, яка подає воду для поливу сільгоспкультур ТОВ «Альфа-Агро» на площу більше 600 га.

Виконані роботи з фарбування насосно-силового обладнання, а також фарбування вапняним розчином внутрішньої та зовнішньої поверхні насосної станції.

 


 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Софіївським МУВГ Регіональ- ного офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продов- жуються роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року згідно затвердженого графіка управління. Всі насосно-силові агрегати розібрані для проведення ремонтних робіт. Проводиться заміна генератора власної міні - ГЕС на більш потужну (50 кВт/год.), що дасть змогу повністю забезпечити власні потреби насосної станції на освітлення та опалення в осінньо-зимовий період.

Також, проводиться заміна скидного колектору із сталевих труб діаметром 630 мм та пластикової труби 110 мм скиду води із каналів та колодязів.

 


 

Проведення перевірки знань у Нікопольському МУВГ

 

6 грудня 2018 року в Нікопольському МУВГ було проведено засідання кваліфікаційної комісії з перевірки знань пожежно-технічного мінімуму працівників, що зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою. У роботі комісії брали участь інспектори НМ РВ ГУДС України у Дніпропетровській області.

 


 

Впровадження корпоративного стилю

 

Водогосподарники Дніпропетровщини працюють над впровадженням в дію єдиного корпоративного стилю: вивіска, логотип, інформаційний стенд з використанням інфографіки про діяльність водогосподарської організації та послуги, які організація надає – все оновлено та встановлено!

 


Участь у засіданні

 

06 грудня 2018 року заступник начальника Офісу О.Чехун взяла участь у засіданні постійної комісії, як представник робочої групи, Дніпропетровської обласної ради з питань екології та енергозбереження з питань підбору ефективних технологій та підготовки техніко-економічного обґрунтування їх впровадження з метою зниження рівня природного і техногенного забруднення високомінералізованих шахтних, кар’єрних та дренажних вод перед скиданням їх у водні об’єкти.

 


 

Магдалинівським МУВГ виконуються роботи власними силами по очищенню від наносів та мулу розподільчого каналу Р-11 Кільченської зрошувальної системи, який розташований на території Магдалинівської селищної ради, з використанням грейферного ковша, обладнаного на тракторі ЕО-2621.

Розподільчий канал Р-11 забезпечує зрошувальною водою селянське фермерське господарство «Еко-Овочі».

 


Засідання комісії з питань охорони праці

 

23 листопада 2018 року під головуванням заступника началь- ника Офісу І.Потапенка відбулось засідання комісії з перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, пожежної безпеки та охорони праці працівників підпорядкованих організацій.

На зазначеному заході перевірялися, зокрема, знання нормативно-правових актів головних інженерів, головних енергетиків, головних механіків підпорядкованих організацій: Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правила пожежної безпеки в Україні, законодавство з охорони праці та ін.

 


 

Участь у навчанні

 

22-23 листопада 2018 року на базі Нікопольського регіонального управління водних ресурсів фахівцями Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України проведено короткострокові курси підвищення кваліфікації на тему: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних споруд на дніпровських водосховищах».

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у навчанні взяли заступник начальника Офісу І.Потапенко та провідний інженер з технагляду О.Полікарпов.

 


Стартує конкурс "До чистих джерел - 2018"

 

Міністерство екології та природних ресурсів України оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс "До чистих джерел".

До участі у Конкурсі запрошуються всі небайдужі до діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України.

Мета конкурсу - розширення практичної природоохоронної діяльності в суспільстві, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.

Матеріали на Конкурс надсилаються на електронну та поштову адреси Мінприроди згідно Порядку проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел»: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1552-12:

- електронна адреса: dzherela@menr.gov.ua;

- поштова адреса: Міністерство екології та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, 03035 з поміткою "На Всеукраїнський конкурс "До чистих джерел".

Роботи, надіслані лише на паперових носіях, не будуть допущені до розгляду конкурсною комісією.

Термін прийняття робіт для участі у Конкурсі – до 26 листопада 2018 року.

Контактні номери телефонів: +38 (044) 206 33 15; +38 (044) 206 33 02; +38 (066) 055 95 00.

 


 

Ремонт міжгосподарської мережі в Павлоградському МУВГ

 

Павлоградське МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжує роботи з підготовки меліоративних систем до поливного періоду 2019 року. Так, на даний час, проведено поточний ремонт з розчистки магістрального каналу МК-1 від ГНС-1 до ГНС-2 Кільченської зрошувальної системи протяжністю до 5 км.

 


Впорядкування території Нікопольським МУВГ

 

Працівники Нікопольського МУВГ продовжують проводити заходи щодо приведення до належного естетичного та санітарного стану територій навколо адміністративних будівель та виробничих баз. Під час таких заходів працівниками було упорядковано та прибрано від сміття та сухого опалого листя території загальною площею 1,7 га.

 


Проведення виробничої наради

 

16 листопада 2018 року у РОВР у Дніпропетровській області під головуванням начальника Офісу В.Добриніна відбулася розширена виробнича нарада за підсумками роботи водогосподарських організацій Дніпропетровської області протягом 9 місяців 2018 року.

На нараді були присутні: заступники начальника Офісу, начальники відділів апарату Офісу, керівники підпорядкованих організацій.

На зазначеному заході йшлося, зокрема, про завершення процесу реорганізації у підпорядкованих організаціях; активізацію ведення претензійної та позовної роботи зі стягнення дебіторської заборгованості; щодо забезпечення корпоративного стилю галузі при підготовці інформаційних матеріалів; було звернуто увагу на забезпечення своєчасного укладання договорів щодо постачання, транспортування, розподілу та комерційного обліку електричної енергії у зв’язку із змінами в законодавстві щодо функціонування ринку електричної енергії тощо.

 


 

Нарада ІV ступені контролю з охорони праці

 

15 листопада 2018 року у Павлоградському МУВГ було проведено виїзну нараду ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками роботи в ІІІ кварталі п.р.

На нараді були присутні: начальник відділу охорони праці та механізації РОВР у Дніпропетровській області Ф.Юркевич, головні інженери, головні механіки, головні енергетики та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

 


Ведуться роботи з економії коштів

 

Магдалинівським міжрайон- ним управлінням водного госпо- дарства РОВР у Дніпропетровській області у рамках Програми економії паливно-мастильних матеріалів виконано заходи з переобладнання легкових автомобілів для роботи на зрідженому газі. На даний час переобладнано 4 автомобілі: ВАЗ-21053, ЗАЗ-110307, ІЖ-2715, УАЗ-374194.

Загальна очікувана економія коштів на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та експлуатацію становитиме близько 74 тис. грн. на рік. Планами передбачено переобладнання ще 1 легкового та 1 вантажного автомобілів.

 


 

З Днем працівників сільського господарства!

 

14 листопада 2018 року РОВР у Дніпропетровській області було взято участь в урочистих заходах з нагоди Дня працівників сільського господарства, що відбулися в Дніпропетровській облдержадміністрації. Понад півсотні аграріїв області отримали державні та обласні відзнаки.

День працівників сільського господарства в Україні відзначають у третю неділю листопада.

 


Кадрові зміни

 

12 листопада 2018 року начальник РОВР у Дніпропет- ровській області В.Добринін та начальник відділу управління персоналом Л.Топчій представили нового начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства Самородського Олега Васильовича.

На виконання наказу Держводагентства України від 02.11.2018 № 240-ос з 5 листопада 2018 року О.Самородського призначено начальником Павлоградського міжрайонного управління водного господарства.

 


 

Упорядкування власних та прилеглих територій

Софіївським МУВГ

 

Працівники Софіївського МУВГ провели ряд заходів з благоустрою територій населених пунктів, власних та закріплених територій.

В ході проведених заходів було упорядковано та прибрано від сміття та сухого опалого листя території загальною площею 1,5 га.

Всі зусилля було направлено в першу чергу на прилеглу територію бази управління та парк відпочинку на житловому масиві "Меліоративний".

Своїм прикладом працівники управління постійно закликають всіх небайдужих зробити навколишній світ чистішим, утримувати власні та прилеглі території в належному естетичному та санітарному стані.

 


Підготовка меліоративних систем до поливного періоду

 

Царичанське МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжує роботи з підготовки меліоративних систем до поливного періоду 2019 року.

Так, на даний час, проведено поточний ремонт розподільчого басейну РБ-3а Царичанської зрошувальної системи, а також бетонні роботи з відновлення дна та відкосів регулюючого басейну.

 


Участь у Міжнародній спеціалізованій виставці

"AQUA UKRAINE-2018"

 

6 листопада 2018 року розпочата XVI Міжнародна спеціалізована виставка "AQUA UKRAINE-2018".

У рамках виставки відбулась науково-практична конференція "Вода та довкілля". Відкрила конференцію Голова Держводагентства України І.Овчаренко. Нею було презентовано імплементацію Україною Водної Рамкової Директиви ЄС.

У роботі конференції взяли участь працівники водної сфери з усіх регіонів України, водогосподарники Польщі, Угорщини, Франції. Конференція була організована у вигляді трьох панельних дискусій і слугувала платформою для комунікації всіх професіоналів водної сфери.

У заходах виставки та конференції взяли участь начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін, заступник начальника офісу О.Чехун, а також начальники та фахівці міжрайонних управлінь водного господарства Дніпропетровщини.

 


Осінні мотиви

на водних об'єктах Дніпропетровської області

 

 


Засідання робочої групи

Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець

 

1 листопада 2018 року у Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець.

На засіданні були розглянуті, зокрема, Методичні рекомендації з промивки русла р.Інгулець імпульсним методом у системі комбінованого управління, які розроблені Інститутом водних проблем і меліорації Національної академії агарних наук України.

У роботі зазначеного заходу взяли участь фахівці Інституту проблем природокористування та екології НАН України; ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп»; професор Дніпровського аграрно-економічного університету О.Орлінська, професор Дніпровського технічного університету та інші.

У результаті обговорення були зазначені зауваження та пропозиції відносно вказаної Методики, які будуть направлені до Держводагентства.

Крім того, на засіданні обговорювались питання щодо екологічного стану водних ресурсів Кривбасу та шляхів вивчення негативного впливу на них антропогенних чинників.

 


Ремонтні роботи у Нікопольському МУВГ

 

Нікопольським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проводяться ремонтні роботи по заміні робочого колеса насосного агрегату 22 НДС № 5 на ГНС Вищетарасівського зрошувано- го масиву Томаківського району. Роботи виконані за кошти спеціа- льного фонду власними силами управління на суму 49 тис. грн.

Це забезпечить сталу безперебійну роботу головної насосної станції.

 


 

Міжнародний день чистих берегів

у Павлоградському МУВГ

 

Павлоградське МУВГ впродовж вересня-жовтня приймало участь в екологічній акції «Міжнародний день чистих берегів».

У заходах взяло участь 414 працівників, було впорядковано території ПЗС вздовж річок Дніпро, Вовча, Самарчук, Мокра Сура, Суха Сура, а також упорядковані ПЗС ставків, які знаходяться на балансі управління.

 


Царичанське МУВГ - «Я прибрав - твоя черга» продовжуєм звітувати!

 

Царичанське МУВГ продовжує виконувати заходи до акції «Міжнародний день чистих берегів».

Так, 26 жовтня 2018 року учням Царичанської ЗОШ I-III ст. були надані інформаційні брошури, в яких викладена інформація про підтримку заходів відносно чистоти узбережжя річки Оріль.

 


Участь у засіданні колегії Держводагентства

 

24 жовтня 2018 року начальник РОВР у Дніпропетровській області Володимир Добринін взяв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулося у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві. На засіданні йшлося, зокрема, про реформування водної сфери, формування басейнових рад в основних басейнах та ін.

 

 


Упорядкування берегів водних об’єктів

у Магдалинівському МУВГ

 

Працівниками Магдалинівського МУВГ продовжується робота щодо впорядкування та приведення в належний стан берегів водних об’єктів.

22 жовтня були проведені заходи по прибиранню від сміття ділянки прибережної захисної смуги озера Садкове біля с.Минівка Заплавської сільської ради (басейн р.Оріль). Працівниками управління було: прибрано прибережну захисну смугу, протяжністю 100 м від побутового сміття; зібрано 4 мішка сміття.

Станом на 26.10.2018 року всього прибрано 650 м прибережної захисної смуги, зібрано 27 мішків сміття.

Також, 25 жовтня 2018 року працівниками управління було проведено заходи по благоустрою двох джерел біля с. Почино-Софіївка в прибережній захисній смузі р. Кільчень. Здійснено обкошування прилеглої території від бур’янів, площею 180 м2; вирубку чагарнику, зібрано 2 мішки сміття. Раніше управлінням було проведено роботу по огородженню джерел та їх розчистці.

Згідно проведених аналізів щодо складу природної мінералізації вода нагадує мінеральну воду, в ній підвищений в 3 рази вміст кремнію, йоду та брому.

 


Поточний ремонт у Софіївському МУВГ

 

Софіївським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжуються роботи з підтримання у належному стані виробничих будівель.

За рахунок спеціального фонду в ремонтно-механічній майстерні управління виконано поточний ремонт підлоги бетонним покриттям на площі 214 м2. Роботи виконувалися робітниками Софіївської ЕД.

 


 

Колектив РОВР у Дніпропетровській області вітає Басейнове управління водних ресурсів Нижнього Дніпра з днем його створення!

Бажаємо продуктивних ідей, плідної та тісної співпраці задля примноження слави водогосподарської галузі України!

 

 


Поточний ремонт у Магдалинівському МУВГ

 

Магдалинівське МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області приступило до ремонтних робіт з підготовки до поливного сезону 2019 року.

Для забезпечення безперебійної і сталої подачі води сільгоспвиробникам виконані бетонні роботи по відновленню монолітних ділянок та швів між плитами магістрального каналу МК-4 від ПК 0+00 до ПК 0+40 Котовської ЕД №1. Ці роботи забезпечать зменшення втрат води по каналу та сприяють її своєчасній подачі до насосних станцій управління.

 


Впорядкування природного водного джерела

Царичанським МУВГ

 

Щороку Царичанське МУВГ разом з учнями Лисківської філії КЗ «Царичанська ЗОШ I-II ступенів» проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природного водного джерела в смт Царичанка. Працівники МУВГ та учні 8 класу разом з вчителем біології прибрали сміття і розчистили витік джерела, яке знаходиться недалеко від річки Оріль.

На початку роботи юним екологам завжди не віриться, що то є джерело. Та коли вони бачать з якою швидкістю струменить вода з-під землі, поспішаючи до річки, в їхніх очах заблискають вогники задоволення від отриманого результату...

Нехай біля нашої Орелі буде побільше таких джерел, щоб вона ще не одне покоління дітей радувала влітку!

 


 

Розпочато формування Басейнової ради Нижнього Дніпра

 

Протяжність р. Дніпро у межах суббасейну Нижнього Дніпра становить близько 400 км.

Суббасейн Нижнього Дніпра охоплює територію Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Харківської, Донецької та Полтавської областей.

Пропозиції щодо кандидатур до складу басейнової ради приймаються до 22 листопада 2018 року на адресу: 73000, м. Херсон, вул. Торгова, 37;

e-mail: buvr@ukrcom.kherson.ua, kherson_teb@ukr.net.

Надання кандидатур здійснюється шляхом подання заяви із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє.

Контактні особи:

Пузанов Андрій Олександрович, тел. (0552) 46-04-56, (050) 667-91-45);

Кур’янінова Катерина Олексіївна, тел. (0552) 46-04-20,(050) 824-55-96).

Інформацію про дату, час і місце проведення установчих зборів буде розміщено на офіційних сайтах Державного агентства водних ресурсів України та Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра у рубриці «Басейнові ради» після 22 листопада 2018 року.

 


Участь у презентації

 

19 жовтня 2018 року в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулась презентація програми розвитку спроможності ОТГ в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – “Програма місцевого системного розвитку”, яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ “Бломінфо-Юкрейн”, громадською організацією “ДЕСПРО” та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID “Підтримка аграрного і сільського розвитку”.

Від РОВР у Дніпропетровській області в презентації взяла участь заступник начальника офісу О.Чехун та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


Участь у командно-штабних навчаннях

 

19 жовтня 2018 року відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо загального розбору командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми

ЄДСЦЗ Дніпропетровської області (з визначенням стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період) під головуванням першого заступника голови ОДА Олега Кужмана, директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Парталяна.

У зазначеному заході прийняв участь начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін.

 


 

Навчання у Центрі підвищення кваліфікації працівників

водного господарства

 

З 16 по 18 жовтня 2018 року начальники підпорядкованих організацій РОВР у Дніпропетровській області пройшли післядипломне навчання у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства на тему: «Забезпечення експлуатаційної надійності водогосподарських систем в умовах реформування галузі».

 


Виконання програми ПАТ «ДМК»

 

16 жовтня 2018 року у приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадмі- ністрації відбулось засідання науково-технічної екологічної ради. На засіданні членами науково-технічної ради були розглянуті питання щодо стану реалізації ПАТ «Дніпровський металургійний ком-

бінат» заходів Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 - 2025 рр. У результаті обговорення, заслухавши фахівців ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», були прийняті рішення щодо реалізації природоохоронних заходів з боку комбінату.

Від РОВР у Дніпропетровській області у зазначеному заході участь прийняла член науково-технічної екологічної ради, заступник начальника офісу О.Чехун.

 


 

 

Участь у командно-штабних навчаннях з органами управління та силами цивільного захисту

 

16 жовтня 2018 року начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін взяв участь у командно-штабних навчаннях на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровській області у разі загрози і виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період».

 


День захисника України

 

12 жовтня п.р. у Регіональному офісі водних ресурсів були проведені урочисті збори з нагоди Дня захисника України та свята українського козацтва. Начальник офісу Добринін В.Г. привітав працівників зі святом та побажав міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні.

 


 

Продовжується екологічна акція

«Я прибрав. Черга за тобою!»

 

На виконання доручення РОВР у Дніпропетровській області від 07.09.2018 р. №1953/11-18, працівниками Магдалинівського МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжується робота по упорядкуванню та приведенню в належний стан берегів водних об’єктів. 11 жовтня було проведено роботу по прибиранню від сміття ділянки прибережної території річки Чаплинка біля смт Магдалинівка. Так, було прибрано територію протяжністю 200 м від побутового сміття: зібрано 7 мішків сміття, пляшок.

 


 

 

Протягом останніх 3-х років на Дніпропетровщині було реалізовано понад 60-ти екологічних проектів направлених на відновлення річок та водойм області.

Крім того, протягом цього періоду проводяться заходи зариблення водних об’єктів області.

(відео і фото зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Юрія Голика)

 


 

 

Захист від підтоплення житлових масивів в районі балки Кандибіна

 

Балка Кандибіна була в жахливому екологічному стані. Через велику кількість стихійних сміттєвих звалищ вода у балці застоювалась, розмивала береги та затоплювала житлові будинки, розташовані поруч.

На теперішній час балка отримала друге життя. На замовлення Дніпропетровського облводресурсів було розчищено 1375 метрів балки Кандибіно. Рівень її повернуто до природного та укріплено плитами, за рахунок чого спрямовано потік грунтових та поверхневих вод у спеціальні дренажні труби і тюбінги. Реалізація заходу дозволила захистити від підтоплення близько 200 житлових будинків, це покращило життя понад 3000 тисячам мешканців м. Кривого Рогу.

 


 

Обстеження Софіївським МУВГ аварійної гідротехнічної споруди

 

Згідно звернення П'ятихатської райдержадміністрації та Лихівської сільської ради щодо прийняття участі у комісійному обстеженні гідротехнічної споруди на території Лихівської сільської ради П'ятихатського району, фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського МУВГ спільно з представниками райдержадміністрацій, державною службою з надзвичайних ситуацій та представниками Лихівської сільської ради проведено обстеження водного об'єкта та гідротехнічних споруд на території Лихівської сільської ради П'ятихатського району. У ході обстеження було встановлено, що гребля водойми знаходиться в аварійному стані. Береги та частини греблі заросли очеретом та деревами. Узбіччя дороги біля греблі, вимиті дощовими та талими водами з прилеглих полів, утворилися глибокі яри. Тіло греблі частково зруйновано. Відбуваються зсуви у нижньому і верхньому б'єфі, подекуди ширина греблі складає біля 3 метрів.

Шахтний водоскид засмічений. Металеву конструкцію демонтовано, через що він не виконує свою функцію. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісій з техногенно-екологічної безпеки П'ятихатської райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


 

Командно-штабні навчання

 

9 жовтня п.р. у Дніпропетровській облдерж- адміністрації відбулось інструк- торсько-методичне заняття з підготовки командно-штабного навчання, відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік. На навчанні були визначені основні напрямки виконання заходів під час проведення навчань щодо захисту

територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області. Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяла участь у заняттях заступник начальника Чехун О.В.

 


 

 

У Нікопольському МУВГ триває робота по підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду 2018-2019 року. Зокрема, здійснюється поточний ремонт покрівлі будівлі насосної станції №6 зрошувальної системи каналу Дніпро-Кривий Ріг.

 


 

 

Приведення в належний естетичний та технічний стан водних об´єктів фонду Державного майна Магдалинівського МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжується. У даний період виконані роботи з фарбування панелей і насосно-силового обладнання та побілка будівлі насосної станції НСП-16/1 Магдалинівської зрошувальної системи, яка розташована на території Котовської сільської ради. Насосна станція НСП -16/1 обслуговує зрошувані землі ТОВ «Агро-Овен» на площі 1760 га, з яких відновлено 715 га.

 


 

 

Підготовка об'єктів до осінньо-зимового періоду

 

Царичанським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжується робота по підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду 2018-2019 року. Управлінням проведений поточний ремонт покрівель будівель насосних станцій НСП-7, НСП-14, НСП-13 Кільченської зрошувальної системи, зазначені насосні станції подали 2,8 млн. куб. метрів води на полив 2163 гектара фізичної площі.

 

 


 

Проведення виробничої наради

 

28 вересня 2018 року під головуванням начальника РОВР у Дніпропетровській області В. Добриніна відбулася виробнича нарада з керівниками підпорядкованих організацій.

Було розглянуто питання щодо закінчення поливного сезону. А також начальник відділу енергозбереження та зв’язку О. Мілінчук виступив з питання зміни законодавства щодо функціонування роздрібного ринку електроенергії, зокрема, закцентував увагу на Постанові від 14.03.2018 р. № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».

 


 

Європейські стандарти моніторингу вод запрацюють і в Україні

 

19 вересня 2018 року Урядом схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод». Документ є інноваційним для України. Тому, що передбачає проведення моніторингу на конкретних масивах поверхневих вод згідно з європейськими стандартами. Зокрема, якісний стан води у водоймах визначатиметься, в тому числі за переліком пріоритетних забруднюючих речовин. А це ті, які чинять найбільшу шкоду навколишньому природному середовищу та людині.

45 пріоритетних забруднюючих речовин водойм визначатимуться на високотехнологічному сучасному обладнанні, яке дозволяє їх фіксацію навіть у дуже низьких концентраціях. Тепер державний моніторинг масивів поверхневих вод проводитиметься за біологічними, гідроморфологічними, хімічними та фізико-хімічними показниками. Новий порядок державного моніторингу вод набирає чинності з 1 січня 2019 року. Цей Порядок принципово змінює існуючу систему моніторингу, адже створює всі необхідні передумови досягнення доброго екологічного та хімічного станів українських водойм. Новий моніторинг вод - це ще один вагомий крок, який зробило українське суспільство, виконуючи вимоги європейського законодавства та впроваджуючи його кращі практики.

(З офіційного веб-сайту Державного агентства водних ресурсів України)

 


 

 

На Дніпропетровщині успішно виконуються заходи по від- новленню водних джерел. За проектним рішенням було розчищено р.Заплавку, яка є протокою р.Оріль. Протяжність розчистки склала 12 км. За результатами означених заходів було відновлено сполучення між Оріллю та Заплавкою, яке було порушено ще у 70-ті роки, в результаті будівництва каналу Дніпро-Донбас.

У дійсний час, після виконання заходів щодо відновлення життя річки, вода стала чистою. Зі слів мешканців, з'явилась риба. Спостерігається гніздування білих лебедів, з'явились лелеки.

У минулому році були розпочаті заходи щодо відродження озера Попасне, що розташоване в с. Обухівка Дніпровського району. У минулому, замість озера були лише останки очерету. А зараз - озеро з чистою та прозорою водою. Через 3-4 тижні будуть повністю закінчені роботи по розчистці. Мешканці с. Обухівка зарибили озеро власними силами, в результаті чого можна насолоджуватись рибалкою.

 

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Юрія Голика)

 


 

На території Зеленодольської міської ради, поблизу насосної станції №25 Нікопольського МУВГ в селі Мар’янське Апостолівського району виконуються роботи по укріпленню берега Каховського водосховища. Замовником робіт виступає Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області. Проведення робіт дасть змогу запобігти ерозії берегової смуги під впливом Каховського водосховища.

 

 


 

Нарада щодо відновлення зрошувальних земель

 

25 вересня 2018 року в кабінеті голови Нікопольської районної державної адміністрації Кириченка О.В. за участю голови Нікопольської районної ради Кривоноса С.І., першого заступника голови Нікопольської РДА Зиміна Г.Л., голови Приміської сільської ради Гаркавенко Р.П., начальника Нікопольського МУВГ Гіберта В.В.,

керівників фермерських господарств «Гетьман», «Агро-Синтез», «Скорук» та представників проектної організації відбулася нарада. У ході зустрічі було обговорено питання щодо відновлення близько 1000 га зрошувальних земель на території Приміської сільської ради та Чкаловської ОТГ від мереж Нікопольського МУВГ.

 


 

У межах проведення екологічної акції «Міжнародного дня чистих берегів» міжрайонні управління водних ресурсів продовжують звітувати щодо прибирання захисних смуг уздовж прилеглих територій.

 


 

Участь у мітингу

 

21 вересня 2018 року працівники Царичанського МУВГ на чолі з начальником управління взяли участь в мітингу, присвяченому 75-й річниці визволення Царичанського району від нацистських загарбників.

Протягом 1941-1943 років у Царичанці поховали 530 її жителів, з яких 273 чоловіки були знищені ворогом. 293 юнаків та дівчат вивезли на примусові роботи до Німеччини. Понад 360 царичан перебували у партизанських загонах та підпільних групах. Загін під керівництвом Панаса Мостового, підпільні групи "Воля", "Балтика-213" навіки вписані в історію героїчної оборони краю, в історію партизанського руху на Україні.

 


 

 

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року № 244-р «План пріоритетних дій Уряду на 2018 рік», передбачено виконання окремих заходів (кроків). Одним із них є крок № 307 «Створення басейнових рад у районах річкових басейнів». Відповідно до принципу інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, розпочата робота по створенню басейнових рад. Для створення Басейнової ради Нижнього Дніпра, необхідно, з метою забезпечення узгодження та врахування інтересів усіх зацікавлених сторін щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну, визначитись щодо кандидатур, які будуть входити до її складу.

Всі зацікавлені сторони можуть взяти участь у формуванні пропозицій щодо кандидатур – членів Басейнової ради Нижнього Дніпра.

 


 

Упорядкування джерела

працівниками Царичанського МУВГ

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природних водних джерел. Працівниками управління було розчищено природне джерело, яке знаходиться поблизу с. Залелія Царичанського району. Для зручності доступу до джерел проведено вирубку чагарників, обкошування засобами малої механізації прилеглої території, очищено від сміття та мулу каптаж і відновлено табличку.

 


 

Я прибрав - твоя черга!

 

Сьогодні ми все частіше чуємо слова: «екологія», «забруднення навколишнього сере- довища», «забруднене довкілля». На жаль, всі нерозумні дії людей на планеті Земля у найближчий час можуть повернутися великим лихом, бідами усього людства. Природа забруднюється, руй- нується, знищується.

Кожний рік у 3-ті вихідні вересня у світі проходять екологічні акції в рамках Міжнародного дня чистих берегів. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок. «Я прибрав – Твоя черга!» – це заклики до екологічної свідомості українців. Ми всі дуже добре знаємо, як поводитись, щоб не нанести збитку природі, і багато говоримо про її захист, але треба кожному почати з себе. В долі природи – наша доля, ми повинні зробити все для того, щоб використати останній шанс і допомогти рідній природі, тим самим зможемо продовжити життя наступним поколінням.

Працівниками підвідомчих управлінь: Нікопольським, Павлоградським, Царичанським, Софіївським, Магдалинівським, Солонянським виконані заходи з прибирання берегів водних об’єктів в зоні діяльності. В результаті було прибрано від побутового сміття прибережні захисні смуги та викошено чагарники вздовж річок: Дніпро, Оріль, Кам'янка, Мокра Сура. Фахівцями Павлоградського управління водного господарства був проведений урок в КЗ «Слобожанській ЗОШ №1 ССР» серед учнів 8-го класу щодо підтримання чистоти річок і берегів.

 

Детальніше

 


 

 

18 вересня - Всесвітній день моніторингу води

 

Відповідно до наказу Держводагенства України від 11.01.1018 № 6 діє «Програма державного моніторингу довкілля в частині проведення Держ- водагенством радіологічних і гідрохімічних спостережень за станом поверхневих вод у створах спостережень» (далі – Програма).

Лабораторія моніторингу вод та грунтів РОВР у Дніпропетровській області, відповідно до Програми, здійснює контроль по 22-х постійних пунктах спостереження за 33 гідрохімічними показниками. В 7-ми пунктах питних водозаборів проводяться радіологічні спостереження за вмістом стронцію – 90 і цезію -137.

Спостереження проводяться щомісячно (п'ять питних водозаборів Кам'янського і Дніпровського водосховищ) або щоквартально (інші створи). Протягом 8 місяців 2018 р., відповідно до Програми, лабораторією було відібрано 140 проб поверхневих вод та виконано 3074 гідрохімічних і радіологічних вимірювань. Додатково до Програми моніторингу було відібрано 4 проби та виконано 12 гідрохімічних вимірювань. Якість поверхневих вод за січень - серпень 2018 р. в районах питних водозаборів Кам'янського, Дніпровського і Каховського водосховищ була в цілому задовільна і стабільна.

Поверхневі води у більшості пунктах спостереження Дніпровського, Кам'янського, Каховського водосховищ, у відповідності з екологічною оцінкою якості поверхневих вод за відповідними категоріями, відносяться до 3 категорії ІІ класу - води перехідні за якістю від "дуже добрих", "чистих", до "добрих", "досить чистих". Поверхневі води річок: Самара, Вовча, Інгулець, Жовта переважно 4 категорії ІІІ класу - задовільні", "слабко забруднені" води, а води р.Оріль – 3 категорії ІІ класу – "добрі", "досить чисті" води з ухилом до "дуже добрих", "чистих".

Коефіцієнт забрудненості поверхневих вод у зоні діяльності РОВР у Дніпропетровській області коливається в межах – 1,02-1,80, що відповідає рівню слабко забруднених вод. Ситуація стосовно радіологічного забруднення води дніпровського каскаду водосховищ знаходиться в стабільному стані. Вміст стронцію-90 та цезію-137 у водних об’єктах басейну р. Дніпро нижче допустимих значень. У воді р. Дніпро від створу с. Аули (Кам'янське водосховище) до створу м. Нікополь (Каховське водосховище) вміст стронцію–90 знаходився на протязі січня - серпня 2018 року у межах 0,66 пКи/дм3 – 0,84 пКи/дм3; вміст цезію-137 - < 2,7 пКи/дм3 (Гігієнічний норматив ГН 6.6.1.1-130-2006 регламентує вміст радіонуклідів Cs137 та Sr90 - 2 Бк/дм3 або 54 пКи/дм3).

 


 

За чисті береги!

 

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області прийняв виклик Держводагентства України: «Я прибрав – твоя черга!» напередодні Міжнародного дня чистих берегів, провівши екологічну акцію по прибиранню сміття на березі річки Мокра Сура разом із заступниками начальника офісу І.Потапенко та О.Чехун.

 

 


 

Впровадження автоматичного обліку води

 

Магдалинівським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області згідно плану технічного переоснащення розпочато впровадження програми автоматичного обліку поданої води на полив сільськогосподарських культур господарствам-водоко- ристувачам.

На першому етапі в режимі автоматичного обліку запрацювали насосні станції Магдалинівської зрошувальної системи – НСП-16⅓ (Котовської сільської ради) та НСП-16/2 (Новопетрівської сільської ради).

Ця програма надає можливість відділу водокористування контролювати обсяги забраної води, використовувати як поточні, так і архівні дані, складати звіти та акти без звірки з представниками господарств-водокористувачів, а також забезпечує контроль за роботою насосно-силового обладнання для оптимального режиму роботи насосних станцій.

У подальшому планується впровадження такої системи на всіх діючих насосних станціях Магдалинівського МУВГ.

 

 


 

Ремонт міжгосподарської мережі в Царичанському МУВГ

 

Головна насосна станція ГНС-2 Царичанського МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області є головною водозабірною спорудою Царичанської ЗС на каналі Дніпро – Донбас. У поточному році на полив 2,8 тис. га зрошуваних земель подано більше 3,5 млн.м3 води.

У серпні місяці завершено роботи з поточного ремонту насосної станції. Відновлено покрівлю на площі 670 м2, побілено зовнішню поверхню будівлі, пофарбовано обладнання насосної станції, зменшені віконні отвори.

 


 

Проведення виїзної наради

 

З метою комплексного відновлення зрошувального масиву на землях Гречаноподівської та Новолатівської ОТГ Широківського району шляхом реконструкції міжгосподарської та внутрішньогосподарської зрошувальних мереж 11 вересня 2018 року на території насосної станції № 13 Нікопольського МУВГ, що розташована біля с.Кряжове, відбулася виїзна нарада.

Участь у нараді взяли: заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Потапенко І.С., начальник Нікопольського МУВГ Гіберт В.В., представники Гречаноподівської та Новолатівської ОТГ, фермери та сільгосппідприємства усіх форм власності.

У ході зустрічі було обговорено питання щодо будівництва нових та розширення існуючих площ зрошуваних земель.

 


 

Заходи з енергозбереження

у Царичанському МУВГ

 

Царичанським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у рамках програми з енергозбереження проводяться роботи з економії енергоносіїв. Управлінням за кошти спеціального фонду придбаний та встановлений на насосній станції НСП-9,10 Царичанської ЗС на території Царичанської селищної ради трансформатор потужністю 10 кВА, замість трансформатора 160 кВА, що дасть змогу щомісячно заощаджувати 440 кВт/год. електроенергії на суму 860 грн.

 

 


 

Поточний ремонт у Магдалинівському МУВГ

 

Силами Магдалинівського МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжуються ремонтні роботи згідно плану підготовки об´єктів міжгосподарської мережі до належного стану. На даний період виконані роботи з фарбування насосно-силового обладнання, панелей та приміщення ЗРУ, побілки будівлі перекачуючої насосної станції ПНС-5 Магдалинівської зрошувальної системи, яка знаходиться на землях Заплавської сільської ради.

Насосна станція ПНС-5 – діюча. Забезпечує водою зрошувані землі сільгосппідприємств ТОВ «Агро-Овен», ПрАТ «Агроком», ФГ «Жук», ФГ «Ярослава» загальною площею 2726 га. Станом на 01.09.2018 року перекачано 3,49 млн.м³ зрошувальної води.

 

 


 

Участь у громадських слуханнях

 

3 вересня 2018 року Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області спільно з Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації у приміщені Софіївської райдержадміністрації проведено громадське слухання з обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планової діяльності (за реєстраційним номером 2018328438 «Протиповеневі заходи та поліпшення гідрологічного стану р.Кам’янка в смт Софіївка Дніпропетровської області» у Єдиному реєстрі з ОВД).

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у зазначеному заході прийняли участь начальник офісу В.Добринін та начальник відділу інвестиційної політики Я.Алєніна. Також були присутні: громадськість смт Софіївка, представники Софіївського МУВГ, Софіївської селищної ради та райдержадміністрації.

Комплекс робіт по даному об’єкту направлений на відновлення та подальше підтримання природного гідрологічного та санітарного стану річки, пониження ґрунтових вод прибережних території, з метою попередження підтоплення прилеглих угідь та садиб у смт Софіївка.

 


 

Гербіциди на захисті міжгосподарських зрошувальних каналів

Магдалинівського МУВГ

 

Магдалинівським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно виконується значний об’єм доглядових робіт на міжгосподарських каналах управління по боротьбі з чагарниками та рослинністю.

За допомогою причіпного тракторного обприскувача та ранцевих мотооприскувачів Лімекс РМ 4326 використовується гербіцид типу «Раундап» для видалення чагарників.

Такі роботи були виконані на каналах управління весною і в даний час виконуються на магістральному каналі МК-4 Магдалинівської зрошувальної системи на території Заплавської сільської ради с.Заплавка. У цьому році використано 160 л гербіциду «Раундан». Це дає дієвий результат з підтримки каналів у належному стані.

 

 


 

Урочисті збори з нагоди Дня незалежності України

 

23 серпня 2018 року в апараті Регіонального офісу водних ресурсів Дніпропетровської області були проведені урочисті збори з нагоди відзначення 27-ої річниці Дня незалежності України. Начальник офісу В.Добринін привітав працівників зі святом, побажав миру та злагоди, міцного здоров’я, достатку та успіхів у справах заради процвітання незалежної України та її народу.

 


Поточний ремонт у Магдалинівському МУВГ

 

Магдалинівським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проведено поточний ремонт головної насосної станції ГНС-4 Магдалинівської зрошувальної системи на території Заплавської сільської ради.

Роботи по побілці приміщення насосної станції, фарбуванню панелей та насосно-силового обладнання проводилися працівниками управління. Насосна станція ГНС-4 забезпечила полив 2726 га зрошуваних земель, перекачено води об’ємом 4,92 млн.м3.

 

 


 

Участь у нараді

 

З метою підвищення ефективності роботи щодо попередження випадків виробничого травматизму, професійних захворювань, аварій та пожеж, 21 серпня 2018 року заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області І.Потапенко прийняв участь у нараді з питань охорони праці, пожежної

безпеки та безпеки дорожнього руху на базі УГКМК. Нараду проведено під головуванням заступника Голови Держводагентства України П.Гвозденка.

 

Детальніше

 


 

Облаштування джерела у Солонянському районі

 

Солонянським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у Солонянському районі на території Микільської сільської ради були проведені роботи по облаштуванню Микільського джерела. Виконані роботи по укріпленню джерела в місцях зсуву ґрунту, укладання лотка для проходу води, зроблені перила та місток.

 


 

Закінчена промивка басейну р.Інгулець

 

6 серпня поточного року закінчена промивка басейну р.Інгулець, яка була розпочата 5 квітня і виконувалася у відповідності до «Регламенту промивки русла та екологічного оздоровлення р.Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи». Загальний обсяг поданої дніпровської води (для водообміну) каналом Дніпро – Інгулець становить 105,5 млн. м3. Обсяг води, яку скинуто з Карачунівського водосховища, - 129,1 млн.м3. Всі заходи промивки виконані у відповідності до Регламенту.

 


 

Солонянським МУВГ Дніпропетровського облводресурсів на території Солонянського району проведено поточний ремонт насосної станції підкачки НСП-2 Василівської ЗС. Роботи виконувались працівниками управління. Насосною станцією полито 857 гектарів фізичної площі при 1056 гектарів наявних.

 


Наказ Міністерства екології та природних ресурсів України

"Про затвердження Типового положення про басейнові ради"

 

 

Детальніше

 


 

Інформуємо про початок формування складу басейнових рад у межах районів річкових басейнів

 

 

Детальніше

 


 

Наказ Держводагентства

"Про перейменування Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів"

 

 

Детальніше

 


 

Упорядкування Софіївським МУВГ

інформаційного знаку

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського МУВГ було проведено роботу по впорядкуванню та приведенню в належний стан інформаційного знаку біля витоку малої степової річки Кам'янка, яка бере свій початок західніше села Червоний Орлик Криничанського району Дніпропетровської області й далі несе свої води в річку Базавлук. А далі води впадають в наш славетний Дніпро.

Річка Кам'янка протікає по території Криничанського, Софіївського, Криворізького, Апостолівського і Нікопольського районів Дніпропетровської області. Довжина ріки – 104 км, площа басейну – 1750 км2. Ріка Кам’янка має розгалужену гідрографічну мережу. У басейні нараховується 14 річок (разом з р. Кам’янка), загальна довжина річкової мережі складає 352 км. Найбільша притока Кам’янки є річка Жовтенька.

 


 

Виробнича нарада на території Чумаківської сільської ради

 

06 серпня п.р. за участю проектної та підрядної організації проведена виїзна виробнича нарада щодо ходу робіт по об’єкту «Реконструкція і модернізація мереж зрошувальних систем, які знаходяться на території Чумаківської сільської ради Дніпропетровського району». Під час наради перевірено якість виконаних робіт на насосній станції, влаштованих магістральних та розвідних зрошувальних мереж, та відповідність робіт до проектних рішень.

 


 

Відновлення та упорядкування Софіївським МУВГ

водного природного джерела

 

У с. Сергіївка Ордовасилівської сільської ради Софіївського району фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства було відновлено та упорядковано природне водне джерело на правому березі р. Саксагань, яка є лівою притокою річки Інгулець. Для даного заходу було запрошено кореспондента районної газети "Вісті Софіївщини"

Сучасні екологічні проблеми всього світу, України та її регіонів тісно пов'язані між собою, тому фахівцю будь-якої спеціальності необхідно орієнтуватися як в глобальних, так і регіональних екологічних проблемах, які породжують економічні та соціальні негаразди. Це важливо, бо кожний фахівець працює в конкретному регіоні, для якого характерні певні місцеві проблеми, без знання причин яких не можливо отримати ефективний позитивний результат. Софіївське міжрайонне управління водного господарства постійно працює в цьому напрямку

 


 

Упорядкування природного водного джерела працівниками Царичанського МУВГ

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природних водних джерел. У липні п.р. році працівниками управління були проведені заходи щодо упорядкування природного джерела, яке знаходиться на горі Калитва в с. Китайгород Царичанського р-ну. Територію навколо джерела прибрано від сміття.

 


 

Нарада ІV ступені контролю з охорони праці,

пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху

 

27 липня 2018 року у Нікопольському МУВГ було проведено виїзну нараду ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху. На нараді були присутні: начальник відділу охорони праці та механізації облводресурсів Юркевич Ф.В., начальник відділу енергозбереження та зв'язку облводресурсів Мілінчук О.С., начальник НМУВГ Гіберт В.В., головні інженери, головні енергетики, головні механіки, спеціалісти з охорони праці підвідомчих організацій облводресурсів.

 


 

Комісійне обстеження фахівцями Софіївського МУВГ с. Миролюбівка щодо підтоплення частини села

 

Згідно звернення Богдано-Надеждівської сільської ради №336 від 20.07.2018 року про створення робочої групи для здійснення огляду земельної ділянки в с. Миролюбвка Богдано-Надеждівської сільської ради, начальником Софіївського МУВГ та начальником відділу водних ресурсів Софіївського МУВГ спільно з представниками Богдано-Надеждівської сільської ради, місцевим депутатом та представниками громади села, проведено комісійне обстеження території села Миролюбівка щодо затоплення частини села.

В ході обстеження було встановлено, що на території села знаходиться старе кладовище №4. На кладовищі є поховання з часів Другої Світової війни. Відповідно до рельєфу дана місцевість потрапляє в зону, яка затоплюється талими та дощовими водами під час сильних та інтенсивних дощів. Відповідно до рельєфу даної місцевості, житлові будинки громадян розміщені нижче рівня даного кладовища, тому і садиби громадян, потрапляють у зону підтоплення водами та мулом з кладовища. В результаті сильних злив у травні-червні 2015 року дана територія потерпала від підтоплення. Історично село Миролюбівка збудоване в заплаві річки Жовта, рельєф села такий, що житлова забудова перебуває в низині, а землі пасовищ, землі сільськогосподарського призначення (рілля) та кладовища - перебувають на пагорбах.

В результаті обстеження було встановлено, що катастрофічного становища щодо підтоплення кладовища не має. Кладовище відповідно до рельєфу даної місцевості підпадає в зону, яка затоплюється талими та дощовими водами в результаті сильних дощів.

Є необхідність створити захисні бар’єри та водовідвідний рів зі східної сторони кладовища по його периметру. За результатами обстеження було складено відповідні комісійні акти.

 


 

Відбір проб води в річці Саксагань

 

16 липня 2018 року фахівці відділу водних ресурсів Софіївського МУВГ здійснили відбір проб води в р. Саксагань поблизу с. Макортове біля греблі Макортівського водосховища, в с. Ордо-Василівка та в с. Сергіївка на межі Криворізького і Софіївського районів. Відібрані проби надано для проведення відповідних аналізів якості поверхневих вод до Лабораторії моніторингу вод Дніпропетровського облводресурсів.

 


 

Відновлення насосної станції №4

Кільченської зрошувальної системи

 

Більше 10 років у Дніпровському районі не працювала насосна станція № 4 Кільченської зрошувальної системи. З метою її відновлення міжгосподарської зрошувальної системи у минулому році виготовлено робочий проект. У поточному році розпочато його реалізацію. Замінено повністю насосно – силове обладнання та запірну арматуру на насосній станції, вичищено регулюючий басейн та замінено всаси. Проведено реконструкцію внутрішньогосподарської мережі.

Як результат перші 200 га полито в рамках проекту на території Чумаківської сільради. На черзі подальша реалізація проекту з реконструкції внутрішньогосподарської мережі та відновлення поливів.

Зрошенню – Бути!

Було

Стало

 


 

Урочисті заходи з нагоди Дня Дніпра

 

7 липня 2018 року делегація від Дніпропетровського облводресурсів на чолі з начальником управління В.Добриніним прийняла участь в урочистих заходах з нагоди Дня Дніпра, що відбулись на Поштовій площі міста Києва.

 

Детальніше

 


 

Перший міжнародний водний форум «Борисфен – 2018 р.»

 

6-7 липня п.р. на Дніпропетровщині відбувся Перший міжнародний водний форум «Борисфен – 2018 р», організатор якого – Дніпропетровська Обласна Рада.

Під час проведення форуму відбулась міжнародна науково – практична конференція та виставка сучасних технологій у галузі водопровідно – каналізаційного господарства.

В роботі форуму прийняла участь заступник начальника облводресурсів Чехун О.В., яка виступила з доповіддю про стан водних ресурсів в Дніпропетровській області. Крім того, нею було надано інтерв’ю місцевому каналу телебачення про якісний стан водних ресурсів області.

 


 

День Дніпра у Царичанському МУВГ

 

Щороку в першу суботу липня відзначається свято третьої по величині річки Європи – Міжнародний день Дніпра. З нагоди відзначення Міжнародного Дня Дніпра працівники Царичанського МУВГ взяли участь у благоустрою прибережної території, ліквідації стихійних звалищ сміття на берегах річки Оріль, яка є лівою притокою Дніпра та упорядкували місця відпочинку населення.

 


 

Виконання робіт з поточного ремонту

 

Станом на 01.07.2018 року на міжгосподарській мережі виконано ремонтних робіт на суму 1982 тис. грн., з них: капітальний ремонт – 181 тис. грн., поточний ремонт – 1801 тис. грн.

Зі всіх ремонтів за рахунок спеціального фонду виконано робіт на суму 1927 тис. грн.

Виконано земляних робіт – 25,4 тис. м3, у тому числі виконано очистки на відкритій мережі в об’ємі 9 тис. м3.

Відремонтовано 441 гідротехнічну споруду, проведено обкошування гідротехнічних споруд на площі 584 гектара.

 


 

Проведення заходів до Дня Дніпра

Софіївським МУВГ

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайон- ного управління водного господарства до Міжнародного Дня Дніпра було проведено заходи по впорядкуванню інформаційного знаку витоку річки Жовтенька в селі Петрове Софіївського району.

Також проведено обкошування трави навколо інформаційного знаку та прибрано ділянку від побутового сміття вздовж прибережної захисної смуги річки Жовтенька; упорядковано прибережну смугу Софіївського водосховища (річка Кам’янка).

Фахівці відділу водних ресурсів провели співбесіду з жителями, які мешкають біля прибережної смуги, щодо додержання чистоти та порядку біля своїх житлових будинків, а саме: обкошування територій від карантинного бур'яну, недопущення забруднення власних територій побутовими та іншими відходами.

Своїм прикладом працівники Софіївського МУВГ вкотре показують всім, як потрібно ставитися до навколишнього природного середовища та до водних об'єктів, адже слід завжди пам'ятати, що навколишнє середовище – це Наш дім, а вода – Це життя.

 


 

Еколого-просвітницькі акції до Дня Дніпра

 

З нагоди Дня Дніпра, спеціалістами Дніпровського МУВГ були проведені просвітницькі бесіди з працівниками експлуатаційних дільниць управління та студентами Дніпровського державного аграрно-економічного університету про екологічний стан річок Дніпровського району. У виступах йшлося про важливість поліпшення і збереження природної рівноваги в басейні річки Дніпро, а також охорони та раціонального використання водних ресурсів.

Спеціалісти відділу водних ресурсів Дніпровського МУВГ завітали до літнього табору КЗО «Слобожанська ЗОШ № 2». Для учнів були проведені цікаві вікторини, лекції, малюнок на асфальті.

 


 

До Міжнародного дня Дніпра Софіївським МУВГ надруковано статтю у газету "Вісті Софіївщини"

 

 


Відзначення Дня Конституції України

 

27 червня 2018 року в апараті Дніпропетровського облводресурсів начальник управління В.Добринін провів урочисті збори з нагоди відзначення 22-ї річниці Конституції України.

На виконання доручення Першого віце-прем'єр-міністра України С.Кубіва від 12.06.2018 №12800/8/1-18 та з метою гідного

відзначення Дня Конституції, водогосподарськими організаціями Дніпропетровської області було встановлено Державні Прапори України на будинках і спорудах організацій, проведені урочисті збори.

 


 

Участь у координаційній нараді

 

26 червня 2018 року у м.Кривий Ріг на базі ДП «Кривбасшахтозакриття» відбулась координаційна нарада з питань необхідності отримання дозволу на спецводокористування ДП «Кривбасшахтозакриття».

На виконання законодавчих вимог та роз’яснень Держводагентства з приводу умов скиду надлишків зворотних вод в р.Інгулець підприємствами: ПАТ «Арселор Мітал Кривий Ріг», ПАТ «Кривбасзалізрудком», ПРАТ «ЦГЗК» та ПРАТ «Суха Балка» - фахівцями управління та завідувачем сектору у Дніпропетровській області Держводагентства була проведена консультація відносно механізму одержання дозволу на спецводокористування.

Крім того, були обговорені питання щодо недопущення скиду забруднених зворотних вод в р.Інгулець вищевказаними підприємствами та необхідності термінової розробки та запровадження альтернативної схеми скидання надлишків зворотних вод.

 


 

Участь у семінарі

 

14-15 червня 2018 року у м.Полтава відбувся семінар-тренінг з впровадження Водної Рамкової та Паводкової директиви ЄС. На семінарі були розглянуті питання щодо структури плану управління річковим басейном; основних антропогенних навантажень та їх впливів та досвід ЄС; виділення масивів поверхневих вод на прикладі басейну річки Дністра та в басейні Адур-Гарона (Франція) тощо.

Від Дніпропетровського облводресурсів у роботі семінару-тренінгу прийняли участь заступник начальника управління О.Чехун та начальник відділу використання водних ресурсів І.Нарижна.

 


 

Участь у нараді-семінарі

 

8 червня 2018 року начальник Дніпропетровського облводресурсів В.Добринін прийняв участь у розширеній нараді-семінарі на тему: «Дотримання суб’єктами, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вимог і обмежень антикорупційного законо-

давства», яка відбулась у Бортницькому міжрайонному управлінні водного господарства ім. Гаркуші М.А.

Участь у заході взяли співробітники Управління захисту економіки в місті Києві Департаменту захисту економіки Національної поліції України та відділу власної безпеки та протидії корупції ДСНС України. На зазначеному заході було роз’яснено основні аспекти дотримання вимог антикорупційного законодавства щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

 


 

Участь у засіданні

 

8 червня 2018 року у Дніпропетровській обласній раді відбулось засідання постійної комісії щодо розгляду питань «Про дотримання вимог природоохорон- ного законодавства України та стан реалізації заходів Дніпропетров- ської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної без-

пеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки основними підприємствами-забруднювачами».

Засідання було проведено під головуванням Голови постійної комісії Івахно А.Ю., за участю фахівців підприємств-забруднювачів, органів влади, державних контролюючих органів, громадськості та ін. У ході роботи комісії були заслухані звіти підприємств-забруднювачів щодо виконанням ними вимог заходів вищезазначеної програми.

У проекті рішення роботи комісії були визначені основні напрямки відносно забезпечення виконання природокористувачами-забруднювачами законодавчих вимог, направлених на припинення ними негативного впливу на навколишнє природне середовище.

Від Дніпропетровського облводресурсів у роботі комісії прийняла участь заступник начальника управління Чехун О.В.

 


 

Урочисті збори в апараті облводресурсів з нагоди

Дня працівників водного господарства

 

1 червня 2018 року в апараті Дніпропетровського облводресур- сів начальник управління В.Добринін провів урочисті збори з нагоди професійного свята - Дня працівників водного господарства.

Володимир Добринін привітав працівників зі святом та побажав міцного здоров’я, родинного тепла, добробуту та нових досягнень задля процвітання водогосподарської галузі.

 


 

Упорядкування водного джерела

працівниками Магдалинівського МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних водних джерел.

31 травня 2018 року працівниками Магдалинівського МУВГ було проведено роботи по благоустрою природного джерела, яке знаходиться поблизу с. Чернеччина Магдалинівського району. Для зручності доступу до джерела проведено обкошування прилеглої території, прибрано від сміття ділянку навколо джерела.

 


Урочисті збори з нагоди

Дня працівників водного господарства

 

31 травня 2018 року на базі Інформаційно-дорадчої дільниці пройшли урочистості з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства, під головуванням начальника облводресурсів В.Добриніна.

На урочистостях були присутні працівники облводресурсів, начальники підвідомчих організацій та запрошені представники підвідомчих управлінь, які були представлені до нагородження.

Урочистий захід особисто відвідали та привітали присутніх головний спеціаліст управління економіки, фінансів та інвестицій відділу економіки Держводагентства України Бондаренко Н.М., директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Стрілець Р.О., голова Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК Смирна Г.М.

Фото МУВГ

 


Водогосподарників вітає Президент України Петро Порошенко!

 

 


Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак з найщирішими побажаннями привітав водогосподарську галузь!

 

 


Працівників водогосподарської галузі вітає Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман!

 

 


Привітання Голови Верховної Ради України Андрія Парубія з нагоди відзначення Дня працівників водного господарства України

 

 


Участь у громадських слуханнях

 

25 травня 2018 року відповідно до статті 7 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», з метою врахування зауважень і пропозицій громадськості до планової діяльності за № 2018326408 («Захист від підтоплення с. Аполонівка Солонянського району Дніпропет- ровської області шляхом розчистки

річки Мокра Сура – капітальний ремонт»), Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації у приміщенні Солонянської райдержадміністрації проведено громадські слухання, участь у яких прийняли спеціалісти відділу водних ресурсів Солонянського міжрайонного управління водного господарства.

 


 

Участь у семінарі

 

25 травня 2018 року у м.Києві відбувся семінар на тему: "Визначення масивів поверхневих вод в районі річкового басейна Дніпра як пілотного басейну проекту EUWI+" в рамках Проекту ЄС «Водна ініціатива плюс». Відкрив семінар заступник Голови Держводагентства Хорєв М.Ю.

На семінарі були розглянуті та вивчені питання щодо:

- методики визначення масивів поверхневих вод;

- оцінки типології, перевірки відповідності;

- оцінки екологічного стану водних об’єктів та ін.

Навчання проведено фахівцями ЄС та представниками проекту APENA.

Від Дніпропетровського облводресурсів у семінарі прийняли участь заступник начальника управління Чехун О.В. та начальник відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Приймачук О.І.

 


 

Участь у громадському обговоренні

 

24 травня 2018 року фахівці Нікопольського МУВГ взяли участь у громадському обговоренні звіту з оцінки впливу на довкілля до планованої діяльності щодо захисту від підтоплення центральної частини міста Апостолове.

Передбачаються роботи з капітального ремонту дощової мережі з відновленням благоустрою та влаштуванням локальних очисних споруд, направлені на захист міста Апостолове від підтоплення. Запропоновані заходи запобігатимуть від шкідливої дії вод та покращать екологічний, санітарний та гідрологічний режим водних об’єктів та прилеглої території.

У заході взяли участь директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Стрілець Р.О. та головний юрисконсульт відділу правового забезпечення юридичного департаменту Міністерства екології та природних ресурсів України Паленко Г.І.

 


 

Комісійне обстеження с.Вільний Посад

Софіївським МУВГ

 

На виконання термінового доручення голови Криворізької районної державної адміністрації №Д-24/0/57-18 «Про створення робочої групи для здійснення огляду земельної ділянки в с.Вільний Посад Широківської сільської ради», на звернення Широківської сільської ради, начальником    Софіївського   МУВГ,

начальником відділу водних ресурсів спільно з комісією Криворізької райдержадміністрації на чолі із заступником голови райдержадміністрації та представниками Широківської сільської ради проведено комісійне обстеження території села Вільний Посад щодо підтоплення північної частини села.

У ході обстеження було встановлено, що з лютого місяця і по сьогоднішній день відбувається підтоплення ґрунтовими водами північної частини села та прилеглих сільськогосподарських угідь. Підтоплено 12 присадибних ділянок і підсобних приміщень та близько 10 га сільськогосподарських угідь.

Комісією було складено відповідні акти обстеження для звернення до обласної адміністрації та до Дніпропетровського облводресурсів про надання допомоги в ліквідації даного підтоплення.

 


 

Нікопольське МУВГ вітає з Днем Вишиванки!

 

 


Зустріч з водокористувачами

 

17 травня 2018 року на території насосної станції №5 Вищетарасівського зрошувального масиву відбулася зустріч в.о. начальника Нікопольського МУВГ Гіберта В.В., начальника Вільнян- ського МУВГ (Запорізького облвод- ресурсів) Фальченко В.В. з водокористувачами Запорізької

області (СФГ «Агро-Троя», ПП «Агрофірма «Росія»). До наради також були залучені фахівці міжрайонних управлінь.

Учасники наради провели обстеження меліоративних систем та водогосподарських об’єктів, що подають воду даним водокористувачам.

У ході зустрічі було обговорено укладання чотирьохсторонніх договорів між Запорізьким облводресурсів, Вільнянським МУВГ, Нікопольським МУВГ та водокористувачами Запорізької області. Розглянуто питання ціни на воду та графіки заповнення меліоративних систем.

Разом з директором СФГ «Агро-Троя» Курилюком Г.Г. розглянуто питання щодо можливості розширення площі зрошувальних земель.

 


 

Участь Солонянського МУВГ

в урочистих заходах з нагоди відкриття

Президентом України Петром Порошенко

оновленої опорної школи в смт Солоне

 

17 травня 2018 року працівники Солонянського МУВГ були запрошені у якості гостей на урочистості з нагоди відкриття Президентом України Петром Порошенко оновленої опорної школи в смт Солоне.

У рамках робочого візиту на Дніпропетровщину Президент України Петро Порошенко завітав до смт Солоне та взяв участь у відкритті після капітального ремонту реконструйованого комунального закладу освіти «Солонянське навчально-виховне об’єднання «Солонянська середня загальноосвітня школа № 1 І-ІІІ ступенів», де активну участь у будівництві та реконструкції приймали працівники Солонянського міжрайонного управління водного господарства.

Урочисто при відкритті школи стрічку перерізали Глава держави Петро Порошенко, голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко, голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов та начальник відділу освіти Солонянської ОТГ Ірина Грекова. Після урочистого мітингу з нагоди відкриття оновленої опорної школи в Солоному Президент України разом з представниками Дніпропетровської ОДА та Солонянської ОТГ оглянув приміщення, нові класи школи, спортивні майданчики, футбольні та баскетбольне поля, поспілкувався з дітьми та запитав їхньої думки з приводу оновленої школи. Школярі із захопленням висловлювали свої враження від нової, модернізованої школи.

На згадку про свій візит Петро Олексійович вручив президенту учнівського самоврядування опорної школи Колодченко Оксані сертифікат на подарункове видання творів українських класиків ХІХ-ХХІ ст. Глава держави побажав школярам та їхнім батькам, щоб від навчання в оновленій школі залишилися лише гарні спогади, і було бажання повертатися до неї.

Крім того, у грудні минулого року у школі було відкрито перший в Україні інклюзивно-ресурсний центр для дітей з особливими потребами. В ІРЦ передбачені кімнати для індивідуальної роботи з логопедом, дефектологом, психологом, а також ресурсна кімната.

 


Навчання керівників

 

Згідно затвердженого графіка навчання працівників водогосподарських організацій, з 15 по 17 травня 2018 року начальник управління В.Добринін пройшов підвищення кваліфікації у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві.

 


Проведення заходів Софіївським МУВГ,

присвячених Дню Перемоги

 

Напередодні свята Великої Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками, працівники Софіївського міжрайонного управління водного господарства прийняли участь у проведенні заходів щодо поліпшення благоустрою меморіального комплексу "Високе", що знаходиться неподалік с. Петрове Софіївського району. Працівниками управління було прибрано алеї, що ведуть до монументу, здійснено обкіс трави, збір та вивезення сміття, побілку бордюр та дерев на території комплексу.

Начальник управління Семеряга В.Г. разом із делегацією від Софіївського МУВГ прийняли участь у проведенні урочистого мітингу до Дня Перемоги біля меморіального комплексу "Високе".

 


Урочисті збори до Дня пам’яті та примирення

 

8 травня 2018 року в Дніпропетровському облводресур- сів проведені урочисті збори до Дня пам’яті та примирення. Цьогоріч українці відзначать 73-тю річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Час невпинний… Небагато вже залишилось справжніх героїв, учасників війни… Забути подвиги наших ветеранів просто неможливо. Кожен українець зобов’язаний дякувати їм за мирне небо над головою і говорити щирі привітання з 9 травня та із Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939- 1945 років.

 


 

Новий керівник в Нікопольському МУВГ

 

5 травня 2018 року начальник управління В. Добринін з начальником відділу управління персоналом Л. Топчій представили нового в.о. начальника Нікопольського міжрайонного управління водного господарства Гіберта Володимира Володимировича.

Кухарука Ю.Г. звільнено з посади начальника Нікопольського МУВГ у зв'язку із закінченням строку дії контракту, відповідно до наказу Держводагентства від 04.05.2018 №111-ос.

Кухарук Юрій Григорович працює у галузі водного господарства з 1971 року, на посаді начальника управління - з 1998 року. За заслуги перед Батьківщиною був нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеню, відзнакою «Почесний працівник Держводгоспу», Почесними грамотами.

З 5 травня 2018 року Кухарука Ю.Г. за його згодою переведено на посаду начальника дільниці.

 


 

Участь у засіданні комісії з питань ТЕБ і НС

 

4 травня 2018 року начальник Дніпропетровського облводресурсів В.Добринін прийняв участь у черговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке відбулося в режимі відео-конференції під головуванням Віце-прем'єр-міністра України Г.Зубка у

приміщенні Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області.

 


 

Нарада з керівниками підвідомчих організацій

 

27 квітня 2018 року під головуванням начальника облводресурсів В.Добриніна відбулася нарада з керівниками підвідомчих організацій.

На зазначеному заході були розглянуті проблемні питання, зокрема, щодо пропуску повені 2018 року, необхідності зміни організаційної структури водогосподарських організацій відповідно до басейнового принципу управління водних ресурсів тощо.

 


 

27 квітня 2018 року заступник начальника Дніпропетровського облводресурсів І.Потапенко прийняв участь у черговому засіданні регіональної комісії з питань ТЕБ і НС.

 

 


 

Участь у засіданні колегії Держводагентства

 

25 квітня 2018 року начальник Дніпропетровського облводресур- сів В.Добринін прийняв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулося в Деснянському басейновому управлінні водних ресурсів, під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко.

На колегії були присутні члени колегії, працівники апарату Держводагентства, Голова Чернігівської облдержадміністрації В.Куліч, керівники водогосподарських організацій України.

 


 

Участь у конференції

 

25 квітня 2018 року начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів О.Приймачук у рамках реалізації Програми сприяння зеленій модернізації української економіки прийняв участь у міжрегіональній конферен-

ції «Зелені рішення» бізнесу – єднання для сталого розвитку», що відбулася у Дніпропетровській обласній раді.

Під час конференції обговорено перспективи впровадження «зелених» ідей у регіонах, перспективи розбудови «зеленої» економіки з ефективними ресурсами, посилення ролі бізнесу та громад у забезпеченні сталого розвитку регіонів України.

 


 

21 квітня – День довкілля

 

Відповідно до Указу Президента від 06.08.1998 № 855/98 «Про День довкілля», розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та доручення Державного агентства водних ресурсів України від 13.04.2018 № 2162/911-18 «Про проведення місячника благоустрою», з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, у заплавах річок, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах, на меліоративних системах та водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністративних будівель та виробничих баз і всіх підвідомчих організаціях облводресурсів 21 квітня 2018 року проведено суботник – щорічну акцію, присвячену Дню довкілля (День благоустрою).

У цей день у всіх управліннях упорядковано території адміністративних будівель та виробничих баз, проведено заходи із благоустрою, озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів, на меліоративних системах і водогосподарських спорудах.

 


Нарада ІV ступені контролю з охорони праці,

пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху

 

20 квітня 2018 року у смт Софіївка під головуванням заступника начальника Дніпропетровського облводресурсів Потапенка І.С. було проведено нараду ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху.

На нараді були присутні: начальник відділу охорони праці та механізації облводресурсів Юркевич Ф.В., головні інженери, головні енергетики, головні механіки, спеціалісти з охорони праці підвідомчих організацій.

 


Нарада з начальниками підвідомчих МУВГ

 

18 квітня п.р. в управлінні відбулась нарада з начальниками підвідомчих МУВГ стосовно питань щодо здійснення рентної плати сільгоспвиробниками, які одержують воду для зрошення із меліоративних систем міжрайонних управлінь водного господарства. Під час засідання учасниками наради були обговорені питання щодо приведення договорів подачі води у відповідність до вимог чинного законодавства.

 

 

 


 

30-й пуск води каналом Дніпро-Інгулець

 

13 квітня 2018 року відбувся 30-й пуск води каналом Дніпро-Інгулець, який розпочав подачу дніпровської води до Карачунівського водосховища. Від Дніпропетровського облводресурсів участь у зазначеному заході прийняла заступник начальника управління О.Чехун.

 

 

Промивка річки Інгулець відбувається відповідно до рішення Уряду, який доручив Держводагентству на підставі гідрологічного прогнозу щодо весняної повені у 2018 році в басейні відповідної річки вжити заходів щодо промивки русла і її екологічного оздоровлення (розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 23-р).

Промивка річки Інгулець дозволить поліпшити екологічний стан її русла у чотирьох областях України – Кіровоградській, Дніпропетровській, Миколаївській та Херсонській, а також покращити якість води у Карачунівському водосховищі, яке є джерелом питного водопостачання частини міста Кривий Ріг та інших населених пунктів Криворізького та Широківського районів.

 

 

 


 

Водогосподарська обстановка в смт Царичанка

 

Значний підйом рівня води в річці Оріль фіксується з 7 квітня, за п’ять днів він піднявся на 214 см і становить на сьогодні 542 см, це на два метри вище, ніж за аналогічний період минулого року. Царичанське міжрайонне управління водного господарства активно співпрацює з державною службою з надзвичайних ситуацій, селищною радою та райдержадміністрацією, ведуться обстеження річки та ГТС. На даний час загрозливої ситуації для мешканців району немає.

 


 

АКТУАЛЬНО

 

 


 

11 квітня 2018 року заступник начальника Дніпропетровського облволдресурсів Ольга Чехун надала інтерв'ю 11 телеканалу щодо ситуації проходження повені в Дніпропетровській області.

 


Участь у презентації

 

11 квітня 2018 року в Дніпропетровській обласній раді відбулась презентація техніко-економічного обґрунтування оптимізації системи скидання та утилізації надлишку шахтних вод – варіанта (А2А) «Скидання води з ставка-накопичувача у Чорне море»,

розробленого в результаті виконання другої фази проекту «Визначення вихідних умов та формулювання стратегічних підходів щодо підтримки заходів поліпшення екосистеми в басейні р. Інгулець». Презентацію було представлено керівником проекту Артемом Чайкою. У засіданні прийняли участь представники наукових установ, органів влади, а також представник Генерального консульства Німеччини Peter Schmahl. Від Дніпропетровського облводресурсів участь у презентації прийняла член робочої групи зазначеного проекту О.Чехун.

 


 

Оперативна інформація

про гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку

в Україні станом на 9 годину 10 квітня 2018 року

 

Детальніше

 

 


 

Пасхальний кошик для Збройних Сил України

 

Напередодні Великодня у Магдалинівці пройшла акція по збору продуктів до Пасхального кошика для воїнів Збройних Сил України, яку було ініційовано Комітетом солдатських матерів воїнів АТО та підтримано Магдалинівською селищною радою.

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства також долучилося до зазначеної акції, дуже скоро військові, які перебувають на сході України, отримають продовольчі Пасхальні кошики.

 


 

Підготовка до пропуску паводку, повені та льодоходу

 

Солонянським міжрайонним управлінням водного господарства проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Микільської сільської ради Солонянського району щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу.

У ході обстеження було виявлено, що на водоймі загальною площею водного дзеркала 7,56 га, розташованої в с. Дороганівка, спостерігається різке наповнення водойми внаслідок значних опадів, сніготанення, що призвело до підтоплення прибережної смуги, відбулися зсуви ґрунту по гідротехнічній споруді (греблі). Наповнення водойми 100 %.

На виконання протоколу засідання Солонянської місцевої комісії з питань ТЕБ і НС працівниками управління прийнято участь в роботі по аварійному скиду води для недопущення переливу через греблю з подальшою її руйнацією.

 


Новації природоохоронного законодавства України в 2018 році

 

4 квітня 2018 року в Дніпропетровській торгово-промисловій палаті в рамках проекту «Зелена палата - Ініціатива сталого розвитку», що реалізується в регіоні за підтримки Програми сприяння «зеленій» модернізації української економіки, яку втілює Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням Уряду Німеччини, було проведено

семінар «Природоохоронне законодавство України. Новації 2018».

Основна мета зазначеного заходу – надання можливості фахівцям екологічних служб ознайомитися зі змінами у природоохоронному законодавстві та отримати відповіді на актуальні питання щодо побудови на підприємствах якісного практичного управління в контексті екологічного законодавства.

Від Дніпропетровського облводресурсів, на запрошення президента торгово-промислової палати, у якості лектора була запрошена заступник начальника управління О.Чехун. Нею була проведена лекція щодо новацій в області раціонального використання та охорони водних об’єктів, а також роз’яснення питань щодо порядку надання водних об’єктів в оренду, здійснення державного обліку вод, одержання документів дозвільного характеру у сфері водних відносин.

 


 

Навчання керівників підрозділів з управління водними ресурсами

 

З 2 по 4 квітня 2018 року начальник відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Приймачук О.І. пройшов навчання у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства.

Програмою навчання були передбачені питання, зокрема, щодо реалізації Закону України «Оцінка впливу на довкілля»; стану і перспектив гармонізації природоохоронного та водного законодавства України відповідно до вимог Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС; реформування системи моніторингу вод; видачі дозволів на спецводокористування тощо.

Було прийнято участь у засіданні круглого столу на тему: «Впровадження інтегрованих підходів в управлінні та використанні водних ресурсів».

 


Підготовка до пропуску паводку, повені та льодоходу

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів спільно з представниками райдержадміністрацій, Державною службою з надзвичайних ситуацій та представниками сільських і селищних рад проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Криворізького району щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу.

У ході обстеження було встановлено, що на території Криворізького району відбувається підтоплення ґрунтовими водами сіл Коломойцеве, Новомайське, Садове, Красівське та селище Радушне. Дренажні насосні станції Софіївського МУВГ працюють цілодобово.

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісій з техногенно-екологічної безпеки Криворізької райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


Кадрові зміни

 

На виконання наказу Держводагентства України від 30.03.2018 року №64-ос, з 3 квітня 2018 року Смиковського Василя Петровича призначено на посаду виконуючого обов'язки начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства.

Чабан Анатолій Володимирович приступив до виконання посадових обов'язків головного інженера зазначеного управління.

 


Стан весняного водопілля станом на 2 квітня

 

Протягом минулої доби на дніпровських водосховищах спостерігалися коливання рівнів води від -3 до +16 см.

На притоках Середнього Дніпра триває весняне водопілля. В басейнах річок Самара та Оріль рівні води підвищуються з добовою інтенсивністю 2-18 см.

На р. Оріль біля с. Степанівка (Харківської області) рівень води на 11 см перевищив відмітку, при якій існує загроза обтоплення садиб. Станом на 02.04.2018 р. негативних наслідків не спостерігається. Вода на заплаві шаром 0,9-1,0 м.

В басейні Вовчої переважає зниження рівнів води з добовою інтенсивністю 2-4 см, за винятком р. Мала Терса біля с. Троїцьке, де відмічається поступове підвищення рівня води з добовою інтенсивністю 1-5 см.

На р. Кільчень біля с. Олександрівка рівень води знизився на 11 см.

На р. Солона біля с. Новопавлівка та на р. Мокра Сура біля смт Кринички вода утримується на заплаві шаром 33-44 см.

Протягом минулих трьох діб, внаслідок потепління, відбувалося інтенсивне руйнування льодового покриву та очищення від нього річок та водосховищ. Станом на 02.04.2018 р. більшість водних об’єктів басейну Середнього Дніпра очистилася від льоду. Льодові явища у вигляді залишкових заберегів утримуються лише на Кам’янському водосховищі та у вигляді неповного льодоставу – на окремих малих річках області.

Наступної доби такий водний режим річок та водосховищ збережеться, на водних об’єктах, де утримуються льодові явища, продовжиться руйнування льодового покриву.

 


Участь у засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС

 

30 березня 2018 року начальник Дніпропетровського облводресурсів В.Добринін прийняв участь у засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з безпечного пропуску льодоходу, повені та паводка, а також щодо запобігання і протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період 2018 року.

Крім того, розглядались питання стану готовності та результати технічної інвентаризації захисних споруд цивільного захисту.

 


Участь у засіданні сесії

 

27 березня 2018 року начальник облводресурсів В.Добринін та начальник відділу інвестиційної політики Я.Алєніна прийняли участь у засіданні сесії Гречаноподівської сільської ради, де, зокрема, було розглянуто та вирішено питання щодо виділення коштів по об’єкту «Поліпшення технічного стану та благоустрою водойми на території Гречаноподівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області – капітальний ремонт».

Зазначений природоохоронний захід дасть можливість поліпшити екологічний стан водойми шляхом розчистки від мулових відкладень на площі близько 4,5 га та здійснити благоустрій берегової ліній для відпочинку місцевих жителів.

 


Участь у засіданні робочої групи

 

23 березня 2018 року у Дніпропетровській обласній раді відбулося засідання робочої групи з питань проектних рішень щодо ефективних технологій, направлених на зниження рівня негативного впливу високомінералізованих шахтних, кар’єрних та дренажних вод на стан басейну р.Інгулець.

У засіданні прийняли участь фахівці: ДП «Укррудпром» Асоціації Укррудпром, Дніпропетровської облдержадміністрації, Інститут проблем природокористування та екології НАН України, ПП «Асгард», Дніпровський державний аграрно-економічний університет, ДВНЗ «Національний гірничий університет» та інші.

Від облводресурсів прийняла участь у засіданні заступник начальника облводресурсів О.Чехун, член робочої групи з означених питань, з доповіддю про стан водних ресурсів Кривбасу та негативного впливу на їх стан шахтних, кар’єрних та стічних вод.

 


 

Проведення робочої наради

 

23 березня 2018 року під головуванням начальника управління В.Добриніна проведено робочу нараду з керівниками підвідомчих організацій щодо підготовки до початку поливного сезону 2018 році у Дніпропетровській області.

Заступник начальника управління О.Чехун закцентувала увагу на особливостях рентної плати сільськогосподарськими підприємствами, що одержують воду для зрошення із меліоративних систем міжрайонних управлінь водного господарства.

Начальник відділу економіки В.Шиянова, відповідно до доручення Держводагентства від 19.03.2018 № 1594/5/11-18, зосередила увагу на формуванні вартості платних послуг, зокрема, вартості, пов’язаної з подачею води.

 


Участь у засіданні

 

22 березня 2018 року заступник начальника облводресурсів І.Потапенко та начальник відділу інвестиційної політики облводресурсів Я.Алєніна прийняли участь у засіданні виконавчого комітету Зеленодольської міської ради з питання реалізації природоохоронного заходу щодо укріплення берега Каховського водосховища.

Під час обговорення було проінформовано депутатів щодо наявності загрози ерозії берегової смуги під впливом Каховського водосховища. Депутатам було запропоновано включити в план фінансування міської ради зазначений природоохоронний захід.

 


 

 

Участь у науково-практичній конференції

 

22 березня 2018 року заступник начальника Дніпропетровського облводресурсів Ольга Чехун прийняла участь у науково-практичній конференції «Природа і вода», присвяченій Всесвітньому дню води, на базі Дніпровського державного аграрно-економічного університету, з доповіддю про стан та управління водними ресурсами області.

 


 

 

Виховні заходи до Всесвітнього дня води

 

22 березня 2018 року начальник відділу водних ресурсів Царичанського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресур- сів завітала до Китайгородської загальноосвітньої школи Царичанського району.

Для учнів 2 класу була проведена екологічна бесіда про водні ресурси та відзначення Всесвітнього дня води 2018. Мета цього заходу: дати учням поняття, що вода – це велика цінність для людства. Учні із захопленням подивилися відеоролик «Річки України», виготовлений Держводагентством.

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства було проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів. У Запорізькій філії КЗ "Софіївської опорної ЗОШ І-ІІІ ступенів" учні 7-9 класів прослухали лекцію "У води є пам'ять", переглянули пізнавальний відеоролик "Річки України" та дізнались цікаві факти про воду. Діти ділились враженнями про почуте і як висновок, була проведена гра, під час якої діти озвучили свої думки про те, як зберегти водні ресурси Землі.

Також відеоролик «Річки України» було показано у Софіївському будинку культури.

Синельниківським міжрайонним управлінням водного господарства було проведено відкритий урок у 2 класі загальноосвітньої школи № 4 м.Синельникове.

Під час уроку було закцентовано увагу на значенні води в природі, її економне використання в побуті та про те, що вода – це найважливіша речовина на Землі, без якої не може існувати жоден живий організм.

З метою виховання відповідального ставлення до природних багатств, розширення знань про водні ресурси України та значення води в житті людини в Апостолівській ЗШ І-ІІІ ст. № 4 проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню води, а саме: тематична виставка у бібліотеці школи на тему: «Річки, моря та озера України», відкритий урок у 8-А класі: «Водні ресурси України» та урок природознавства у 1-В класі: «11 цікавих фактів про воду».

Фахівцями Дніпровського міжрайонного управління водного господарства були проведені екологічні уроки для учнів 4-Б класу КЗ «Слобожанської ЗОШ № 2» та учнів 6 класу КЗ «Слобожанської ЗОШ № 1» на тему збереження водних ресурсів, підтримання чистоти річок і водойм.

 


 

 

До Всесвітнього дня води підготовлено статтю

у газету "Вісті Придніпров’я"

 

 


 

Відео про українські річки та їх басейни,

унікальні факти про водні ресурси України та світу

 

Відеоролик виготовлено Держводагентством за сприяння Міністерства освіти і науки України з нагоди відзначення Всесвітнього дня води.

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Держводагентства)

 


 

 

Участь у засіданні Міжвідомчої комісії

 

15 березня 2018 року у Держводагентстві відбулось засідання Міжвідомчої комісії з питань регламенту промивання русла р.Інгулець у 2018 році.

Від Дніпропетровського облводресурсів участь прийняла заступник начальника управління Чехун О.В., яка представила аналіз виконання заходів Регламенту в минулому 2017 році.

На засіданні учасниками наради були обговорені, зокрема, особливості виконання Регламенту промивки русла басейну р.Інгулець та поліпшення якості води в Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи у поточному році.

 


22 березня – Всесвітній день водних ресурсів

 

Всесвітній день водних ресурсів щорічно відзначається 22 березня та покликаний привернути увагу до питання про важливість водних ресурсів. Цьогорічна тематика - «Природа для води» (Природа на захисті водних ресурсів) і присвячена пошуку орієнтованих на природу рішень у відповідь на виклики в галузі водних ресурсів, з якими ми стикаємося в XXI столітті. У рамках відзначення Всесвітнього дня водних ресурсів водогосподарськими організаціями Дніпропетровського облводресурсів будуть проведені: засідання круглого столу, лекції з метою пропагування дбайливого ставлення до водних ресурсів, охорони водних об’єктів тощо.

 


 

Проведення наради

 

12 березня 2018 року в Дніпропетровському обласному управлінні водних ресурсів під головуванням виконуючого обов’язки начальника управління Потапенка І.С. та начальника відділу управління персоналом Топчій Л.І., за участю завідувача відділення навчання кадрів Мелітопольської технічної школи Олійника М.І. було проведено нараду з фахівцями водогосподарських організацій, зокрема, щодо налагодження учбового процесу, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації у Мелітопольській технічній школі, а також узгодження графіка навчань.

Детальніше

 


Водогосподарська ситуація у Дніпропетровській області

 

За даними Дніпропетровсь- кого регіонального центру з гідрометеорології у період з 15 по 21 лютого 2018 р. на водних об’єктах області склалась наступна ситуація.

На дніпровських водосхо- вищах спостерігалися добові коливання рівнів води від -11 до +9 см. На річках області утримується режим зимової межені.

Протягом зазначеного періоду рівні води підвищилися:

- на р. Мокра Сура – на 28 см;

- у верхів’ях Орелі та на р. Мала Терса – на 18-19 см;

- у верхів’ях Самари та на її притоці – р. Велика Тернівка – на 7-9 см.

На решті річок або їх ділянках відмічалися коливання рівнів води в межах 1-4 см за добу або рівень води залишався незмінним.

Вода утримується на заплаві: на р. Солона біля с. Новопавлівка (шаром 34-40 см) і на р. Мокра Сура біля смт Кринички (шаром 5-28 см).

На р. Інгулець біля м. Кривий Ріг впродовж рівень води утримувався на відмітках 30,97-31,00 мБС-77 (340-343 см над нулем поста).

Протягом звітного періоду льодова обстановка на водоймах області була такою:

- на Кам’янському водосховищі утримувався неповний льодостав;

- на Дніпровському водосховищі в районі Сухачівки відмічалися переважно забереги, а з 20 лютого – неповний льодостав;

- на Дніпровському водосховищі в районі м. Дніпро та Лоцмано-Кам’янки у період потепління льодові явища були відсутні, а у холодні періоди спостерігалися забереги або первинні льодові утворення (сало). В районі Лоцмано-Кам’янки 16 лютого відмічався незначний льодохід;

- на більшості малих річок області, а також у верхів’ях Орелі та Самари утримується льодостав товщиною 10-18 см;

- на окремих малих річках та на р. Самара в районі м. Павлоград спостерігався льодостав з ополонками;

- на р. Оріль біля смт Царичанка – забереги;

- на р. Самара біля с. Кочережки і на р. Вовчій в окремі дні спостерігалися забереги, а здебільшого льодові явища були відсутні.

На Каховському водосховищі та на Інгульці упродовж 15-21 лютого льодові явища були відсутні.

Протягом вказаного періоду водність Орелі біля смт Царичанка складає 60% від норми, Самари біля с. Кочережки – 46 % від норми.

 


 

Щодо виконання умов контрактів

керівниками водогосподарських організацій

 

Відповідно до наказу Держводагентства від 25.06.2011 №133-ос "Про Комісію з контролю за виконанням умов контрактів" в Дніпропетровському облводресурсів 20 лютого 2018 року під головуванням начальника управління Добриніна В.Г. відбулося засідання комісії з керівниками підвідомчих організацій.

Детальніше

 


 

15 лютого 2018 року, відповідно до Плану проведення планових цільових перевірок щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту в містах (районах) Дніпропетровської області щодо стану готовності до дій при загрозі та виникненні надз-

вичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році, здійснено цільову перевірку в Дніпровському районі. У складі комісії прийняв участь провідний інженер з використання водних ресурсів Дніпропетровського облводресурсів Коваленко І.А.

 


 

Участь у виїзному засіданні колегії Держводагентства

 

15 лютого 2018 року у м.Дніпро під головуванням Голови Держводагентства Ірини Овчаренко відбулося засідання колегії Держводагентства, під час якого були обговорені питання про підсумки діяльності водогосподарської галузі у 2017 році та перспективи розвитку у 2018 році.

На зазначеному заході були присутні: члени колегії та представники апарату Держводагентства, професор кафедри гідрології та гідроекології географічного факультету Київського національного університету імені Т.Шевченка Василь Гребінь, керівники басейнових управлінь водних ресурсів, обласних управлінь водних ресурсів, управлінь каналів, технічних шкіл, начальники відділів та фахівці апарату Дніпропетровського облводресурсів, керівники підвідомчих організацій Дніпропетровського облводресурсів та інші.

Після засідання колегії водогосподарники вшанували пам'ять загиблих на Алеї пам'яті воїнів АТО.

Детальніше

 


 

Детальніше

 


 

 

Спеціалісти Солонянського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів спільно з відділом взаємодії з правоохоронними органами, цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Солонянської райдержадміністрації, Солонянським РС ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області, начальниками територіальних спеціалізованих служб ЦЗ місцевого рівня, сільськими, селищними головами постійно інформують про обстановку, яка складається в районі.

Так, 22 січня 2018 року на засіданні Солонянської місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де, зокрема, заслухали заступника начальника Солонянського МУВГ Болдирева А.С., затверджено План основних заходів Солонянської районної державної адміністрації, сільських, селищних рад, підприємств, установ та організацій щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2018 році.

З метою забезпечення готовності управління до оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків, Солонянське МУВГ виконало ряд заходів. На даний час уточнюються місця можливого виникнення заторів та заторних явищ на річках, перелік мостів та гідротехнічних споруд, що потребують захисту від можливих заторних явищ. Перевіряється стан водосховищ, водогосподарських і гідротехнічних споруд, ставків, меліоративних систем та об’єктів, які знаходяться в зоні впливу пропуску льодоходу, повені та паводків.

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів, спільно з представниками райдержадміністрацій, державною службою з надзвичайних ситуацій та представниками сільських і селищних рад проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Софіївського та Криворізького районів щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу.

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісій з техногенно-екологічної безпеки Софіївської райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


 

Участь в урочистостях

 

22 січня 2018 року весь український народ відзначав День Соборності України. Так, колектив Царичанського міжрайонного управління водного господарства Дніпропетровського облводресурсів взяв участь у районних урочистостях з цієї нагоди. Як вияв вдячності за невтомну працю заради єдності України було покладено квіти до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

 


 

УВАГА! КОНКУРС!

 

 


 

Участь у нараді

 

11 січня 2018 року в Апостолівському міжрайонному управлінні водних ресурсів Дніпропетровського облводресурсів відбулася нарада, до якої були залучені фахівці Дніпропетровського облводресурсів та представники ТОВ СП «НІБУЛОН».

На засіданні були розглянуті питання щодо можливості приєднання до технологічних електричних мереж управління, об’єкта транспортної інфраструктури «Перевантажувальний термінал» ТОВ СП «НІБУЛОН», а також надання даному підприємству технічних умов на приєднання до водопровідних мереж управління.

З метою зниження завантаженості автошляхів і рівня техногенного впливу на навколишнє середовище України ТОВ СП «НІБУЛОН», одне з найбільших вітчизняних виробників і експортерів сільськогосподарської продукції, має намір побудувати сучасний «Перевантажувальний термінал» у межах території с.Мар’янське Апостолівського р-ну Дніпропетровської області.

 


 

Поздоровлення з Новим 2018 Роком

 

29 грудня 2017 року начальник Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Володимир Добринін поздоровив колектив апарату управління з Новим 2018 Роком, побажав успіхів у роботі, затишку, миру та злагоди в сім'ї.

 


 

Випущено буклет

 

Дніпропетровським облвод- ресурсів випущено тематичний буклет "Природоохоронні заходи Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів", в якому висвітлено захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів і сільгоспугідь протягом 2004 - 2017 років; відновлення зрошення на території області.

 


 

Проведення виробничої наради

 

28 грудня 2017 року в Дніпропетровському облводресур- сів під головуванням начальника управління В.Добриніна відбулася виробнича нарада щодо попередніх підсумків діяльності підвідомчих організацій за IV квартал 2017.

В. Добринін закцентував увагу колег на інформації, яку отримав під час наради з керівниками водогосподарських організацій України у Держводагентстві. Зокрема, на платних послугах, що надаються водогосподарськими організаціями та чинниках, що впливають на їх надання; питаннях формування вартості послуг, пов’язаних з подачею води на зрошення; питаннях енергосервісу.

 


 

Засідання Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець

 

28 грудня 2017 року у Дніпропетровському облводресурсів під головуванням заступника начальника Дніпропетровського облводресурсів О.Чехун відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець з питання винесення русла річки Інгулець з зони промислових об’єктів на ділянці 1,95 км (від 275,92 км до 277,87 км від гирла), в місці примикання до кар’єру ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат».

На засіданні були присутні: Приймачук О. І. – начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів; Губар В. І. – заступник начальника відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки облводресурсів; Семеняк М. В. – заступник начальника відділу з контролю за використанням та охороною земель у Дніпровському, Синельниківському, Солонянському районах м. Дніпро Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області; Драч Л. Г. – начальник відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та інфраструктури Широківської райдержадміністрації, головний архітектор; Андрєєв В. Г. – головний гідротехнік Інституту проблем природокористування та екології НАН України; Дем’янов В.В. – головний інженер ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп»; Циганенко С.Г. – головний спеціаліст ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп»; Дьяченко Д. С. – директор з ОП, ПБ ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»; Гавриленко Ю. М. – директор з КБ ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат»; Демченко А. В. – менеджер проектів ПрАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат».

По закінченню засідання учасниками були надані пропозиції до протоколу.

 


 

Участь у нараді у Держводагентстві

 

21-22 грудня 2017 року начальник Дніпропетровського облводресурсів В. Добринін взяв участь у презентації геопорталу «Водні ресурси України» у Держводагентстві та у нараді щодо запровадження енергосервісних договорів на об’єктах Держводагентства та формування вартості платних послуг, зокрема,

вартості послуг з подачі води на полив та комунальні потреби.

Детальніше

 


 

Перевірка підвідомчих організацій

 

Розпочато перевірку підвідомчих управлінь Дніпропетровського облводресурсів з питань охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху. Перевірка вже відбулася у Солонянському, Нікопольському, Апостолівському та Софіївському міжрайонному управлінні водного господарства.

 


 

Проведення наради-семінару

 

13 грудня 2017 року в Дніпропетровському облводресурсів було проведено нараду-семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування» та надання практичних рекомендацій щодо складання звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) за 2017 рік.

Семінар було проведено заступником начальника управління Чехун О.В., начальником відділу використання водних ресурсів Нарижною І.Л., начальником відділу водних об'єктів та техногенно-екологічної безпеки Приймачуком О.І., за участю відділу водних ресурсів управління та фахівців міжрайонних управлінь водного господарства.

 


 

Участь у семінарі

 

12 грудня 2017 року в Державному агентстві водних ресурсів України було проведено семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

У роботі семінару взяла участь начальник відділу використання водних ресурсів Дніпропетровського облводресурсів Нарижна І.Л.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

30 листопада 2017 р. проведено виїзну нараду IV ступені контролю з охорони праці на базі Дніпровського міжрайонного управління водного господарства.

У зазначеному заході взяли участь начальники дільниць підвідомчих організацій, начальники груп насосних станцій, завідуючих ремонтно-механічними майстернями. Підсумки наради занесені у протокол.

 


 

Засідання комісії з питань охорони праці

 

24 листопада 2017 року під головуванням заступника начальника управління Ігоря Потапенка відбулось засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці працівників підвідомчих організацій управління. На засіданні були присутні: головний державний інспектор відділу нагляду у будівництві, енергетиці за об'єктами котлонагляду Мунтян В.А., ст. державний інспектор Держенергонагляду по Дніпропетровській області Перерва Г.Г., начальник відділу охорони праці та механізації облводресурсів Юркевич Ф.В., начальник відділу енергозбереження та зв’язку облводресурсів Мілінчук О.С., начальник відділу управління персоналом, голова первинної профспілкової організації облводресурсів Топчій Л.І., провідний інженер з пожежної безпеки відділу охорони праці та механізації облводресурсів Чигрин Т.В.

На зазначеному заході перевірялися знання нормативно-правових актів головних інженерів, головних енергетиків, головних механіків підвідомчих організацій: Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правила пожежної безпеки в Україні, законодавство з охорони праці.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

17 листопада 2017 р. під головуванням заступника начальника облводресурсів Потапенка І.С. проведено виїзну нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за III квартал 2017 року на базі Солонянського міжрайонного управління водного господарства.

У зазначеному заході взяли участь головні інженери підвідомчих організацій, головні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок між підвідомчими управліннями, результати занесені у протокол.

 


 

У Магдалинівському районі розчищають річку Заплавка

 

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Дніпропетровської ОДА)

 


 

 

Участь в екологічному форумі

 

11-12 листопада п.р. у м.Кривому Розі відбувся перший екологічний форум «Kryvyi Rih GREEN Strategy. Криворізька зелена стратегія».

Під час панельної дискусії виступили: Вілкул Юрій Григорович – міський голова м.Кривий Ріг, Недава Олег Анатолійович – народний депутат України VII скликання, Артюшенко Ігор Андрійович – народний депутат України, Стрілець Руслан Олександрович – директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА, Максименко Ліана Григорівна – директор департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також представники громадських організацій, фахівці підприємств Кривбасу, екологи та ін.

У ході проведення заходу учасниками форуму були обговорені питання екологічного стану Кривбасу та стратегічні напрямки щодо вирішення проблемних питань стану навколишнього природного середовища Криворіжжя.

У роботі форуму від Дніпропетровського облводресурсів взяла участь заступник начальника управління Чехун О.В. Крім того, нею було надано інтерв’ю «Суспільному телебаченню Криворіжжя» щодо стану водних ресурсів та проблемних питань відносно їх охорони, збереження та відтворення.

 


 

В Обухівці відновлено пересохле озеро

 

Дніпропетровським облводресурсів, як замовником робіт, у селищі Обухівка Дніпровського району відновлено озеро Попасне, яке ще 20 років тому поросло очеретом і практично зникло.

Раніше у Попасному водилася риба і купалися місцеві. Проте 20 років тому джерела, що наповнювали водойму, замулилися, а озеро пересохло. Цього року за кошти ДніпроОДА вирішено проблему. Проведена екологічна експертиза, за висновками якої розроблено проект відновлення водойми. Відкриті під час робіт джерела швидко наповнили Попасне і дали йому друге життя. Тепер водойма має площу 4 гектари. Роботи виконали за 2,5 місяця.

Наступного року озеро планують ще розширити, а на його берегах облаштувати пляж для відпочинку мешканців.

(фото і відео з офіційного веб-сайту Дніпропетровської ОДА)

 

 


 

 

Випущено буклет

 

До XV Міжнародної спеціалізованої виставки «AQUA UKRAINE-2017», а також з метою інформування громадськості про водні ресурси області, для забезпечення висвітлення роботи управління, Дніпропетровським облводресурсів було випущено буклет «Водні ресурси Дніпропетровщини».

 


 

Перейменовано Дніпродзержинське водосховище

 

Відповідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2017 р. № 795-р було перейменовано Дніпродзержинське водосховище в Кам'янське. Відповідно до експертного висновку до проекту постанови, водосховище перейменовано слідом за переймену-

ванням міста Дніпродзержинськ на Кам'янське.

 


 

XV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2017»

 

З 7 по 9 листопада 2017 р. на території Міжнародного виставкового центру (м.Київ) проходить черговий XV Міжнародний водний форум «AQUA UKRAINE-2017».

Від Дніпропетровського облводресурсів участь в офіційній частині відкриття форуму взяли начальник облводресурсів В.Добринін, заст. начальника О.Чехун, начальник Дніпровської гідрогеолого-меліоративної експедиції О.Самородський, начальник Апостолівського міжрайонного управління водного господарства В.Гіберт.

Після завершення офіційної частини учасники форуму ознайомилися з експозиціями виставки «AQUA UKRAINE-2017» та оглянули її експонати. Відвідувачі могли за допомогою системи віртуальної реальності здійснити віртуальну екскурсію на споруди Управління Головного Каховського магістрального каналу та Управління каналу Дніпро-Інгулець.

Також відвідувачам доступно презентовано послуги, які надаються водогосподарськими організаціями. Презентовано роботу Автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи «Прикарпаття», геопорталу «Водні ресурси України» та ін.

Відбулася науково-практична конференція «Вода та довкілля», під час якої представники державних, громадських та наукових установ висвітлювали актуальні проблеми, пов’язані з водним фактором. Розглядали практичні питання покращення якості води та спільно напрацьовували шляхи покращення екологічного стану водойм.

 


 

 

Роботи по відновленню річки Заплавка

 

Дніпропетровське облводресурсів продовжує роботи по відновленню р. Заплавка. Наразі відновлено гідрологічний режим річки протяжністю 2,5 км. Роботи тривають.

(фото зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Ю.Голика)

 


 

Щодо видачі дозволів на спецводокористування

 

На виконання ст.49 Водного кодексу України та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» №1830-VIII від 07.02.2017 р., відділом використання водних ресурсів за період з 01.01. по 01.07.2017 р. було розглянуто 189 матеріалів про надання пропозицій до висновку щодо можливості видачі дозволу на спецводокористування, з яких: 113 - погоджено, 76 - відмовлено.

З 01.07.2017 по 01.11.2017 р. було розглянуто 166 матеріалів щодо надання пропозицій для отримання дозволу на спецводокористування, з яких: 101 - погоджено, 65 - відмовлено. Надано пропозиції для отримання дозволу на спецводокористування таким підприємствам Дніпропетровської області:

1. КП "Райводоканал;

2. ТОВ з ІІ "Проктел енд Гембл Україна";

3. ПрАТ "Дніпровська ТЕЦ";

4. МКП "Покровське ВУВКГ";

5. ПрАТ "Оріль - Лідер";

6. ПАТ "Марганецький ГЗК";

7. ДП ВО "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова";

8. ПрАТ "Нікопольський завод феросплавів";

9. ПрАТ "Дніпровський крохмалепатоковий комбінат";

10. КП "Солонянське ЖКУ";

11. ДП "НВО "Павлоградський хімічний завод".

 


 

Контроль за якістю поверхневих вод

у Дніпропетровській області

 

Лабораторія моніторингу вод Дніпропетровського облводресурсів проводить постійний контроль за якістю поверхневих вод басейну річки Дніпро у Дніпропетровській області, згідно Програми гідрохімічного та радіологічного моніторингу.

Так, у жовтні п.р. обстежувались наступні водні об’єкти: Дніпродзержинське водосховище (2 створи), Дніпровське водосховище (4 створи), Каховське водосховище (3 створи), канал Дніпро – Кривий Ріг (1 створ), р. Вовча (1 створ), р. Самара (1 створ), р. Інгулець (1 створ), р. Жовта (2 створи).

Лабораторією було відібрано та виконано аналітичні дослідження 24 проб (513 вимірювань) поверхневих вод за Програмою гідрохімічного та радіологічного моніторингу.

Санітарний стан у вищезазначених створах знаходився на задовільному рівні. Простежувалась тенденція до поліпшення якісних характеристик поверхневих вод за основними показниками у порівнянні з минулим місяцем. Спостерігалось зниження температури води (мінімально до 10,5 °С), а також вміст амонію сольового, марганцю. Вміст розчиненого кисню коливався від 7,47 мгО2/дм3 до 9,15 мгО2/дм3. Залізо загальне, кольоровість – на рівні значень вересня. Значних змін в якості поверхневих вод в порівнянні з жовтнем 2016 року не спостерігалось.

У відповідності з екологічною оцінкою якості поверхневих вод за відповідними категоріями, пункти спостереження в районі питних водозаборів р. Дніпро переважно відносяться до ІІ класу 2-3 категорії – води перехідні за якістю від «дуже добрих», «чистих» до «добрих», «досить чистих».

Поверхневі води річок Самара, Вовча, Інгулець, Жовта переважно 4 категорії ІІІ класу – «задовільні», «слабко забруднені» води.

 


 

 

У Кривому Розі розчищають балку Кандибіна

 

У Кривому Розі до кінця року розчистять балку Кандибіна. Це врятує півтори тисячі мешканців від підтоплень.

Балка Кандибіна – це колишня шахта, яку затопило водою. Дамба поступово замулювалась, перетворюючись на болото. А згодом тут взагалі утворилося стихійне сміттєзвалище. Через це страждали мешканці навколишніх будинків. Кого не підтоплювало – потерпали від постійного смороду.

Розчистити півтора кілометра балки планується до кінця року.

(фото з офіційного веб-сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

 

Упорядкування Софіївським МУВГ власних та прилеглих територій

 

Працівники Софіївського МУВГ провели ряд заходів з благоустрою територій населених пунктів, власних та закріплених територій.

В ході проведених заходів було упорядковано та прибрано від сміття та сухого опалого листя території загальною площею 1,5 га. У проведені робіт взяли участь 25 працівників управління.

Всі зусилля було направлено, в першу чергу, на прилеглу територію бази управління та парк відпочинку на житловому масиві "Меліо- ративний". Своїм прикладом працівники управління постійно закликають всіх небайдужих зробити навколишній світ чистішим, утримувати власні та прилеглі території в належному естетичному та санітарному стані.

 


 

 

Відновлення водності р.Заплавка

 

Дніпропетровське облводресурсів проводить системне відновлення водності басейну р.Оріль. У минулому році відновлено гідрологічний режим озер Порубіжне, Козачий Лиман- це об’єкти які відносяться до басейну річки. У поточному році проводяться роботи по відновленню р.Заплавка що є важливою притокою р.Оріль. Реалізація цього проекту дозволить збільшити водність самої р.Оріль.

(фото зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Ю.Голика)

 


 

 

Природоохоронні заходи на б.Кандибіно

 

Дніпропетровське облводресурсів проводить природоохоронні заходи на балці Кандибіно у м.Кривий Ріг. До недавнього часу балка була сміттєзвалищем та заросла чагарником. Ці фактори сприяли підтопленню житла та сповзанню у тальвег. Завдяки виконаній роботі ми повністю відновили природний стан балки та її дренуючу, транспортуючу здатність для надлишкових вод. Крім того, стінки балки будуть укріплені що забезпечить адекватну протидію подальшої ерозії.

Багаторічна проблема підтоплення буде вирішена у поточному році і місцеві мешканці отримають ще одну зону відпочинку.

 


 

Розчистка р.Томаківка

 

Облводресурсів проводить роботу по розчистці р.Томаківка в межах м.Марганець. Завдяки виконаній роботі замість широких територій очерету з’явилась річка, налаштована система водовідведення з прилеглих територій, чим вирішено проблему підтоплення навколишньої місцевості. У наступному році на берегах відновленої річки планується зробити сучасну зону відпочинку.

 


 

 

Семінар-тренінг «Впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС»

 

23-24 жовтня 2017 року у м. Дніпро відбувся семінар-тренінг «Впровадження Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС» за підтримки проекту ЄС «Підтримка України в апроксимації законодавства ЄС у сфері навколишнього середовища». У програму семінару були включені питання транспозиції вимог Водної Рамкової та Паводкової директив ЄС у національне законодавство; реформування системи моніторингу поверхневих вод відповідно до європейських підходів. Також були розглянуті питання методичного забезпечення моніторингу поверхневих вод за гідробіологічними показниками та концепції його реалізації в Україні, питання щодо впровадження Паводкової директиви та проведено ряд тренувальних сесій, де присутні на практиці застосували отримані знання.

У заході взяли участь фахівці Дніпропетровського облводресурсів: начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Приймачук О.І. та начальник лабораторія моніторингу вод облводресурсів Шиянова О.В.

 


 

Робоча зустріч у смт Софіївка

 

18.10.2017 року в приміщенні селищної ради відбулась робоча зустріч голови ради Сегедія П.Ю. з директором Департаменту екології та природних

ресурсів Дніпропетровської ОДА Стрілець Р.О., начальником Дніпропетровського обласного управління водних ресурсів Добриніним В.Г., начальником Софіївського міжрайонного управ- ління водного господарства Семерягою В.Г. та представниками проектної організації Ракуляк В.В., щодо продовження робіт по розчистці річки Кам'янка.

Враховуючи побажання громади було прийнято рішення щодо тимчасової призупинки робіт та внесенню змін до проекту із врахуванням виконання всіх комплексних заходів що задовольнить побажання мешканців прилеглих вулиць та керівництва селищної ради. Керівники служб області запевнили, що їх мета розчистити русло річки Кам'янка так, щоб і громаду задовольнити і щоб річка зберегла на наступні роки свій природній вигляд та виконувала функції збереження та покращення ландшафту селища Софіївка.

 

 


 

Розчистка р.Інгулець

 

Дніпропетровське облводресурсів, як замовник робіт проводить природоохоронний захід по розчищенню р.Інгулець.

Вже розчищено у Широківському районі майже 4 км річки, видалили очерет який перешкоджає проточності річки. На черзі ще 2-кілометрова ділянка. Наразі роботи проводяться поблизу сіл Інгулець і Новолатівка. Багатолітню проблему буде вирішено до кінця поточного року.

 

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

 

Зустріч з водокористувачами

 

12 жовтня 2017 року начальник Апостолівського МУВГ Гіберт В.В. провів виїзну. зустріч з потенційними водокористувачами, які можуть здійснювати поливи сільськогоспо-

дарських культур в Апос- толівському районі Зустріч відбулася на насосній станції № 10 (с. Нива Трудова, Апостолівський район), яка вже понад десять років не подавала воду на зрошення. Потенційні водокористувачі ознайомилися з потужностями водогосподарських об’єктів, що будуть задіяні у подачі води.

Майбутні водокористувачі залишилися задоволеними від побаченого та мають намір й надалі тісно співпрацювати з Апостолівським МУВГ, щоб у 2018 році отримувати воду на свої землі.

 


 

День захисника України

 

13 жовтня п.р. у Дніпропетровському облводресурсів були проведені урочисті збори з приводу Дня захисника України та свята українського козацтва. Начальник управління Добринін В.Г. привітав працівників зі святом та побажав щастя, радості, добра та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні.

 


 

Ознайомлення експертів проекту ЄС «Водна ініціатива»

з роботою лабораторії моніторингу вод

 

5 жовтня п. р. відбулось ознайомлення експерта проекту ЄС «Водна ініціатива»  Dr.techn. Michael Ghobrial та національного консультанта Наталії Закорчевної з роботою лабораторії моніторингу вод Дніпропетровського облводресурсів.

Метою даного заходу є визначення потенціалу лабораторії для проведення аналізів у відповідності до вимог міжнародних стандартів.

Фахівцями лабораторії на чолі з заступником начальника управління Чехун О.В. були представлені всі необхідні матеріали та обговорені з представниками проекту ЄС «Водна ініціатива Європейського Союзу для країн східного партнерства» перспективи щодо інтегрованого управління водними ресурсами.

Детальніше

 


 

Семінар фахівців обліково-економічних служб

 

21-22 вересня 2017 року на виконання наказу Держводагенства від 28.08.2017 № 104 «Про проведення семінару фахівців обліково-економічних служб» в Хмельницькому обласному управлінні водних ресурсів було проведено семінар на тему «Планування, облік та аналіз використання бюджетних коштів і державного майна та шляхи їх вдосконалення в умовах реформування водогосподарського комплексу». В семінарі прийняли участь: начальник відділу економіки Шиянова В. І. та заступник начальника відділу бухгалтерського обліку та звітності Шаповал Н. Г.

(фото з офіційного сайту Хмельницького облводресурсів)

 


 

Німецько-Українська конференція

 

19 вересня п.р. відбулась конференція «Розвиток німецько-української економічної співпраці у Східній Україні» Німецько-Української про- мислово-торгівельної палати за участю Генерального консульства Федеративної Республіки Німеччини.На конференції були розглянуті питання щодо німецько-українських відносин в сфері економічного розвитку. У проведенні конференції взяли участь представ-

ники: Німецько-Української промислово-торгівельної палати; Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини; КЗ «Дніпропетровське регіональне інвестиційне агентства», ТОВ «ДЕІнтернаціональ», Дніпропет- ровської облдержадміністрації; Дніпропетровської торгово-промис- лової палати та ін.

Від Дніпропетровського облводресурсів взяла участь в роботі конференції заступник начальника Чехун О.В.

 


 

Розчистка русла р.Піщанка

 

Дніпропетровське облводресурсів, як замовник робіт за кошти обласного бюджету, приводить до ладу екосистему Дніпропетровщини – розчищує річки, ліквідує підтоплення. Загалом втілює в життя близько двадцяти масштабних екопроектів, мета яких- створення комфортних умов для всіх мешканців області. Ще минулого року руслом річки Піщанка, що у с.Орлівщина Новомосковського району, можна було пройти не замочивши ніг. Очерет закривав всі береги, потоку як такого не було. Натомість навесні тала вода заливала городи та домівки місцевих.

Тепер ситуація змінилася. У 2016 році розчищено близько двох кілометрів річки в селі Орлівщина. З води витягли більше ста тисяч кубометрів мулу. Цьогоріч – під насипом залізниці зробили проточний канал. Завдяки цьому вода не буде застоюватися. Головним завданням цього проекту була ліквідація підтоплень – його виконали.

 

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

Засідання науково технічної ради

 

7 вересня п.р. у Департаменті екології та природних ресурсів Облдержадміністрації відбулось засідання науково технічної екологічної ради. На засіданні були розглянуті наступні питання:

1. Розгляд проблематики та визначення шляхів із виявленням, локалізацією та ліквідацією амброзії полинолистої у населених пунктах Дніпропетровської області.

2. Про результати виконання науково-дослідної роботи «Районування території ландшафтного заказника місцевого значення «Візирка» по функціональному призначенню окремих зон та їх облаштування в Інгулецькому районі м.Кривий Ріг.

3. Пошук шляхів вирішення питання щодо обґрунтування екологічного та економічного розміщення ілових відкладень під час проведення робіт із розчистки річок.

У роботі наради від Дніпропетровського облводресурсів участь взяла заступник начальника управління Чехун О.В. - член науково-технічної ради.

 


 

Участь у КШН

 

5-7 вересня 2017 року фахівці облводресурсів взяли участь у спільних Українсько-Американських командно-штабних навчаннях з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на ВП «Запорізьку АЕС».

В рамках проведення Українсько-Американських командно-штабних навчань з реагування на надзвичайну ситуацію державного рівня, пов’язану з радіаційною аварією на АЕС були відпрацьовані заходи, які реалізуються Територіальною підсистемою єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області.

 


 

Розчистка річки Інгулець

 

Облводресурсів, як замовник робіт, розчистить майже шість кілометрів річки Інгулець від мулу – це відновить її гідрологічний режим та врятує від обміління. Роботи проводяться поблизу сіл Широківського району – Інгулець, Новолатівка, Латівка, Новоселівка та Зелене.

Потреба у розчистці річки Інгулець виникла через її надмірну замуле-

ність– туди скидали шахтні води. Водойма сильно зміліла й місцями по руслу утворилися перемички – це посилило підтоплення прилеглих територій. Розчистка русла площею майже 23 тисячі квадратних метрів нормалізує гідрологічний режим водойми. На сьогодні розчищено майже три кілометри річки – третину шляху з одного боку водойми вже пройдено.

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

Дніпропетровське облводресурсів виступає замовником по об'єкту "Захист від підтоплення с.Кам'янка Дніпровського району Дніпропетровської області".

(фото з офіційного сайту Дніпропетровської ОДА)

 


 

стр.1     стр.2     стр.3     * АРХІВ НОВИН *

 

ПРОГНОЗ

ПОГОДИ

 

 

 

ПРЯМІ

ПОСИЛАННЯ:

РЕЗОНАНСНІ ПОДІЇ

ОХОРОНА ПРАЦІ

Полив культур

Водогосподарська обстановка

 

Карта сайта

При копіюванні матеріалів і використанні інформації сайту http://douvr.gov.ua/

активне посилання на сайт з повідомленням адміністрації обов'язкове !

 

 

ГОЛОВНА     КЕРІВНИЦТВО     СТРУКТУРА     ДІЯЛЬНІСТЬ     НОВИНИ     ФОТОГАЛЕРЕЯ     КОНТАКТИ

-  РОВР у Дніпропетровській області  -