Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

Дніпропетровське обласне управління водних ресурсів

м. Дніпро

пр-кт Дмитра Яворницького, 39А

Н О В И Н И

 

Басейнова рада

План управління річковим басейном

 

Прийом громадян

Доступ до публічної інформації

Державне агентство водних ресурсів України

Т-ство меліораторів та водогосподарників Дніпропетровщини

 

Урядова гаряча лінія

 

Підготовка до поливного сезону 2020 року

 

Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства проведені роботи по заміні напірного колектору НСП-18 Кільченської зрошувальної системи, яка забезпечує полив на площі понад 500 га ТОВ «ВПК-Агро» та ТОВ «Агрополюс-Дніпро».

На даний час роботи знаходяться на завершальному етапі. Виконаний демонтаж сталевих труб Ø325 і Ø720 мм та запірно-регулюючої арматури, які за довготривалий час експлуатації вийшли з ладу, укладено 18 п.м сталевих труб Ø325мм, 5,2 п.м - Ø525мм та 8,5 п.м - Ø1020мм, змонтовано 4 шт. нових засувок Ø300мм та 4 шт. зворотних клапанів Ø300мм.

Це забезпечить надійну роботу насосної станції та безперебійну подачу зрошувальної води водокористувачам.

 


 

Нарада ІV ступені контролю за підсумками роботи

за 9 місяців 2019 року

 

29 листопада 2019 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих організаціях за підсумками роботи за 9 місяців п.р. під головуванням заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області І.Потапенка.

У зазначеному заході взяли участь: начальник відділу енергоефективності, механізації та охорони праці О.Мілінчук, заступник начальника відділу енергоефективності, механізації та охорони праці Ф.Юркевич, провідний інженер відділу Н.Доценко, заступник начальника Солонянського МУВГ В.Шевчук, начальники дільниць, начальники груп насосних станцій, завідуючі РММ, механіки та інші інженерно-технічні працівники підпорядкованих організацій.

Про діяльність Солонянського міжрайонного управління водного господарства доповідав заступник начальника В.Шевчук, а також ознайомив присутніх з ремонтно-технічною базою управління.

Про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, виконання актів взаємоперевірок, приписів та проколів доповідали начальники дільниць, начальники груп насосних станцій, завідуючі РММ, механіки підпорядкованих організацій.

 


 

Капітальний ремонт обладнання

 

Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства у зв’язку з виходом з ладу насосно-силового агрегату на ПНС-5 Магдалинівської ЗС за рахунок власних коштів було проведено капітальний ремонт електродвигуна СДН-2-16-56-10У3 1000кВт та насосу Д 6300-80. Це дасть змогу забезпечити виконання послуг з подачі води сільгоспвиробникам у наступному поливному сезоні 2020 року.

 


 

Пожежна безпека в Царичанському МУВГ

 

У рамках проведення ІІІ ступені з охорони праці в Царичанському міжрайонному управлінні водного господарства був перевірений стан пожежної безпеки на об’єктах та дільницях: були оглянуті пожежні щити, перезаряджені вогнегасники, а ті, які відпрацювали свій термін, були замінені на нові у кількості 58 штук.

 


 

Проведення позачергового засідання

 

26 листопада 2019 року у зв’язку з кадровими змінами у Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулося засідання позачергової звітно-виборчої конференції Товариства меліораторів та водогосподарників Дніпропетровської області.

На засіданні були прийняті рішення: щодо обрання головою Товариства О.Чехун, в.о. начальника РОВР у Дніпропетровській області; заступника Товариства – О.Самородського, начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства; затвердження складу Правління Товариства та ін.

 


 

Засідання комісії з питань охорони праці

 

22 листопада 2019 року під головуванням заступника начальника Офісу І.Потапенка, за участю головного державного інспектора Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області відділу нагляду у будівництві, енергетиці, за об’єктами котлонагляду та підйомними спорудами В.Мунтяна, заступника начальника інспекції Держенергонагляду у Дніпропетровській області А.Федяновича відбулось засідання з перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, пожежної безпеки та охорони праці працівників підпорядкованих організацій.

На зазначеному заході перевірялися знання нормативно-правових актів заступників начальників, головних енергетиків, головних механіків, начальників насосних станцій, начальників РММ, спеціалістів з охорони праці підпорядкованих організацій: Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правила пожежної безпеки в Україні, законодавство з охорони праці та ін.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

20 листопада 2019 року проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху в підпорядкованих організаціях за підсумками роботи в IІІ кварталі п.р. під головуванням в.о начальника РОВР у Дніпропетровській області О.Чехун.

У зазначеному заході взяли участь: заступник начальника Офісу І.Потапенко, начальник відділу енергоефективності, механізації та охорони праці О.Мілінчук, заступник начальника відділу енергоефективності, механізації та охорони праці Ф.Юркевич, провідний інженер відділу Н.Доценко, начальники, заступники начальників, головні енергетики, головні механіки та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

Про виконану роботу з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, електробезпеки, виконання актів взаємоперевірок, приписів та проколу за ІІ квартал 2019 року доповідали начальники, заступники начальників, головні енергетики, головні механіки та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок між підпорядкованими організаціями, результати наради занесені до протоколу.

 

 

 

 


 

Підготовка до поливного періоду 2020 року

 

Царичанським МУВГ проводяться роботи з підготовки міжгосподарської зрошувальної мережі до початку поливного сезону 2020 року. Так, виконані роботи на насосній станції НСП-4 Царичанської зрошувальної системи по заміні запірно-регулюючої арматури. Придбано та встановлено 7 нових засувок ‎Ø300мм.

 


 

Придбання подрібнювача гілок

 

Безвідходні технології з кожним роком стають все більш актуальними. До таких, зокрема, належить і проблема утилізації гілок. Так, Солонянським міжрайонним управлінням водного господарства придбано подрібнювач гілок АМ-120 ТР-К PRO, за допомогою якого видалена рослинність подрібнюється на сировину, що в подальшому використовується для опалення побутових приміщень.

 


 

Проведення навчання для підпорядкованих організацій

 

З метою упорядкування обліку нерухомого майна 14 листопада 2019 року під головуванням заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області І.Потапенка відбулося навчання для головних бухгалтерів, голів інвентаризаційних комісій по інвентаризації нерухомого майна та відповідальних осіб за ведення обліку в системі АС «Юридичні особи» підпорядкованих організацій.

 


 

Прийом звітності № 2ТП- водгосп (річна)

 

Відповідно до вимог ст. 25 Водного кодексу України, наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015р. №78 затверджено Порядок ведення державного обліку водокористування, форма звітності № 2ТП-водгосп (річна) «Звіт про використання води».

Відповідно до Положення, затвердженого Наказом Держводагентства від 10.08.2018 року № 589, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області здійснює прийом звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) за адресою: 49044, м. Дніпро, пр-кт Дмитра Яворницького, 39А:

• відділ водних відносин та басейнової взаємодії, тел. (056)7209169; 7209165; 7209166;

• лабораторія моніторингу вод та ґрунтів, тел. (056)3720225.

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області розпочинає прийом звітів про використання води за 2019 рік:

• з листопада 2019 року - від садівничих та садівничо-городних товариств з власними насосними станціями, а також від водокористувачів-абонентів Міжрайонних управлінь водного господарства;

• з грудня 2019 року - від інших водокористувачів.

 

Звіти будуть прийматися до 20 січня 2020 року.

 

Бланк звітності форми № 2ТП-водгосп (річна);

Порядок ведення державного обліку водокористування.

 


 

Засідання у Будинку Уряду

 

6 листопада 2019 року у Будинку Уряду відбулося розширене засідання робочої групи з підготовки пропозицій щодо законодавчого врегулювання питання скидання надлишків зворотних вод у р.Інгулець. Деякі питання потребують додаткового вивчення у найкоротший термін. Від РОВР у Дніпропетровській області участь взяла в.о.начальника Офісу О.Чехун.

 


 

«AQUA Ukraine-2019»

 

З 5 по 7 листопада 2019 року делегація від РОВР у Дніпропетровській області на чолі з в.о. начальником Офісу О.Чехун взяла участь у XVII Міжнародній спеціалізованій виставці «AQUA Ukraine-2019».

У рамках виставки відбувалися численні заходи для широкого кола фахівців з водних питань, під час яких була можливість ознайомитися з найсучаснішими водними технологіями, розробками, продукцією, товарами та послугами тощо.

В.о. начальника Офісу Ольга Чехун, начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Ірина Нарижна, завідувач Сектору у Дніпропетровській області Держводагентства Дмитро Костюк завітали на експертну дискусію «New Water Management», яка проводилася у форматі дискусійних панелей, зокрема: «Незаборонені фосфати – загроза для річок», «Європейський моніторинг вод в Україні», «Необхідність реформи у водному секторі».

 


 

Проведення засідання колегії

 

31 жовтня 2019 року під головуванням в.о.начальника РОВР у Дніпропетровській області О.Чехун відбулось засідання колегії.

На засіданні, зокрема, були розглянуті питання щодо закінчення поливного сезону та забезпечення виконання заходів з підготовки до осінньо-зимового періоду; технічного стану та перспектив використання насосних станцій, які не задіяні у виробничому процесі; контролю та раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів; можливостей впровадження механізму аутсьорсингу; впровадження автоматичних систем обліку електроенергії для водогосподарських об’єктів тощо.

Також акцент було зроблено на підготовці механізмів підпорядкованих організацій для боротьби зі сніговими заметами.

 


 

Участь у засіданні Комітету Верховної Ради України

 

24-25 жовтня 2019 року у м. Кривий Ріг відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань екології та природокористування на тему: «Екологічний стан Кривбасу: проблеми та шляхи вирішення».

У конференції взяли участь: Голова Комітету О.Бондаренко, губернатор Дніпропетровської області О.Бондаренко; депутати Верховної Ради України: А.Лабунська, К.Нестеренко, О.Фельдман, О.Криворучкіна, О.Марковський, І.Кривошеєв, А.Задорожній, представники громадськості та ін.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області участь взяла в.о. начальника Офісу О.Чехун, яка виступила з доповіддю щодо стану водних ресурсів Кривбасу та проблеми щодо поводження з шахтними водами.

На зазначеному заході, зокрема, були розглянуті питання щодо стану довкілля в Кривбасі та шляхи їх вирішення.

 


 

Участь у семінарі

 

22-23 жовтня 2019 року у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві був проведений семінар на тему: «Роль басейнових водогосподарських організацій в роботі секретаріатів басейнових рад, громадські консультації для розробки планів управління річковим басейном».

Участь у семінарі від РОВР у Дніпропетровській області взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


 

Заходи з благоустрою у Нікопольському МУВГ

 

З метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій навколо адміністративних будівель та виробничих баз працівники Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжують проводити заходи по впорядкуванню. Зокрема, було прибрано опале листя на території площею 0,7 га, пофарбовано паркан 55 м2 та стенди, виконано видалення чагарників, деревної порослі та сухостою – 15 м3, приведені до ладу клумби та газони.

 


 

Проведення наради-семінару

 

З метою удосконалення організації ведення державного обліку водокористування 16 жовтня 2019 року в РОВР у Дніпропетровській області під головуванням в.о. начальника Офісу О.Чехун відбулася нарада-семінар.

На зазначеному заході обговорювалися, зокрема, практичні рекомендації щодо складання звітності за формою №2ТП-водгосп (річна) за 2019 рік; надходження коштів до місцевих бюджетів за оренду водних об’єктів, виготовлення водогосподарських паспортів та їх переоформлення, розробки режимів роботи водних об’єктів області.

На нараді-семінарі були присутні: начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії І.Нарижна, начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук, служби водних ресурсів підпорядкованих організацій.

 


 

Урочистості на Алеї пам’яті

 

14 жовтня 2019 року в.о. начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун взяла участь у відзначенні Дня захисника України.

На Алеї пам’яті зібралися військові, ветерани, добровольці, волонтери, рідні загиблих, небайдужі містяни – вшанувати полеглих воїнів. Учасники рушили святковою ходою, до якої долучилися сотні дніпрян.

 


 

ДО ВІДОМУ!

 

Доводимо до відому, що з 1 жовтня 2019 року Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області виконуються проектні роботи та інженерні вишукування щодо виготовлення паспорту водного об'єкту. За детальною інформацією звертатися за тел.: (056) 720-91-56 - приймальня, Dnipro_OVG@meta.ua; (056) 720-91-58 - відділ ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки, riv2011@i.ua.

 


 

Урочистості з нагоди Дня захисника України

 

11 жовтня 2019 року в апараті Офісу відбулися урочисті збори з нагоди Дня захисника України.

В.о. начальника Офісу Ольга Чехун звернулася до всіх присутніх з привітальним словом. Крім того, вона відзначила, що День захисника України – це свято, яке поєднує українські військові традиції княжих і козацьких часів, Української державності 1917-1921 років, боротьби з нацизмом в роки Другої світової війни, визвольні змагання УПА та сучасність.

«Це свято – зовсім молоде, але корінням воно сягає глибини століть. Ще праотці нинішніх захисників України – козаки-запорожці – боролися за волю народу під Покровом Богородиці і вважали це свято своїм днем», – зауважила О.Чехун.

 


 

ДО ВІДОМУ!

 

Доводимо до відому, що з 1 жовтня 2019 року Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області виконуються проектні роботи та інженерні вишукування щодо виготовлення паспорту водного об'єкту. За детальною інформацією звертатися за тел.: (056) 720-91-56 - приймальня, Dnipro_OVG@meta.ua; (056) 720-91-58 - відділ ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки, riv2011@i.ua.

 


 

Участь у нараді

 

4 жовтня 2019 року в.о. начальника Офісу Ольга Чехун взяла участь у нараді, присвяченій обговоренню роботи каналів Дніпро-Інгулець та Інгулецької зрошувальної системи на 2020 рік. У заході взяли участь представники гірничо-збагачувальних комбінатів Кривбасу, сільгосппідприємств Миколаївщини, фахівці Держводагентства, Управління каналів річки Інгулець.

 


 

Ремонтні роботи у Магдалинівському МУВГ

 

Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства виконані роботи по заміні силового масляного трансформатора ТМ-1600 кВа на ТМ-630 кВа, який знаходиться на НСП-16. Це дасть змогу зекономити в неполивний період 10,2 тис. кВт/годин на загальну суму 18,7 тис. гривень.

 


 

Відновлення джерел Павлоградським МУВГ

 

Павлоградське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону. Так, працівники управління упорядкували джерело, що знаходиться в с.Великомихайлівка Покровського району та джерело за межами ж/м Ігрень.

 


 

З метою виховання екологічної свідомості нашого суспільства на Дніпропетровщині пройшли заходи з нагоди

«Міжнародного дня чистих берегів»!

 

 


 

 

Всесвітній день моніторингу якості води!

 

18 вересня в усьому світі відзначається Всесвітній день моніторингу якості води. Цей день був заснований в 2003 році, іні- ціатором його створення виступив американський Фонд чистої води. Стан поверхневих вод Дніпропетровської області в районах питних водозаборів Кам'янського, Дніпровського,

Каховського, Карачунівського водосховищ контролюються Регіональним офісом водних ресурсів у Дніпропетровській області. Спостереження проводяться щомісячно за 22 гідрохімічними показникам в 16 пунктах спостереження.

 


 

"Я прибрав - твоя черга-2" у Магдалинівському МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства долучилося до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів». Зокрема, було проведено роботу по прибиранню від сміття ділянки прибережної захисної смуги річки Чаплинка біля смт Магдалинівка. Так, було прибрано територію протяжністю 1,2 км від побутового сміття.

Головний меседж акції – виховання екологічної свідомості нашого суспільства щодо бережливого ставлення до водойм України.

 


 

 

"Я прибрав – твоя черга-2" у Павлоградському МУВГ

 

В рамках проведення акції працівники Павлоградського між- районного управління водного господарства спільно з місцевими жителями долучились до екологічного івенту «Міжнародний день чистих берегів». Було прибрано сміття на березі річки Самара, Оріль та річки Вовча під гаслом «Я прибрав – твоя черга – 2:

змінимо майбутнє разом». Акція проходила у Дніпровському, Павлоградському та Синельниківському районах, було прибрано від сміття 2 км прибережної смуги.

 


 

 

Царичанским міжрайонним управлінням водного господарства продовжуються роботи по приведенню до належного естетичного стану об’єктів управління. Так, було оновлено дві стели на головних насосних станціях ГНС-3 та ГНС-2, які знаходяться на каналі Дніпро-Донбас.

 


 

 

Упорядкування водного джерела працівниками Магдалинівського МУВГ

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних джерел. 13 вересня 2019 року працівниками управління було проведено роботи по благоустрою природного джерела, яке знаходиться 0,3 км від на південь від с. Почино- Софіївка Магдалинівського району.

Під час заходів з благоустрою джерела прибрано територію від сміття, проведено обкошування ділянки площею 180 м2. Розчищено джерело та зроблено східці до нього, полагоджено огорожу, встановлено інформаційні таблички.

 


 

Навчання з пожежної безпеки

 

З метою підвищення рівня знань працівників Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області з питань пожежної безпеки, провідним інженером з охорони праці Загаровським Ю.М. було проведено інформаційно-роз’яснювальну бесіду про дії згідно з планом евакуації на випадок виникнення пожежі та проведено практичні заняття. Під час занять було випробувано два типи вогнегасників, вуглекислотний ОУ-5 та порошковий ВП-5. Це дало змогу закріпити знання правил протипожежної безпеки, правил особистої безпеки під час виникнення пожеж та відпрацюванню практичних навичок на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

 


 

Відеоролик #Яприбрав_ТвояЧерга2,

розроблено Регіональним проєктом ЄС «Водна ініціатива плюс» (ЕUWI+) спільно з Держводагентством

 

<

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Держводагентства)

 


 

Екологічний захід "День Десни"

 

8 вересня 2019 року в.о. начальника Офісу О.Чехун прийняла участь в екологічному заході "День Десни" на території Сосницької селищної ради Сосницького району Чернігівської області.

 

Детальніше

 


 

Засідання робочої групи Міжвідомчої комісії

 

5 вересня 2019 року у Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем р.Інгулець суббасейну нижнього Дніпра з питань промивання р.Інгулець у 2019 році та її екологічного оздоровлення.

Так, в результаті засідання були визначені питання щодо визначення умов скиду високомінералізованих шахтних вод в період 2019-2020 рр. та промивання басейну річки Інгулець у наступному році.

 


 

Доглядові роботи

 

Працівниками Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства протягом року виконуються доглядові роботи на розподільчих та магістральних каналах управління.

У поливний період виконані роботи з вирубки чагарнику на під’їзних дорогах вздовж магістрального каналу МК-4 Магдалинівської зрошувальної системи (вирубано 1,6 га) та Чумаківської ОТГ, с. Приют на магістральному каналі МК-2 Кільченської зрошувальної системи (вирубано 1,8 га чагарнику).

 


 

Облаштування покрівлі насосної станції НСП-5 у Царичанському МУВГ

 

Царичанським МУВГ продовжуються роботи з облаштування та приведення до належного естетичного стану об’єктів управління.

Так, працівниками управління за рахунок коштів спеціального фонду виконана робота з ремонту покрівлі насосної станції НСП-5 Царичанської зрошувальної системи з відновленням єврорубіроїда площею 370 м2.

 


 

Синергія водників та місцевої влади

 

За ініціативою РОВР у Дніпропетровській області, під головуванням в.о. начальника Офісу О.Чехун проведено засідання круглого столу з питання відновлення гідрологічного режиму р.Оріль на території Царичанського району та створення Орільського національного парку.

В обговоренні зазначеного питання взяли участь: голова Царичанської районної ради С.Горбачова, представники депутатського корпусу районної ради та представники екологічної громадської організації.

 


 

 


 

Впорядкування інформаційного знаку Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства було проведено роботу по упорядкуванню та приведенню в належний стан інформаційного знаку біля витоку р. Жовтенька, яка бере свій початок в селі Петрове Софіївського району Дніпропетровської області і є лівою притокою р.Кам'янка.

Необхідність висвітлення екологічних проблем, намагання донести їх актуальність до мешканців Софіївщини, прищеплення підростаючому поколінню любові до природи нашого краю та необхідності її збереження є важливою складовою частиною роботи Софіївського МУВГ.

Софіївське міжрайонне управління водного господарства постійно працює в цьому напрямку.

 


 

Впорядкування джерела Нікопольським МУВГ

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

Так, фахівці служби водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки упорядкували джерело, що знаходиться на березі річки Кам’янка біля села Михайло-Заводське Апостолівського району. Джерело використовується місцевими жителями, але знаходиться в занедбаному стані. Спеціалісти розчистили русло, прибрали територію від сміття та зробили зручні східці до джерела.

Нікопольське МУВГ й надалі буде проводити обстеження та пошук джерел, щоб вони знаходилися в зразковому стані.

 


 

Святкування Дня Незалежності України

 

Делегація працівників Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області прийняла участь у заходах відзначення Дніпропетровською облдержадміністрацією святкування Дня Незалежності України.

 


 

Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області реалізує державну політику в сфері водних ресурсів області. Структурним підрозділом Офісу є лабораторія моніторингу вод та ґрунтів, яка проводить лабораторні дослідження кількісних і якісних характеристик поверхневих, підземних, зворотних (стічних), зрошувальних вод та властивостей ґрунтів. Лабораторію визнано технічно компетентною щодо процесів вимірювань (свідоцтво № 2В/25/18, видано ДП «Укрводсервіс» терміном дії до 16.11.2021 р.).

Фахівці лабораторії мають досвід та високий рівень якості роботи по виконанню вищенаведених послуг на сучасному обладнанні у відповідному приміщенні, використовуючи стандартизовані методики та значну напрацьовану базу даних. Лабораторія здійснює позабюджетну діяльність в рамках Постанови Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 р. № 1101 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються бюджетними установами, що належать до сфери управління Держводагентства України».

Пропонуємо послуги щодо виконання вимірювань 35 показників якості поверхневої, підземної, зворотної, стічної води. Також, фахівці Офісу проводять оцінку сучасного стану грунтового покрову земельної ділянки (грунтова характеристика ділянки) з використанням архивних даних або (за потребою) відбирають проби грунтів та визначають в лабораторних умовах показникі властивостей ґрунтів (17 показників).

Більш детальнішу інформацію можна отримати за телефоном - 372-02-25.

 


 

Облаштування покрівлі адмінбудівлі у Царичанському МУВГ

 

Царичанським МУВГ продовжуються роботи по облаштуванню та приведення до належного естетичного стану об’єктів управління. Так, виконана робота по ремонту покрівлі адмінбудівлі із заміною повністю дерев’яних конструкцій та азбестоцементних листів загальною площею 250 кв.м. Роботи здійсненні зусиллями працівників управління за кошти зі спецрахунку.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

16 серпня 2019 р. проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками роботи в IІ кварталі п.р. У зазначеному заході взяли участь: начальник відділу енергоефективності, механізації та охорони праці РОВР у Дніпропетровській області О.Мілінчук, заступник начальника відділу Ф.Юркевич, провідний інженер відділу Н.Доценко; заступники начальників, головні енергетики, головні механіки та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок між підпорядкованими організаціями, результати наради занесені до протоколу.

 


 

Участь у відзначенні Дня Західного Бугу

 

11 серпня 2019 року у місті Золочів вперше були проведені заходи з нагоди відзначення Дня Західного Бугу. Зокрема, було підписано Угоду про співробітництво в басейні Західного Бугу між Басейновим управлінням водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну та Регіональним управлінням водного господарства в м.Люблін (Республіка Польща), відвідано виток річки Західний Буг у селі Верхобуж Золочівського району, а також проведено інтерактивні конкурси, розваги, фітнес захід та ін.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у святкуванні взяв начальник відділу ведення водного кадастру та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


 

Найбільші підприємства-забруднювачі вод

у Дніпропетровській області

 

За результатами узагальнених даних звітності про використання води в 2018 році, поданої суб’єктами господарювання до Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області, встановлено:

- кількість підприємств-водокористувачів, що скидають забруднені стічні води в водні об’єкти – 45;

- загальний обсяг скиду зворотних вод – 692,8 млн.м3, в т.ч:

* забруднених – 233,85 млн.м3, з яких: 93,69 млн.м3 - без очистки, 140,16 млн.м3 - недостатньо очищених.

«Найбільшими» забруднювачами в області є наступні підприємства:

1. ПАТ «Дніпровський меткомбінат», м. Кам′янське – 64,567 млн.м3;

2. КП «Дніпроводоканал», м. Дніпро – 53,019 млн.м3;

3. ТОВ ВКФ «Найс», м. Дніпро – 45,658 млн.м3;

4. Філія ПРУВОКС ПРАТ «ДТЕК Павлоградвугілля» - 15,894 млн.м3;

5. ПРАТ «Дніпровський металургійний завод», м. Дніпро – 9,411 млн.м3;

6. КП ДОР «Аульський водовід», Криничанський р-н – 5,755 млн.м3;

7. ПрАТ «Петриківський рибгосп» - 5,47 млн.м3;

8. КВП КМР «Міськводоканал», м. Кам′янське – 3,874 млн.м3;

9. ПрАТ «Енергоресурси», м. Нікополь – 3,371 млн.м3;

10. ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат», м. Кривий Ріг – 2,271 млн.м3.

Обсяг скиду забруднених стічних вод вищепереліченими підприємствами - 209,29 млн.м3, що склало 89,5 % від загального скиду забруднених стічних вод по області

 


 

 

Царичанське МУВГ за чисті береги!

 

Працівниками Царичанського міжрайонного управління водного господарства продовжено безстрокову екологічну акцію «За чисті береги». Так, днями було прибрано від побутового сміття прибережно-захисну смугу р.Оріль та з метою нагадуванння відпочивальникам, що берег річки – це не сміттєзвалище, були розміщенні таблиці з закликом «Не смітити!».

 


 

 

Нагорода дійшла до свого власника!

 

Нагадаємо, що до Дня Дніпра – 2019 Держводагентством спільно з проєктом «Водна ініціатива плюс» (EUWI+) було проведено конкурс «Сміття стає мистецтвом».

Так, Андрійченко О.В., провідний інженер-гідротехнік РОВР у Дніпропетровській області, взяла участь у вказаному конкурсі, а тепер отримала свій сертифікат, пропагуючи дбайливе ставлення до водних ресурсів та навколишнього середовища у цілому.

 


 

Участь у семінарі

 

З метою висвітлення досягнень у сфері використання техніки для поливу зрошуваних земель, зокрема у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях, відбулась презентація нової зібраної кругової машини американського виробництва «Valley» та демонстрація її роботи на базі сільськогосподарського підприємства СВК «Росія».

Так, 2 серпня 2019 року компанією Агробудівельний альянс «Астра» на базі Великобілозерської райдержадміністрації (с. Велика Білозерка Запорізької області) був проведений семінар з меліорації щодо використання дощувальних машин «Valley» для поливу зрошуваних земель, у якому взяли участь: начальник відділу з управління інфраструктурою та моніторингу меліоративного стану Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області П.Кухарук, представники з міжрайонних управлінь водного господарства та фермерських господарств Дніпропетровської області.

 


 

З метою підвищення рівня знань працівників Царичанського міжрайонного управління водного господарства з питань пожежної безпеки, інспекторським складом Царичанського районного сектору Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області було проведено інформаційно-роз’яснювальну бесіду та практичні заняття. Це дало змогу нагадати правила поведінки під час відпочинку на природі та на водних об’єктах, а також дії у разі виявлення підозрілих предметів тощо.

 


 

Про кадрові зміни

 

З 01.08.2019 року Добринін Володимир Григорович звільнений з посади начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області у зв'язку із закінченням терміну дії контракту.

Виконання обов'язків начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області покладені на заступника начальника Офісу Чехун Ольгу Василівну.

 


 

Відновлення та упорядкування Софіївським МУВГ водного природного джерела

 

Працівниками Софіївського міжрайонного управління водного господарства було відновлено та упорядковано природне водне джерело в селі Сергіївка Софіївського району на правому березі р. Саксагань, яка є лівою притокою річки Інгулець. Працівниками управління було ліквідовано карантинні бур’яни навколо джерела, прибрано територію від побутового сміття, розчищено русло джерела, що впадає в річку Саксагань, покрашено інформаційний знак витоку та оновлено інформаційну табличку. Для даного заходу було запрошено кореспондента районної газети "Вісті Софіївщини".

Софіївське міжрайонне управління водного господарства постійно працює в цьому напрямку, відновлюючи життя водним джерелам та витокам річок.

 


 

Прибирання прибрежної захисної смуги

 

20 липня 2019 року працівники Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області прийняли участь у прибиранні прибережної захисної смуги та розплануванню 20,5 тон промитого піску на березі ставка «Винницький», що знаходиться на північній околиці смт Магдалинівка і є місцем масового відпочинку населення.

 


 

Упорядкування природного водного джерела

 

Працівниками Царичанського МУВГ було проведено упорядкування природного джерела, яке знаходиться поблизу с. Залелія Царичанського району. Для зручності доступу до джерела було викошено бур'яни, прибрано від гілля та побутового сміття прилеглу територію, очищено від мулу каптаж і відновлено табличку.

Служба водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки Царичанського МУВГ постійно проводять роботи по підтримці природних джерел в належному санітарно-естетичному стані, тим самим даючи приклад всім небайдужим приєднуватися до подібних заходів заради нашого спільного майбутнього.

 


 

Участь у тренінгу

 

У центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства Держводагентства України з 16 по 18 липня п.р. було проведено навчання українських спеціалістів з питань водокористування за участі технічних експертів США.

З презентацією відносно активізації та ролі стейкхолдерів щодо мінімізації впливу шахтних вод та стан водних ресурсів Кривбасу під час навчання виступила заступник начальника Дніпропетровського офісу О.Чехун.

 


 

Проведення наради

 

19.07 п.р. у Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулась нарада щодо виконання заходів із забезпечення ефективного функціонування водогосподарської галузі у 2019 році відповідно наказу Держвод- агентства від 30.05.2019р. № 318. Зокрема, розглядались питання

щодо аналізу використання основних фондів, проведення поливного сезону в умовах нестачі ліміту електроенергії та інші питання щодо утримання водогосподарського комплексу області.

 


 

Облаштування території у Царичанському МУВГ

 

На виконання одного з пріоритетів діяльності управлінь водного господарства, що належать до сфери управління Держвод- агентства, а саме, приведення до єдиного корпоративного стилю адміністративних будівель, прилеглих територій управлінь, дільниць та інформаційних стел за рахунок власних надходжень,

Царичанським МУВГ проведена робота по облаштуванню території перед адміністративною будівлею. Роботи здійсненні зусиллями працівників управління за кошти зі спецрахунку.

 


 

Обстеження території Саксаганського водосховища

 

На виконання доручення Держводагентства від 12.07.2019 № 4056/3/5/11-19 щодо підтоплення приватних домогосподарств, фахівцями офісу проведено обстеження прибережної території Саксаганського водосховища в районі вулиць Філатова та Одеська м. Кривий Ріг за участю представників Криворізької міської ради, виконкому Саксаганського району та ДПП «Кривбаспроводопостачання». Факти наведені у зверненні заявників підтверджені лише у домоволодінні по вул. Філатова, 32.

Встановлено, що підтоплюється льох у сараї який розташований близько 100 м від Саксаганського водосховища і об’єктивно знаходиться в зоні його впливу. Відібрано проби води у верхів'ї Саксаганського водосховища та у льоху заявника для визначення причин шкідливої дії вод. Наразі проводяться лабораторні дослідження для подальшого моніторингу ситуації та прийняття обґрунтованого рішення.

 


 

Висадка дерев Софіївським МУВГ

 

Працівниками Софіївського МУВГ продовжено безстрокову екологічну акцію «Чисті береги». Так було прибрано від побутового сміття греблю водного об'єкта (ставка) в смт Софіївка, поблизу провулка Квітневий "Старий ставок". Працівниками управління було висаджено близько 50-ти декоративних дерев вздовж греблі.

 


 

Екологічно-просвітницька акція "День Дніпра" у Павлоградському МУВГ

 

Щорічно в першу суботу липня з метою пропаганди серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічного і культурної спадщини Славутича Павлоградському МУВГ відзначають свято третьої за величиною річки Європи - Міжнародний день Дніпра.

Спеціалісти Павлоградського МУВГ провели бесіди с працівниками експлуатаційних дільниць управління про екологічний стан річок Дніпровського району. У виступах йшлось про важливість поліпшення і збереження природної рівноваги в басейні річки Дніпро , а також охорони та раціонального використання водних ресурсів. Крім того, робітники прибрали сміття на березі Дніпра в зоні діяльності.

Спеціалісти відділу водних ресурсів завітали до літнього табору загальноосвітньої школи №1 м. Павлоград та Синельниківської загальноосвітньої школи №4. Для учнів були проведені: цікава лекція та вікторини про значення річки Дніпро в нашому житті; збереження початкової краси річки та охорону водних ресурсів вцілому. На знак подяки діти підготували цікавий танок, а також аплікації з фруктів присвячені Дню Дніпра.

Також був проведений конкурс на найкращий малюнок присвячений Дню Дніпра. Діти які зайняли призові місця були нагородженні солодощами.

 


 

Працівники Магдалинівського управління водного господарства також долучились до відзначення свята, яке проводилось у м. Дніпро та м. Києві.

 


 

 

День Дніпра-2019

 

7 липня поточного року по запрошенню Державного агентства водних ресурсів України делегація Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області прийняла участь у заходах на Оболонській набережній з нагоди Дня Дніпра-2019.

 

Детальніше

 


 

4 липня у місті Дніпро відзначали Міжнародний День Дніпра!

 

День річки Дніпро традиційно відзначають у першу суботу липня, починаючи з 2003 року.

РОВР у Дніпропетровській області за підтримки Дніпровської міської ради були проведені заходи щодо відзначення екологічно-просвітницької акції Дня Дніпра.

У святі, що відбулося на набережній на житловому масиві Сонячний, взяли участь представники міської ради, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, екологи міста, природоохоронні та громадські організації і просто небайдужі мешканці міста.

Мета акції – привернути увагу суспільства до сучасних проблем басейну Дніпра, а також розповсюдження інформації про заходи щодо вирішення існуючих проблем і напрямків співробітництва на різних рівнях з цього приводу.

Під час виступу на святі заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ольга Чехун наголосила на тому, що кожен мешканець міста Дніпро повинен зробити свій внесок у збереження річки; для цього недопустимо засмічувати водоймища, треба раціонально використовувати воду та не використовувати миючі засоби з вмістом фосфатів.

Для маленьких гостей свята було організовано та проведено конкурс дитячого малюнка «Мій Дніпро» з метою розвинення у дітей бережливого ставлення до водних багатств природи рідного краю, сприяння розвитку творчих інтересів молоді засобами образотворчого мистецтва, формування вишуканого багатства естетичних вражень, патріотичних почуттів у підростаючого покоління; привернення уваги широких кіл громадськості до екологічного стану рідного краю. Усі учасники були нагороджені подарунками.

Окремою локацією було розташовано лабораторію моніторингу вод та ґрунтів, яка демонструвала учасникам визначення лабораторним методом вмісту рН, нітратів, нітритів, фосфатів, загальної мінералізації, хлоридів, жорсткості в пробах дистильованої, водопровідної води та води з річки Дніпро. Кожен з присутніх мав можливість дізнатися про стан поверхневих вод області та ознайомитися з результатами дослідження води.

На святкування Дня Дніпра були запрошені колективи художньої самодіяльності, які забезпечили гарний настрій та позитивні емоції всіх присутніх.

 


 

Міжнародний День Дунаю

 

29 червня 2019 року Україна разом з іншими країнами відзначала 14 річницю поспіль Міжнародного Дня Дунаю. Україна спільно з іншими країнами ділить басейн річки Дунай. І саме до Дунаю потрапляють води річок басейнів Тиси, Пруту і Сірету, а всі води Дунаю потрапляють у Чорне море на Одещині.

Важливою подією стало масштабне наукове обстеження всього басейну Дунаю, завдяки якому ми дізнаємося інформацію про живі біоресурси Дунаю та їх кількість, а саме: аналіз екологічного ДНК та нецільовий скринінг хімічних речовин, що дає можливість проаналізувати сотні токсичних речовин у воді, які не включені в регулярний моніторинг.

Також було зроблено виїмку уловлювача мікропластику, який два тижні пробув у водах Дунаю і був встановлений вперше в Україні. Очікується, що завдяки отриманим даним можна буде вперше визначити рівень забруднення Дунаю мікропластиком та внеску кожної країни у це забруднення.

Участь у вказаному заході від РОВР у Дніпропетровській області взяла заступник начальника Офісу О. Чехун.

 


 

Полив триває!

 

1 липня 2019 року начальник Нікопольського міжрайонного управління водного господарства В.Гіберт перевірив роботу меліоративних систем та водогосподарських об’єктів, що подають воду ПП «Агрофірмі «Славутич» Нікопольського району, де цього року придбана та запущена в роботу сучасна дощувальна машина.

На даний час в роботі задіяно дев'ятнадцять насосних станцій управління на подачу поливної води, які максимально задовольняють запити споживачів.

 


 

Виконання ремонтних робіт

 

Працівниками Софіївської експлуатаційної дільниці Софіївського міжрайонного управління водного господарства в адміністративній будівлі управління на трьох поверхах сходового маршу було здійснено заміну вітражних вікон для більш ефективного енергозбереження в осінньо-зимовий період.

 


 

Відзначення Дня Конституції України

 

27 червня 2019 року в апараті РОВР у Дніпропетровській області начальник Офісу Володимир Добринін провів урочисті збори з нагоди відзначення 23-ї річниці Конституції України.

З метою гідного відзначення Дня Конституції, водогосподарськими організаціями Дніпропетровської області було встановлено Державні Прапори України на будинках і спорудах організацій, проведені урочисті збори.

 


 

Участь у роботі Комісії

 

18 червня 2019 року у приміщенні Дніпропетровської обласної державної адміністрації відбулась нарада щодо організаційних моментів Комплексної перевірки з питань цивільного захисту, техногенної і пожежної безпеки та діяльності аварійно-рятувальних служб області.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у роботі Комісії взяв начальник Офісу Володимир Добринін.

Комісія працюватиме на території області з 18 по 27 червня. Згодом будуть підведені підсумки та надана відповідна оцінка роботи сил цивільного захисту Дніпропетровщини.

 


 

У поточному місяці силами дільниці з ремонту гідротехнічного устаткування і мережі Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства виконаний ремонт м’якої покрівлі ремонтно-механічної майстерні Приютської експлуатаційної дільниці № 2.

Загальна площа відремонтованої покрівлі склала близько 300 м².

 


 

Проведення урочистостей

 

30 травня 2019 року на базі Інформаційно-дорадчої дільниці пройшли урочистості з нагоди професійного свята – Дня працівників водного господарства.

 


 

До Дня працівників водного господарства випущено газету "Водогосподарник Дніпропетровщини"

 

 


 

 


 

 


 

Участь у святкуванні Міжнародного Дня Дністра

 

25 травня 2019 року заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області Ольга Чехун мала можливість долучитися до заходів із відзначення Міжнародного Дня Дністра, що відбувався на Івано-Франківщині.

Дністровське БУВР показало приклад водникам з інших регіонів щодо впровадження європейських підходів у сучасному водному менеджменті.

 


 

Упорядкування природного водного джерела

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природних водних джерел. У травні 2019 року працівниками управління були проведені заходи щодо упорядкування природного джерела, яке знаходиться на горі Калитва в с.Китайгород Царичанського району. Територію навколо джерела прибрано від сміття.

 


 

Участь у засіданні колегії Держводагентства

 

24 травня 2019 року у конференц-залі БУВР Тиси в м.Ужгород під керівництвом Голови Держводагентства Ірини Овчаренко, за участю в.о. голови Закарпатської облдержадміністрації Ярослава Галаса проведено засідання колегії Держводагентства, на якому розглянуті питання щодо розробки планів управління річковими басейнами та здійснення моніторингу поверхневих вод, роботи басейнових рад, управління водними ресурсами в басейні Тиси, проблемних аспектів діяльності у сфері управління водними ресурсами.

У засіданні колегії взяли участь працівники Держводагентства, представники Закарпатської облдержадміністрації, керівники басейнових управлінь водних ресурсів та регіональних офісів, а також представники громадських організацій.

Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області участь взяла заступник начальника Ольга Чехун.

 


 

 

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/TtWCb1

 


 

 

Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1dnKupyMJEfUE3YFPIchuP6sX3oOZMwvN63LytiuAKpo/edit?usp=sharing

 


 

Нікопольське МУВГ на шляху підвищення енергоефективності

 

У Нікопольському МУВГ за рахунок власних коштів виконуються підводно-будівельні роботи по водозабору головної насосної станції (ГНС) Вищетарасівської зрошувальної системи, стан якого не забезпечує стабільної роботи насосної станції. Проведення водолазних робіт з очистки водозабору забезпечить проектну потужність насосної станції переміщення води на зрошення на площі 10279 гектарів в Томаківському районі Дніпропетровської області і водокористувачів Запорізької області. Робота виконується з розчистки замулених всмоктувальних трубопроводів і рибозахисних оголовків, їх нарощуванні і заміні. Виконання цих робіт дасть можливість значно збільшити продуктивність насосно-силових агрегатів, зменшить витрати електроенергії і тим самим дасть можливість зменшити вартість послуг з переміщення води головною насосною станцією водокористувачам.

 


 

Участь у засіданні басейнової ради

 

16 травня 2019 року заступник начальника Офісу Ольга Чехун взяла участь у засіданні басейнової ради нижнього Дніпра у м.Херсон.

Спікери та учасники заходу під час зазначеного засідання обговорювали наступні питання:

- перші результати в розробленні плану управління річковим басейном Дніпра;

- рекомендації щодо розробки програми державного моніторингу поверхневих вод суббасейну нижнього Дніпра на території Донецької області;

- шахтні води Кривбасу та їх вплив на екологічну ситуацію басейну р.Інгулець. Шляхи покращення якості вод р.Інгулець;

- сучасний стан пониззя Дніпра;

- прогноз впливу будівництва та експлуатації Каховської ГЕС-2 на водні екосистеми Каховського водосховища та пониззя Дніпра;

- стан малих річок та їх басейнів у межах суббасейну нижнього Дніпра на території Дніпропетровської області.

 


 

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства на виконання протоколу наради IV ступеня контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за ІІ квартал 2018 року був відремонтований та обладнаний за новими стандартами та за кошти спеціального рахунку кабінет з охорони праці. Роботи були проведені власними зусиллями працівниками управління.

 


 

Упорядкування водного джерела

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства щорічно проводить заходи щодо відновлення та впорядкування природних джерел. Працівниками управління було проведено роботи з благоустрою природного джерела, яке знаходиться поблизу с.Чернеччина Магдалинівського району. Прибрано від сміття ділянку навколо джерела, зібрано 3 мішка побутового сміття.

 


 

Ми - за чисті береги!

 

У рамках проведення Дня довкілля працівники Нікопольського міжрайонного управління водного господарства продовжують роботи з благоустрою територій поблизу водних об’єктів та водогосподарських споруд.

Працівники управління прибрали від сміття 200 метрів прибережної захисної смуги Каховського водосховища, а також понад берегом висадили дерева та кущі. Ліквідовано два сміттєзвалища.

Ми маємо надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими!

 


 

 


 

У Петриківському районі Царичанського міжрайонного управління водного господарства відновлено внутрішньогосподарську мережу у СТОВ «Хутірське» на площі 120 га від насосної станції НСП-6 Царичанської зрошувальної системи, а саме: прокладено 3 км поліетиленових труб та закуплено дві сучасні фронтальні дощувальні машини харківського виробництва. А від насосної станції НСП-5, яка тривалий час була не задіяна в роботі, СФГ Панко О.В. відновлено мережу для зрошення на площі 99 га, і також прокладено 1,5 км трубопроводу та закуплена одна дощувальна машина вітчизняного виробництва.

 


 

На варті чистоти!

 

Працівники Софіївського міжрайонного управління водного господарства продовжують безстрокову акцію «До чистих берегів». Зокрема, проведено роботу по впорядкуванню та приведенню в належний естетичний стан берегової лінії річки Кам'янка на території Софіївського району; прибрано берегову лінію біля Софіївського водосховища від побутового сміття, гілля, викошено карантинні бур'яни вздовж берега, ліквідовано сміттєзвалище.

Річка Кам'янка протікає по території Криничанського, Софіївського, Криворізького, Апостолівського і Нікопольського районів Дніпропетровської області.

Працівники управління систематично організовують подібні акції та мають сподівання, що своїм прикладом популяризують дбайливе ставлення до навколишнього природного середовища та прищеплюють екологічну культуру та відповідальність.

 


 

Дбаємо про водні джерела!

 

Нікопольське міжрайонне управління водного господарства постійно проводить роботи по відновленню та впорядкуванню водних джерел регіону.

Так, фахівці відділу водних ресурсів упорядкували джерело, що знаходиться на березі річки Інгулець біля села Новокурське Широківського району.

Джерело знаходилось в занедбаному стані. Спеціалісти розчистили русло, прибрати територію від сміття, пофарбувати сталеві конструкції.

Сподіваємось, що наші зусилля не будуть даремними і це змінить відношення людей на краще до природи, буде прикладом дбайливого відношення до навколишнього природного середовища.

 


 

День охорони праці - 2019

 

На виконання наказу Держводагентства від 15.02.2019 р. № 91, з нагоди Дня охорони праці під гаслом: «Безпечне та здорове майбутнє праці», у підпорядкованих організаціях Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проведено ряд запланованих заходів, зокрема: розроблено додаткові заходи з охорони праці щодо запобігання нещасним випадкам на виробництві та профзахворюванням, підвищення рівня безпеки й умов праці; проведено конкурс на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю, кращих працівників за показниками безпеки праці; проведено тренування з питань домедичної підготовки; проведено лекції та роз’яснювальні роботи з працівниками управлінь у контексті зазначеного заходу; проведено конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» та бесіди з дітьми.

Мета проведення зазначених заходів з охорони праці - поліпшення умов праці, підвищення ефективності роботи щодо попередження нещасних випадків, аварій і пожеж в підпорядкованих організаціях та заходи з попередження випадків виробничого травматизму у 2019 році.

 


 

На пульсі отримання гарних врожаїв!

 

З метою забезпечення гарантованого отримання врожаю приватним підприємцем Чугуєвим у Томаківському районі Нікопольським міжрайонним управлінням водного господарства виконані роботи з реконструкції внутрішньогосподарської мережі на площі 55 га, придбана сучасна дощувальна машина фронтальної дії «Фрегат».

 


 

День Довкілля - 2019

 

Традиційно, у третю суботу квітня у світі відзначають День Довкілля. Колектив Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області разом з підпорядкованими організаціями також долучилися до зазначеного заходу, організувавши прибирання та приведення до належного естетичного стану територій адміністративних будівель та виробничих баз, поблизу водних об’єктів, у заплавах річок, на прибережних захисних смугах; озеленення територій, білування дерев, бордюрів, огорож, ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ тощо.

Зазначимо, що зазначені заходи сприяють об’єднанню працівників заради досягнення спільної мети – зберегти рідну природу краю, зокрема, і країни, у цілому!

 


 

 

Царичанське міжрайонне управління водного господарства продовжує оновлювати обладнання на трансформаторних підстанціях. На головній насосній станції Царичанської зрошувальної системи для захисту силового трансформатора встановлений новий комплект запобіжників ПСН-35. Встановлені високовольтні трансформатори струму на ГНС-2, НСП-6, НСП-7. Вартість відновлюваних робіт складає 55 тис. грн.

 


 

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства продовжуються роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року.

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

19 квітня 2019 р. під головуванням заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області І.Потапенка проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками роботи в I кварталі п.р. У зазначеному заході взяли участь: начальник відділу охорони праці та механізації РОВР у Дніпропетровській області Ф.Юркевич, провідний інженер Н.Доценко, головні інженери, головні енергетики, головні механіки та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок між підпорядкованими організаціями, результати наради занесені до протоколу.

 


 

 

CISOLAR 2019

 

16-18 квітня 2019 р. у Києві відбулась головна бізнес-подія регіону у сфері сонячної енергетики, присвячена новітнім технологіям, трендам та інвестиційним можливостям - CISOLAR 2019- 8-ма Міжнародна Конференція та Виставка Сонячної Енергетики в Центральній та Східній Європі. 16 квітня на Конференції CISOLAR 2019 взяли участь понад 70 спікерів та 500 делегатів з більш ніж 30 країн – власники, керівники, директори впливових міжнародних компаній, а також інвестори та підприємці у галузі сонячної енергетики. Учасниками конференції були обговорені перспективи розвитку галузі, основні тенденції та інвестиції в проекти сонячної енергетики. Доповідачі поділились міжнародним досвідом, доповіли про нові технології та інноваційні рішення для PV-сектору.

17-18 квітня у масштабному заході взяли участь понад 100 експонентів, які продемонструють нові проекти, найкращі технологічні рішення та сервіси для бізнесу та приватного сектору. Учасники отримали відповіді на галузеві питання різних рівнів складності та інформацію найвищого професійного рівня.

У зазначеному заході взяв участь фахівець Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області - провідний інженер-енергетик О.Сорока.

 


 

Засідання у Дніпропетровській обласній раді

 

17 квітня п. р. у Дніпропетровській обласній раді відбулось засідання постійної комісії з розгляду питання «Про стан реалізації заходів Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016-2025 роки та дотримання вимог природоохоронного законодавства України основними підприємствами-забруднювачами». Від Регіонального офісу водних ресурсів у засіданні взяла участь заступник начальника О.Чехун.

 


 

20 квітня – День довкілля

 

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31.03.2010 № 777-р «Деякі питання проведення щорічної всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» та доручення Державного агентства водних ресурсів України від 16.04.2018 № 2146/3/5/11-19 «Про проведення заходів з благоустрою», враховуючи проведення інших екологічних акцій, з метою приведення до належного естетичного і санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, у заплавах річок, на прибережних захисних смугах (смугах відведення), водоохоронних зонах, на меліоративних системах, водогосподарських спорудах, на навколишніх територіях адміністративних будівель, виробничих баз у всіх підвідомчих організаціях Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області заплановано провести 20 квітня 2019 року суботник – щорічну акцію, присвячену Дню довкілля (День благоустрою).

В цей день у всіх управліннях заплановано упорядкувати території адміністративних будівель та виробничих баз, провести заходи із благоустрою, озеленення та впорядкування територій поблизу водних об’єктів, на меліоративних системах і водогосподарських спорудах.

 


 

Дбаємо про чистоту довкілля!

 

Водогосподарники Дніпропетровщини дбають про чистоту довкілля! Зокрема, працівники Царичанського міжрайонного управління водного господарства активно долучилися до відзначення Дня довкілля: завзято взялися за впорядкування прибережної смуги річки Оріль, створення затишного, чистого та красивого краєвиду!

 


 

Поливний сезон 2019 Софіївським МУВГ розпочато!

 

Поливний сезон 2019 року Софіївським міжрайонним управлінням водного господарства розпочато! За період підготовки спеціалістами управління було проведено комплекс робіт з ремонту, відновлення і підтримання в працездатному стані основних меліоративних фондів управління. Управлінням ведеться компанія з укладання договорів про надання послуг, пов’язаних з переміщенням води на полив сільськогосподарських культур, отримання дозволів, лімітів водокористувачами на забір води із джерел.

Проведено міжгосподарську меліоративну мережу Криворізької ЕД для переміщення води водокористувачам.

Сільгоспвиробники Криворізького району почали забір води на зрошення сільськогосподарських культур, садів. Полито 40 гектарів фізичної площі.

 


 

Басейнова рада – ефективний інструмент узгодження рішень

 

10 квітня у рамках міжнародної виставки Waste Water Management 2019 відбувся круглий стіл «Басейнова рада – ключовий інструмент реформи водного сектору». На зазначеному заході обговорено, зокрема, досвід створення басейнових рад, питання налагодження сучасного моніторингу вод та написання планів управління річковими басейнами тощо. Участь у засіданні круглого столу взяла заступник начальника Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Ольга Чехун.

 


 

Поливний сезон 2019 розпочато!

 

Поливний сезон 2019 року у Магдалинівському міжрайонному управлінні водного господарства розпочато! Спеціалістами управління було виконано запланований комплекс ремонтно-експлуатаційних та доглядових робіт, забезпечено працездатність основних меліоративних фондів, як результат – заповнення міжгосподарської меліоративної мережі для подачі води на полив сільськогосподарських культур господарствами-водокористувачами по Магдалинівській та Кільченській зрошувальних системах.

 


 

 

Щодо початку промивки р.Інгулець

 

З метою координації питань, пов’язаних з раціональним і комплексним використанням водних ресурсів районів басейнів основних річок, у відповідності до вимог водоохоронного законодавства, при Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області створюється Міжвідомча комісія по узгодженню режимів роботи водосховищ та водогосподарських систем р.Інгулець суббасейну нижнього Дніпра.

 


 

Підготовка до поливного періоду 2019 року

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства продовжує роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року. Головне навантаження підготовчого періоду – реконструкція всмоктувальних трубопроводів та ремонт електрообладнання насосної станції НСП-19 Кільченської зрошувальної системи, яка розташована на території Магдалинівської селищної ради.

Існуючі трубопроводи за термін експлуатації близько 40 років практично вийшли з ладу. Було розроблено проект Державним регіональним проектно-вишукувальним інститутом «Дніпродіпроводгосп». Прийнято рішення виконувати роботи власними силами, це дало можливість в рази заощадити фінансові кошти управління.

У цьому році господарством СФГ «Еко-Овочі» відновлено 300 га зрошуваних земель.

 


 

Всесвітній день водних ресурсів у Нікопольському МУВГ

 

Колектив Нікопольського міжрайонного управління водного господарства долучився до екологічної акції, що відбулася на дамбі Каховського водосховища в місті Нікополь, присвяченої Всесвітньому дню води. Під час заходу було проведено прибирання сміття на прибережній захисній смузі в місті Нікополь. Учасники заходу мають надію, що береги наших річок та водойм завжди будуть чистими!

Школярі Нікополя та Апостолове спробували себе у ролі справжніх дослідників та особисто провели практичні досліди і визначили якість води у річці за допомогою тест-полосок Water Works; діти з захопленням перевіряли та визначали її твердість, наявність загального та вільного хлору та ін. Також учні малювали, проводили виховні години, говорили про важливість води та її збереження.

Для більш ефективної роботи по приверненню уваги населення до проблем води, відділ водних ресурсів Нікопольського МУВГ співпрацює з UN-WATER (підрозділ ООН, що займається різними аспектами водних ресурсів нашої планети). У розділі EVENTS MAP на сайті Unwater (www.worldwaterday.org), який присвячений зазначеному святу, було зареєстровано НМУВГ як організацію, що святкує Всесвітній день води.

 


 

Всесвітній день водних ресурсів у Солонянському МУВГ

 

У Солонянській школі до Всесвітнього дня води було проведено екологічний захід: «Вода для всіх», учні малювали, дивились пізнавальні відеоролики.

 


 

Всесвітній день водних ресурсів у Софіївському МУВГ

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства було проведено заходи, присвячені Всесвітньому дню водних ресурсів у Софіївській філії комунального закладу Софіївської опорної загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Учні 1-4 класів прослухали лекцію "Вода – це життя", переглянули пізнавальний відеоролик "Про забруднення води фосфатами" та дізнались багато цікавих фактів про воду. Діти ділились враженнями про почуте, і як висновок: були проведені різноманітні ігри та конкурси, під час яких діти озвучили свої думки про те, як зберегти водні ресурси Землі.

 


 

 

Перевірка підпорядкованих організацій

 

Протягом 19 – 22 березня 2019 року у підпорядкованих організаціях Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області була проведена перевірка стану охорони праці, пожежної безпеки та перевірка знань з питань охорони праці працівників інженерно-технічного напрямку.

 


 

Всесвітній день води у Магдалинівському МУВГ

 

У Магдалинівському міжрайонному управлінні водного господарства до Всесвітнього дня водних ресурсів було проведено урочисті збори, на яких виступили начальник управління та провідний інженер з використання водних ресурсів з доповіддю про стан водних ресурсів на території Магдалинівського району та їх раціональне використання.

Також спеціалістами Магдалинівського МУВГ було проведено лекцію у 7 класі Магдалинівської ЗОШ І-ІІІ ст. на тему: «Всесвітній день води – Вода для всіх!», продемонстровано дитячі малюнки, на яких зосереджено увагу на значенні води у природі, економне та дбайливе її використання.

 


 

Всесвітній день води у Царичанському МУВГ

 

Фахівці Царичанського міжрайонного управління водного господарства долучилися до відзначення Всесвітнього дня води, а саме: у Царичанській ЗОШ І-ІІІ ст. провели екологічні акції. Діти із захопленням подивились відеоролики «Мультик про фосфати» і «Річки України» та отримали цікаві буклети під назвою «Вода для всіх». Працівники Царичанського МУВГ розповсюдили буклети серед населення смт Царичанка. Напередодні свята до поштових скриньок було рознесено листівки «Хочете жити в країні з чистою водою?».

 


 

Всесвітній день води у Павлоградському МУВГ

 

Працівники Павлоградського міжрайонного управління водного господарства долучилися до відзначення Всесвітнього дня води, а саме:

- з метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів та каналів, на прибережних захисних смугах та водоохоронних зонах було упорядковано території вдовж річок Вовча, Самарчук, Дніпро, Мокра Сура;

- відділом водних ресурсів управління були проведені заняття в дитячому садочку «Дивосвіт» смт Слобожанське, на тему: «Вода для всіх»;

- був проведений екологічний захід у Слобожанській ЗОШ № 1 на тему: «Вода для всіх»;

- проведено широкомасштабний захід у Синельниківській загальноосвітній школі №7 на тему: «Вода – безцінний дар природи», на якому були присутні діти та вчителі початкових класів з усіх шкіл м. Синельникове, а також представник відділу водних ресурсів Павлоградського МУВГ. На зазначеному заході було акцентовано увагу дітей на значенні води, її економне використання та бережливе ставлення. З учнями проведені дослідження та розвиваючі ігри екологічного спрямування.

 


 

Участь у науково-практичній конференції "Вода для всіх"

 

22 березня 2019 року спеціалісти Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяли участь у регіональній науково-практичній конференції «Вода для всіх», яка відбулася у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті. Мета зазначеного заходу – актуалізувати і привернути увагу спільноти до проблем стану водних об’єктів та до нестачі питної води, необхідності збереження та раціонального використання водних ресурсів. Всесвітній день води зосереджує увагу на важливості загального доступу до чистої води та питаннях збалансованого управління водними ресурсами.

 


 

У рамках підготовки до поливного сезону у Магдалинівському міжрайонному управлінні водного господарства силами ремонтної дільниці Павлоградського МУВГ було відремонтовано силовий масляний трансформатор. Це дасть змогу у разі виникнення аварійної ситуації провести термінову заміну трансформатора.

 


 

Царичанське МУВГ готується до поливу

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства продовжується підготовка до поливного сезону 2019 року. Так, виконані роботи з очищення розподільчого басейна Царичанської зрошувальної системи. Зокрема, поливного сезону 2018 року через вказаний басейн було подано більше, ніж 3 млн. м3 води для поливу сільгоспкультур.

 


 

Всесвітній день води у школі

 

21 березня 2019 року у рамках проведення Всесвітнього дня води спеціалістами Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області було проведено заходи екологічної спрямованості у Навчально-виховному комплексі № 102 Дніпровської міської ради для учнів 4 та 7 класів. Зазначений захід мав на меті показати про надзвичайну значущість водних ресурсів для оточуючого середовища в цілому і кожної людини зокрема; про важливість збереження екологічно чистого стану водних ресурсів. Учні із задоволенням взяли участь у практичній роботі з визначення рівня різних показників якості води.

Особливу увагу було зосереджено на недопущенні застосування сполук фосфору як складової миючого засобу. Адже сполуки фосфору вкрай негативно впливають на стан водних об’єктів, як наслідок – відбувається процес надмірного зростання синьо-зелених водоростей, погіршення якості води.

 


 

Участь у засіданні

 

Держводагентством узгоджено регламент промивки річки Інгулець у 2019 році. Зокрема, регламентом узгоджено режим витрат з Карачунівського водосховища для промивки та екологічного оздоровлення р. Інгулець, поліпшення якості води у Карачунівському водосховищі та на водозаборі Інгулецької зрошувальної системи.

Про це йшлося на засіданні відповідної Міжвідомчої комісії 21 березня 2019 року, у якому взяли участь начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області В.Добринін та заступник начальника Офісу О.Чехун.

 


 

До Всесвітнього дня води

надруковано статтю у газеті "Вісті Придніпров'я"!

 

 


 

У межах проведення екологічної акції «Чисті береги» та до Всесвітнього дня води, Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства було прибрано від сміття ділянки прибережної території річки Чаплинка біля смт Магдалинівка. Так, прибрано територію протяжністю 300 м від побутового сміття, зібрано 10 мішків сміття. Метою проведення заходу є очищення берегів річки Чаплинка та привернення уваги громадськості до екологічних проблем, зокрема, щодо збереження чистоти водних ресурсів, а також пропагування бережливого ставлення громадян, особливо молоді, до природи.

 


 

Працівниками Нікопольського міжрайонного управління водного господарства проводяться роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року. Силами працівників Апостолівської експлуатаційної дільниці здійснюється ремонт устаткування на насосних станціях.

 


 

У Царичанському та Петриківському районах готуються до весняної повені та паводків шляхом обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд – пора для водників напружена і відповідальна!

 


 

Готуємось до поливу!

 

Павлоградським міжрайонним управлінням водного господарства продовжуються роботи з підготовки насосних станцій до поливного періоду 2019 року. На головній насосній станції Кільченської зрошувальної системи було обстежено підводну частину насосних агрегатів із залученням спеціалістів водолазного загону.

 


 

Навчання та перевірка знань з охорони праці

 

Згідно затвердженого плану-графіку навчання працівників водогосподарських організацій у 2019 році Держводагентства України з 12 по 14 березня п.р. в Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області Центром підвищення кваліфікації працівників водного господарства проводилися навчання та перевірка знань з охорони праці керівного складу, спеціалістів офісу та начальників управлінь, головних інженерів, головних енергетиків, головних механіків, спеціалістів з охорони праці та голів первинних профспілкових організацій підпорядкованих організацій.

Навчання та перевірку знань проводили:

- Сторчак В.А. - доцент кафедри управління водними ресурсами і охорони праці ЦПКВГ;

- Лісовська О.В. - головний спеціаліст відділу з енергоефективності, охорони праці та господарського забезпечення Держводагентства України;

- Стовбун А.І. - доцент кафедри управління водними ресурсами і охорони праці ЦПКВГ.

 


 

22 березня – Всесвітній день води

 

Двадцять другого березня 2019 року світова спільнота у черговий раз відзначатиме Всесвітній день води. На конференції Організації Об’єднаних Націй з охорони навколишнього природного середовища, що відбулася у 1992 році в Ріо-де-Жанейро, 179-ма країнами була схвалена програма дій щодо вирішення проблем Землі. Цією Програмою визначено, що вода, через її виснаження і погіршення якості внаслідок забруднення, віднесена до критичних природних ресурсів. З метою зосередження уваги світової громадськості на проблеми води, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла рішення про відзначення 22 березня Всесвітнього Дня Води.

Вперше Всесвітній день Води пройшов 22 березня 1993 року. З тих пір ця подія щорічно відзначається 22 березня. Головною метою започаткування дня води – є активне інформування широких верств населення та привернення уваги громадськості і політиків до проблем води. Проведення акцій у рамках десятиріччя має на меті консолідувати зусилля міжнародної спільноти для вирішення проблеми збереження водних ресурсів, забезпечення прісною водою населення, яке не має доступу до неї.

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства, підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях; займати активну позицію щодо цієї проблематики, розробляючи та реалізуючи ряд заходів для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення водного режиму та якості води водних екосистем. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і шляхів їх подолання у цій сфері. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми. Щороку Всесвітній день води має свою тематику, підкреслює певний новий аспект проблеми забезпечення прісною водою і присвячений вирішенню проблеми, включаючи цілі щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення водних ресурсів на планеті, й лунає як заклик до її розв’язання. Але основні цілі проведення свята залишаються незмінними. Глобальні заходи, присвячені цій важливій темі в рамках святкування Всесвітнього дня водних ресурсів, пройдуть по всьому світу.

«Вода для всіх, або не залишаючи нікого!» – гасло цьогорічного Дня води. Це, насамперед, означає, що вода, як життєво важливий ресурс – право кожної людини, і не може бути перешкод ані національних, ані гендерних, ані інших у доступі до чистої питної води.

Вода — така звична і така незбагненна субстанція, без перебільшення, надзвичайний Божий дар. Вода — «наріжний камінь» життя. Вона необхідна, щоб угамувати спрагу, допомогти у збереженні здоров’я. Водні ресурси мають величезне значення як економічний, соціальний і людський фактор розвитку суспільства. Пошкоджені екосистеми впливають на кількість та якість води, доступної для споживання людьми. Сьогодні 2,1 мільярда людей живуть без безпечної питної води вдома; що впливають на їхнє здоров'я, освіту та засоби до існування. Цілі сталого розвитку суспільства зобов'язують світ забезпечити кожному доступ до безпечної води до 2030 року і включають заходи щодо захисту природного середовища та зменшення забруднення, використовуючи рішення, які ми вже знаходимо в природі.

У Всесвітній день води Держводагентство організовує Open Space World Water Day – це захід, який має об’єднати зусилля однодумців для поширення інформації про збереження водних ресурсів планети, бо вода – безцінний наш ресурс. 22 березня є унікальною можливістю нагадати про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії у рамках загальної теми.

Враховуючи актуальність проведення заходів із збереження водних ресурсів в умовах зростаючого навантаження на водні об'єкти, а також з метою підвищення екологічної свідомості і обізнаності громадськості щодо проблем, пов'язаних з водним фактором, Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області разом зі всіма водогосподарниками області здійснюватимуть широкомасштабні просвітницькі заходи, присвячені раціональному використанню, охороні та відтворенню водних ресурсів.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд

 

Відділом водних ресурсів Царичанського міжрайонного управління водного господарства, спільно з представниками райдержадміністрації та державною службою з надзвичайних ситуацій було проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Царичанського району щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень.

 


 

Привітання зі святом

 

7 березня 2019 року у Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулись урочисті збори з нагоди 8 Березня. Начальник Офісу Володимир Добринін привітав жінок колективу зі святом та побажав сонячного настрою, любові, стабільності, оптимізму, гармонії, весни у душі та затишку в оселі!

 


 

Підготовка до поливного періоду 2019 року

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства РОВР у Дніпропетровській області продовжуються роботи з підготовки до поливного періоду 2019 року.

Власними силами проведено ремонт насосу 200Д-60, що буде встановлений для безперебійної подачі води водокористувачам на насосній станції НСП-4 Царичанської зрошувальної системи. На насосній станції НСП-3/ПНС-1а Царичанської зрошувальної системи виконано поточний ремонт насосу Д3200-55, що служить для перекачки води на полив.

За допомогою спеціалізованої майстерні в місті Бердянськ відремонтовано насос CVE-250, який буде встановлений на насосній станції НСП-6 Царичанської зрошувальної системи.

 


 

Вже розчистили близько 5 км річки Чаплинка у Петриківському районі Дніпропетровської області

 

 


 

Зустріч з водокористувачами

 

05 березня 2019 року спеціалістами Магдалинівського МУВГ було проведено нараду з представниками господарств-водокористувачів Кільченської зрошувальної системи по завершенню підготовки міжгосподарської та внутрішньогосподарської зрошувальних мереж, насосних станцій, магістральних та розподільчих каналів і трубопроводів, гідротехнічних споруд, дощувальних машин до поливного сезону 2019 року та проведення поливів.

На нараді було розглянуто питання щодо формування ціни на послуги з забору та подачі води водокористувачам на полив та умови заключення договорів господарств з Магдалинівським МУВГ. Також було вирішено впро- вадити в 2019 році централізований облік води з установкою передаю- чого пристрою (модему) на лічиль- никах води по каналах зв’язку через мережу Internet.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд

 

04 березня 2019 року відділ водних ресурсів Павлоградського МУВГ спільно з представниками райдержадміністрації Дніпровського, Синельниківського районів та представниками ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області було проведено обстеження гідротехнічних споруд на території Новоолександрівської, Сурсько-Литовської, Чумаківської громад, Підгородненської міської ради щодо готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році.

На час обстеження р.Мокра Сура замулена, береги річки заросли очеретом, що призводить до затримання водотоку. Роботи по очищенню русла від мула під ГТС проводилися.

Обстеження дренажно-паводкових каналів показало:

- с. Перемога вул. Некрасова – технічний стан задовільний, забезпечує прохід води під час паводку та льодоходу;

- с. Чумаки – технічний стан задовільний, забезпечує прохід води під час паводку та льодоходу.

Під час обстеження колекторно-дренажних мереж (КДМ) с.Веселе та с.Раївка Синельниківського району виявили:

- колекторно-дренажні мережі знаходяться у незадовільному стані (закидані хмизом), що призводить до затримання водотоку під час пропуску льодоходу, повені та паводків.

За підсумками обстеження було складено відповідні акти та надано територіальним громадам.

 


 

Заходи з економного використання коштів на енергоносії у Софіївському МУВГ

 

Незважаючи на те, що сезон осінньо-зимового періоду підходить до завершення, у Софіївському МУВГ РОВР у Дніпропетровській області продовжується виконання заходів з економного використання бюджетних коштів на енергоносії та забезпечення комфортних умов праці.

За рахунок коштів спеціального фонду придбано котел STROPUVA S40U на твердих видах палива (вугілля, дрова, палети) для обігріву адмінприміщення та агрегат для подрібнення гілок ARPAL AM-120-TP-K, за допомогою якого буде перероблюватися деревина після очищення узбіч доріг, прибережних смуг водосховищ та скидного каналу управління. Плануємо забезпечити своїм паливом всі опалювальні пристрої управління.

У приміщенні токарного цеху проведена заміна віконного блоку із склопрофілю на металопластикове вікно.

 


 

Зустріч з водокористувачами

 

Підпорядковані організації РОВР у Дніпропетровській області проводять підготовку до поливної кампанії 2019 року. Так, зокрема, у Софіївському міжрайонному управлінні водного господарства на базі Криворізької ЕД проведена виробнича нарада з водокори- стувачами за участю начальника управління Семеряги В.Г., начальни-

На нараді розглянуті питання проведення поливного періоду у 2019 році. Основним питанням, що цікавило водокористувачів, була вартість послуг на забір води із водозабірних споруд Софіївського МУВГ, оформлення необхідних дозвільних документів тощо.

Вирішено, що орієнтовно поливний сезон почнеться з 1 квітня, а до цього часу водокористувачі підготують та нададуть необхідні документи для укладання договорів. При необхідності буде проведено нараду перед подачею води у мережу.

 


 

Обстеження гідротехнічних споруд Софіївським МУВГ

 

Відділом водних ресурсів Софіївського МУВГ спільно з представниками П’ятихатської райдержадміністрації, П’ятихатської державної служби з надзвичайних ситуацій та представниками сільських і селищних рад проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території П’ятихатського району щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу у 2019 році.

У ході обстеження було встановлено, що на території Комісарівської сільської ради, гідротехнічна споруда, що розташована у районі головної дороги, по якій здійснюється все транспортне сполучення села Комісарівка, знаходиться в аварійному стані та потребує негайного капітального ремонту.

Також було виявлено, що шахтний водоскид засмічений, відбувається постійне інтенсивне руйнування стінок шахти.

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісії з техногенно-екологічної безпеки П’ятихатської райдержадміністрації.

 


 

Участь у засіданні колегії Держводагентства

 

1 березня 2019 року начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін взяв участь у виїзному засіданні колегії Держводагентства у Житомирі, на якому розглядалися регіональні аспекти водного менеджменту у 2018 році.

 


 

Обстеження водних об’єктів та гідротехнічних споруд

 

27 лютого 2019 року комісією у складі заступника сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, представників державної служби з надзвичайних ситуацій та фахівців відділу водних ресурсів Нікопольського МУВГ було проведено обстеження стану гребель ставків на території Мирівської ОТГ Томаківського району, русла річки Томаківка та мосту через річку Томаківка в с.Мирове.

В ході обстеження було встановлено, що греблі трьох ставків на території громади (біля с.Мирове, с.Запорізького, с.Стрюківка) знаходяться в задовільному стані. Береги р.Томаківка, в основному, очищені від сміття та гілок дерев та вкриті очеретом, який в цілому не заважає пропуску води при повені. Стан русла задовільний. В 2018 році проведено частковий ремонт мосту в с.Мирове, тому його стан теж задовільний. За підсумками обстежень складено відповідний акт.

 


 

 

Обстеження водних об’єктів Царичанським МУВГ

 

Відділом водних ресурсів Царичанського міжрайонного управління водного господарства, спільно з представниками райдержадміністрацій та державною службою з надзвичайних ситуацій було проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Царичанського району щодо підготовки для пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень.

 


 

 

Обстеження водних об'єктів Нікопольським МУВГ

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Нікопольського МУВГ спільно з представниками райдержадміністрацій, державною службою з надзвичайних ситуацій та державних пожежно-рятувальних частин в лютому 2019 року проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Апостолівського та Широківського районів. За результатами обстежень були складені відповідні акти.

 


 

Обстеження стану гідротехнічних споруд водних об’єктів Магдалинівського району

 

Службою водних ресурсів Магдалинівського міжрайонного управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області спільно з Магдалинівським РС ГУ ДСНС у Дніпропетровській області проведено обстеження стану гідротехнічних споруд водних об’єктів Магдалинівського району щодо готовності до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків у 2019 році. В ході обстеження виявлено, що гідротехнічні споруди водних об’єктів району знаходяться у задовільному стані та готові до пропуску льодоходу, повені та дощових паводків. За підсумками обстежень, складено відповідні акти.

 


 

 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Павлоградське міжрайонне управління водного господарства продовжує роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року. Працівники ремонтно - нала- годжувальної дільниці управління завершують роботи з капітального ремонту електродвигуна СДН – 1600 Солонянського МУВГ.

 


 

Участь у засіданні

 

21 лютого 2019 року в Дніпропетровській обласній раді відбулось засідання постійної комісії з питань екології та енергозбереження.

На засіданні були обговорені питання щодо необхідності проведення ОВД проекту «Будівництво трубопроводу для скидання шахтних вод зі ставка-накопичувача у Чорне море».

У роботі комісії від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяла участь заступник начальника Офісу О.Чехун, яка доповіла, зокрема, про екологічний стан басейну р.Інгулець і його погіршення внаслідок негативного впливу шахтних та кар’єрних вод Кривбасу.

 


 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Спеціалістами Магдалинів- ського міжрайонного управління водного господарства Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проводяться роботи з підготовки насосних станцій до поливного сезону: на насосній станції НСП-16/2 ЕД-1 проведена заміна контактора електрообладнання ЗРУ 0,4 кВ та демонтовано трансформатори струму на держповірку.

Насосна станція підкачки НСП-16/2 обслуговує 4 господарства району. За минулий рік на полив було подано 2851 тис.м3 води. Насосна станція відпрацювала 4922 мотогодин.

 


 

Обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд

 

Відділом водних ресурсів Софіївського МУВГ спільно з представниками Криворізької райдержадміністрації, Криворізької державної служби з надзвичайних ситуацій та представниками сільських і селищних рад проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Криворізького району щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу у 2019 році.

 

У ході обстеження було встановлено, що на території Криворізького району відбувається підтоплення ґрунтовими водами сіл Садове, Вільний Посад та Новомайське.

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти обстежень. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісій з техногенно-екологічної безпеки Криворізької райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


 

Участь у зборах

 

18 лютого 2019 року заступник начальника РОВР у Дніпропетровській області І.Потапенко взяв участь у зборах керівного складу територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області щодо підбиття підсумків роботи у сфері цивільного захисту за 2018 рік та визначення основних завдань на 2019 рік.

 


 

Обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд

 

Відділом водних ресурсів Царичанського міжрайонного управління водного господарства комісійно з Петриківською райдержадміністрацією та 53 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області було проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Петриківського району щодо готовності до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2019 році. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти.

 

 

 


 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Царичанським міжрайонним управлінням водного господарства продовжуються роботи з підготовки до поливного періоду 2019 року. Так, проведений ремонт запірно-регулюючої арматури, яка з початком поливного сезону буде встановлена на магістральному трубопроводі МТ-2 Царичанської зрошувальної системи для безперебійної подачі води водокористувачам. Також проведена підготовка затвора на напірний колектор НСП-4 та закуплена нова запірна арматура для встановлення на насосних станціях Кільченської зрошувальної системи.

 

 


 

Участь у засіданні

 

У рамках підготовки до пропуску повені, льодоходу та паводків відбулося засідання Дніпровської районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації І.Стороженко.

У роботі комісії від Павлоградського міжрайонного управління водного господарства взяли участь: начальник відділу водних ресурсів Л.Шейко, начальник відділу експлуатації водогосподарських систем В.Білий.

На порядку денному першочерговим розглядалось питання про ліквідацію підтоплення земельних ділянок по вулицях Межовій, Севастопольській на території Підгородненської міської ради.

Члени комісії здійснили виїзд для обстеження можливих територій підтоплення, які знаходяться в зоні діяльності Павлоградського міжрайонного управління водного господарства.

 


 

Обстеження аварійної гідротехнічної споруди

на території Кудашівської сільської ради

Криничанського району

 

Згідно звернення Криничанської райдержадміністрації та Кудашівської сільської ради щодо прийняття участі у комісійному обстеженні гідротехнічної споруди, що знаходиться на дорозі регіонального значення Т-04-32 (Божедарівка-Малософіївка-Нікополь), яка проходить через Кудашівську сільську раду, фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського МУВГ спільно з представниками райдержадміністрації, державною службою з надзвичайних ситуацій та представниками Кудашівської сільської ради проведено обстеження гідротехнічної споруди та греблі на території Кудашівської сільської ради Криничанського району.

У ході обстеження було встановлено, що відбулося пошкодження мосту автошляху Божедарівка – Кудашівка – Нікополь шляхом руйнування бетонних блоків та залізних конструкцій гідротехнічної споруди зі сторони водного об’єкта (ставка), скиду бетонних блоків з моста, що призвело до перекриття витоку води зі ставка через гідротехнічну водоскидну споруду з широким порогом. Відбувається поступове руйнування стінок водоскиду під мостом.

 

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісії з техногенно-екологічної безпеки Криничанської райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


 

Проведення семінару-навчання

 

12 лютого 2019 року в РОВР у Дніпропетровській області під головуванням начальника В.Добриніна відбувся семінар-навчання головних бухгалтерів, головних економістів, юрисконсультів, спеціалістів з підготовки кадрів підпорядкованих організацій на тему: «Ефективність управління бюджетним процесом та збереження державного майна».

На зазначеному заході було розглянуто, зокрема, питання щодо збереження державного майна; претензійно-позовної діяльності в підпорядкованих організаціях; особливості оплати праці у 2019 році; орендні відносини у поточному році; складання розрахунків вартості платних послуг з урахуванням фактичних (касових) видатків тощо.

 

 


 

Обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд

 

Фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського міжрайонного управління водного господарства спільно з представниками Софіївської райдержадміністрації, Софіївської державної служби з надзвичайних ситуацій та представниками сільських і селищних рад проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Софіївського району щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу у 2019 році.

 

За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти. Проблемні питання винесені на розгляд комісії з техногенно-екологічної безпеки Софіївської райдержадміністрації.

 

 


Обстеження гідротехнічних об’єктів

 

Працівниками відділу водних ресурсів Павлоградського міжрайонного управління водного господарства, спільно з представниками Спаської сільської ради, представниками райдержадміністрації Дніпровського району було здійснено виїзд з метою обстеження гідротехнічних об’єктів, які знаходяться у зоні діяльності Павлоградського МУВГ:

- захисна дамба від підтоплення с.Спаське Новомосковського р-ну знаходиться в задовільному стані;

 

- гідротехнічні споруди на р.Кільчень м.Підгородне знаходяться в задовільному стані. Рівень води в р.Кільчень під час перевірки нижче НПР (нормально підпірний рівень).

 

 

 


 

Нарада ІV ступені контролю

 

31 січня 2019 р. під головуванням заступника начальника РОВР у Дніпропетровській області І.Потапенка проведено нараду IV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за IV квартал 2018 року.

У зазначеному заході взяли участь: начальник відділу охорони праці та механізації РОВР у Дніпропетровській області Ф.Юркевич, головні інженери, головні енергетики, механіки та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

 

За підсумками наради складений план робіт на наступний квартал, графік взаємоперевірок між підпорядкованими організаціями, результати наради занесені до протоколу.

 

 


 

Проведення виробничої наради

 

30 січня 2019 року під головуванням начальника РОВР у Дніпропетровській області В.Добриніна за участю керівників підпорядкованих організацій була проведена виробнича нарада з питання формування вартості послуги з подачі води на зрошення у 2019 році та проведення робіт з підготовки державних меліоративних фондів до початку поливного сезону.

 

 

 


 

У Павлоградському міжрайонному управлінні водного господарства продовжуються роботи з підготовки насосно-силового обладнання до поливного сезону 2019 року: на ГНС-2 Калинівської зрошувальної системи проведена ревізія та змащування валів на насосах Д-2000.

 


 

Працівниками Нікопольського міжрайонного управління водного господарства проводяться доглядові роботи з підтримки зрошувальних систем у належному стані. Силами працівників Апостолівської експлуатаційної дільниці здійснюється очистка каналів від рослинності. За допомогою спеціальної техніки видалена рослинність перетворюється на сировину, яку в подальшому використовують для опалення побутових приміщень.

 


 

День Соборності України

 

Щорічно 22 січня український народ святкує День Соборності України. Це свято нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!

Успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на наших спільних зусиллях, на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє усього українського народу.

Ми повинні бути гідними місії, покладеної на нас долею; мусимо підтримати й продовжити героїчні досягнення наших предків; виправдати сподівання і стати гордістю для наших нащадків.

Нехай же наша діяльність позначається світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу! Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу!

 


 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Магдалинівське міжрайонне управління водного господарства продовжує роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року.

На даний період проводяться роботи на головній насосній станції ГНС-4 Магдалинівської зрошувальної системи, на якій встановлено три насосних агрегати загальною потужністю 1200 кВт та продуктивністю 4,08 м3/с. Насосна станція розташована на території Заплавської сільської ради, забезпечує зрошувальною водою землі сільгоспвиробників (ТОВ «Агро-Овен», ПрАТ «АГРОКОМ», фермерські господарства «Жук» і «Ярослава») на площі 5189 га. У минулому році водоподача на полив земель з ГНС-4 склала 5,13 млн. м3 води. У 2018 році під час перекачування води для забезпечення поливу сільгоспвиробникам вийшли з ладу два насоси. У грудні 2018 року на Сумському механічному заводі було придбано два ротори насоса Д-6300/27. На даний час ведуться роботи з їх встановлення на насосній станції.

 

 


 

Участь у засіданні

 

17 січня 2019 року в Департаменті екологічної політики Дніпровської міської ради відбулось засідання науково-технічної ради. На засіданні були розглянуті наступні питання: Положення про науково-технічну раду; план роботи ради; організація роботи з підприємствами міста та ін. У зазначеному засіданні участь взяла заступник начальника Офісу О.Чехун.

 


 

 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Нікопольським МУВГ РОВР у Дніпропетровській області на головній насосній станції Вищетарасівської зрошувальної системи виконуються заходи з відновлення зрошення сільськогосподарських земель. Для забезпечення надійної подачі води на зрошення для господарств-водокористувачів ПП «Агрофірма «Борисфен», ТОВ «Славутич» Томаківського району Дніпропетровської області та ПП «Агрофірма «Росія», ТОВ «Бакай-Агро», ФГ «Агро-Троя» Запорізького району Запорізької області ведуться ремонтні роботи на всмоктувальному та напірному трубопроводі. Проводяться роботи по відновленню водозабірного рибозахисного оголовка.

Виконання підводно-будівельних робіт з реконструкції рибозахисного оголовка № 5 дасть змогу відновити роботу насосних агрегатів 22НДС- 32Д-19 і додатково збільшить продуктивність насосної станції на 4000 м3/год.

 


 

Проведення наради-семінару

 

9 січня 2019 року в Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області за участю заступника начальника Офісу О.Чехун та начальника відділу використання водних ресурсів І.Нарижної проведено нараду-семінар з фахівцями підпорядкованих організацій.

Метою зазначеного заходу є, зокрема, удосконалення організації ведення державного обліку водокористування та надання практичних рекомендацій щодо складання звітності за формою №2 ТП – водгосп (річна) за 2018 рік.

 


 

 

Енергозбереження починається з вікон

 

Нікопольським МУВГ РОВР у Дніпропетровській області виконані заходи по зниженню втрат тепла та підвищення ефективності систем теплопостачання. Енергоефективне рішення по заміні вікон на металопластикові скоротило витрати тепла до 30% та змінило естетичний вигляд фасаду адміністративних та виробничих будівель. Після заміни 39 вікон за зимовий опалювальний сезон (90 днів) очікується економія 1350м3 газу, 1650 кВт електроенергії та економія бюджетних коштів на суму 23900 грн.

 

 


 

 

Моніторинг водогосподарської обстановки

 

Магдалинівським міжрайонним управлінням водного господарства РОВР у Дніпропетровській області продовжується здійснення моніторингу водогосподарської обстановки в Магдалинівському районі.

Фахівцями, спільно з представниками державної служби з надзвичайних ситуацій, проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Оленівської, Новопетрівської (басейн р.Чаплинка), Котовської (басейн р.Заплавка), Жданівської (басейн р.Кільчень) сільських рад Магдалинівського району щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу 2019 року. За результатами обстежень встановлено, що водні об’єкти знаходяться в задовільному стані, гідротехнічні споруди на них готові до пропуску повені, льодоходу та дощових паводків. Спостерігається пониження рівня води на більшості водних об’єктів.

 


 

 

Поздоровлення з Новим 2019 Роком

 

28 грудня 2018 року начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області Володимир Добринін поздоровив колектив апарату Офісу з Новим 2019 Роком, побажав успіхів у роботі, затишку, миру та злагоди в сім'ї.

 

 

 


 

Участь у засіданні колегії

 

20 грудня 2018 року начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін взяв участь у виїзному засіданні колегії Держводагентства на Хмельниччині.

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко звітувала про впровадження європейських підходів в управління водними ресурсами та окреслила напрямки подальшого розвитку українського водного сектора.

Також була приділена увага питанню діяльності управлінь каналів, що забезпечують подачу води як у маловодні регіони, так і на потреби зрошення.

 


 

Царичанським МУВГ РОВР у Дніпропетровській області проводяться доглядові роботи з підтримки в належному стані Кільченської зрошувальної системи, а саме: каналів МК-2 та Р-9, що знаходяться на балансі управління. Працівниками експлуатаційної дільниці № 2 за допомогою спеціалізованої техніки проводиться очистка вищезазначених каналів від чагарнику та рослинності, які переробляються на тріски та використовуються для опалення побутових приміщень насосних станцій.

 


Участь в установчих зборах

 

18 грудня 2018 року заступник начальника РОВР у Дніпропет- ровській області О.Чехун взяла участь в установчих зборах щодо утворення Басейнової ради Нижнього Дніпра у м.Нова Каховка Херсонської області.

У заході прийняли участь 60 представників із різних галузей: водокористувачі, представники науки та освіти, громадських організацій, що здійснюють свою діяльність у межах суббасейну Нижнього Дніпра, посадові особи центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування з восьми областей України.

Учасниками зборів було обрано голову басейнової ради, його заступника, також персональний склад та секретаріат ради.

Басейнова рада Нижнього Дніпра має на меті стати консультативно-дорадчим органом, у межах діяльності якого будуть напрацьовуватися та реалізовуватися шляхи вирішення екологічних проблем у межах суббасейну Нижнього Дніпра. Суббасейн Нижнього Дніпра охоплює територію Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Харківської, Донецької та Полтавської областей.

 


 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Для забезпечення в 2019 році гарантованого поливу в ТОВ «Придніпровський» Нікопольського району, Нікопольським МУВГ виконується поповнення Борисівського водосховища в об’ємі 1млн.м3. Виконуються роботи з технічного обслуговування насосно-силового обладнання головної насосної станції Нікопольської зрошувальної системи та ремонтні роботи по напірному трубопроводу НТ-1.

 


Участь у міжнародному Форумі

 

14 грудня 2018 року заступник начальника Офісу О.Чехун взяла участь у Другому міжнародному Форумі «KryvyiRih GREEN Strategy. Криворізька зелена стратегія», який проходив у м.Кривий Ріг.

Учасники заходу створили єдиний майданчик для спільного та комфортного вирішення екологічних проблем та питань.

У Форумі взяли участь представники промислових підприємств та громадських організацій, еко-активісти, місцеві чиновники та депутати.

 


Участь у семінарі

 

12-13 грудня 2018 року у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві було проведено семінар на тему: «Ведення державного обліку водокористування».

Голова Держводагентства Ірина Овчаренко презентувала основні здобутки Держводагентства на шляху впровадження європейського законодавства в українському водному секторі.

На зазначеному заході було розглянуто, зокрема, питання щодо удосконалення управління водними ресурсами в частині спеціального водокористування та порядку ведення державного обліку водокористування; особливості ведення державного обліку водокористування та приймання звітності про використання водних ресурсів за 2018 рік; запровадження механізму видачі дозволів на спеціальне водокористування в електронній формі; проведено ряд практичних занять та ін.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у зазначеному семінарі взяла начальник відділу використання водних ресурсів І.Нарижна.

 


Участь у семінарі

 

11-12 грудня 2018 року у м.Київ відбувся семінар у рамках проекту «Водна ініціатива Європейського Союзу плюс для країн Східного партнерства».

Зазначений захід був присвячений презентації проміжних результатів проекту щодо опису району басейну річки Дніпро, визначення масивів поверхневих та підземних вод, а також поглиблення знань з подальших кроків розробки плану управління річковим басейном, а саме: щодо визначення основних антропогенних впливів та економічний аналіз використання вод.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у зазначеному семінарі взяв начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


Участь у засіданні науково-технічної екологічної ради

 

11 грудня 2018 року в Департаменті екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА відбулось засідання науково-технічної екологічної ради з наступних питань:

1. Дослідження порушених земель відвалами, схильними до самозаростання рослинністю, розробка заходів щодо інтенсифікації заростання.

2. Короткотерміновий та довготерміновий прогноз впливу на екосистему як заплави, так і безпосередньо р.Інгулець внаслідок реалізації проекту щодо винесення русла з зони промислових об’єктів ПрАТ «ІнГЗК» на ділянці 1,95 км в місці примикання до кар’єру.

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у зазначеному засіданні взяла член науково-технічної екологічної ради, заступник начальника Офісу О.Чехун.

 


Моніторинг водогосподарської обстановки

 

Магдалинівським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області постійно здійснюється моніторинг водогосподарської обстановки, яка складається в районі.

Фахівцями управління спільно з представниками Державної служби з надзвичайних ситуацій проведено обстеження водних об'єктів та гідротехнічних споруд на території Шевченківської, Приютської, Олександрівської та Очеретуватівської сільських рад Магдалинівського району (басейн р.Кільчень) щодо готовності до пропуску паводку, повені та льодоходу. Водні об’єкти знаходяться в задовільному стані, гідротехнічні споруди на них готові до пропуску повені, льодоходу та дощових паводків. Спостерігається пониження рівня води на всіх водних об’єктах, який не перевищує НПГ та становить 40-70% наповненості.

 


Робочий візит на Дніпропетровщину

 

10 грудня 2018 року заступник Голови Держводагентства Павло Гвозденко у рамках робочого візиту на Дніпропетровщину провів ділову зустріч з начальниками відділів апарату та провідними фахівцями РОВР у Дніпропетровській області.

 


Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Царичанським МУВГ продовжується робота з підготовки насосних станцій до поливного періоду у 2019 році. Здійснене технічне та естетичне оновлення насосної станції НСП-13 Кільченської зрошувальної системи, яка подає воду для поливу сільгоспкультур ТОВ «Альфа-Агро» на площу більше 600 га.

Виконані роботи з фарбування насосно-силового обладнання, а також фарбування вапняним розчином внутрішньої та зовнішньої поверхні насосної станції.

 


 

Підготовка до поливного сезону 2019 року

 

Софіївським МУВГ Регіональ- ного офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продов- жуються роботи з підготовки до поливного сезону 2019 року згідно затвердженого графіка управління. Всі насосно-силові агрегати розібрані для проведення ремонтних робіт. Проводиться заміна генератора власної міні - ГЕС на більш потужну (50 кВт/год.), що дасть змогу повністю забезпечити власні потреби насосної станції на освітлення та опалення в осінньо-зимовий період.

Також, проводиться заміна скидного колектору із сталевих труб діаметром 630 мм та пластикової труби 110 мм скиду води із каналів та колодязів.

 


 

Проведення перевірки знань у Нікопольському МУВГ

 

6 грудня 2018 року в Нікопольському МУВГ було проведено засідання кваліфікаційної комісії з перевірки знань пожежно-технічного мінімуму працівників, що зайняті на роботах з підвищеною пожежною небезпекою. У роботі комісії брали участь інспектори НМ РВ ГУДС України у Дніпропетровській області.

 


 

Впровадження корпоративного стилю

 

Водогосподарники Дніпропетровщини працюють над впровадженням в дію єдиного корпоративного стилю: вивіска, логотип, інформаційний стенд з використанням інфографіки про діяльність водогосподарської організації та послуги, які організація надає – все оновлено та встановлено!

 


Участь у засіданні

 

06 грудня 2018 року заступник начальника Офісу О.Чехун взяла участь у засіданні постійної комісії, як представник робочої групи, Дніпропетровської обласної ради з питань екології та енергозбереження з питань підбору ефективних технологій та підготовки техніко-економічного обґрунтування їх впровадження з метою зниження рівня природного і техногенного забруднення високомінералізованих шахтних, кар’єрних та дренажних вод перед скиданням їх у водні об’єкти.

 


 

Магдалинівським МУВГ виконуються роботи власними силами по очищенню від наносів та мулу розподільчого каналу Р-11 Кільченської зрошувальної системи, який розташований на території Магдалинівської селищної ради, з використанням грейферного ковша, обладнаного на тракторі ЕО-2621.

Розподільчий канал Р-11 забезпечує зрошувальною водою селянське фермерське господарство «Еко-Овочі».

 


Засідання комісії з питань охорони праці

 

23 листопада 2018 року під головуванням заступника началь- ника Офісу І.Потапенка відбулось засідання комісії з перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, пожежної безпеки та охорони праці працівників підпорядкованих організацій.

На зазначеному заході перевірялися, зокрема, знання нормативно-правових актів головних інженерів, головних енергетиків, головних механіків підпорядкованих організацій: Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Правила пожежної безпеки в Україні, законодавство з охорони праці та ін.

 


 

Участь у навчанні

 

22-23 листопада 2018 року на базі Нікопольського регіонального управління водних ресурсів фахівцями Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Міністерства екології та природних ресурсів України проведено короткострокові курси підвищення кваліфікації на тему: «Ефективність та екологічна роль берегоукріплювальних споруд на дніпровських водосховищах».

Від РОВР у Дніпропетровській області участь у навчанні взяли заступник начальника Офісу І.Потапенко та провідний інженер з технагляду О.Полікарпов.

 


Стартує конкурс "До чистих джерел - 2018"

 

Міністерство екології та природних ресурсів України оголошує щорічний Всеукраїнський конкурс "До чистих джерел".

До участі у Конкурсі запрошуються всі небайдужі до діяльності, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України.

Мета конкурсу - розширення практичної природоохоронної діяльності в суспільстві, спрямованої на охорону і поліпшення стану джерел, річок та водойм України, раціональне використання водних ресурсів, підвищення екологічної і правової обізнаності громадян щодо охорони водних ресурсів шляхом залучення широких верств населення до практичної природоохоронної роботи, розвитку громадянських екологічних ініціатив.

Матеріали на Конкурс надсилаються на електронну та поштову адреси Мінприроди згідно Порядку проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «До чистих джерел»: http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1552-12:

- електронна адреса: dzherela@menr.gov.ua;

- поштова адреса: Міністерство екології та природних ресурсів України, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, м. Київ, 03035 з поміткою "На Всеукраїнський конкурс "До чистих джерел".

Роботи, надіслані лише на паперових носіях, не будуть допущені до розгляду конкурсною комісією.

Термін прийняття робіт для участі у Конкурсі – до 26 листопада 2018 року.

Контактні номери телефонів: +38 (044) 206 33 15; +38 (044) 206 33 02; +38 (066) 055 95 00.

 


 

Ремонт міжгосподарської мережі в Павлоградському МУВГ

 

Павлоградське МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжує роботи з підготовки меліоративних систем до поливного періоду 2019 року. Так, на даний час, проведено поточний ремонт з розчистки магістрального каналу МК-1 від ГНС-1 до ГНС-2 Кільченської зрошувальної системи протяжністю до 5 км.

 


Впорядкування території Нікопольським МУВГ

 

Працівники Нікопольського МУВГ продовжують проводити заходи щодо приведення до належного естетичного та санітарного стану територій навколо адміністративних будівель та виробничих баз. Під час таких заходів працівниками було упорядковано та прибрано від сміття та сухого опалого листя території загальною площею 1,7 га.

 


Проведення виробничої наради

 

16 листопада 2018 року у РОВР у Дніпропетровській області під головуванням начальника Офісу В.Добриніна відбулася розширена виробнича нарада за підсумками роботи водогосподарських організацій Дніпропетровської області протягом 9 місяців 2018 року.

На нараді були присутні: заступники начальника Офісу, начальники відділів апарату Офісу, керівники підпорядкованих організацій.

На зазначеному заході йшлося, зокрема, про завершення процесу реорганізації у підпорядкованих організаціях; активізацію ведення претензійної та позовної роботи зі стягнення дебіторської заборгованості; щодо забезпечення корпоративного стилю галузі при підготовці інформаційних матеріалів; було звернуто увагу на забезпечення своєчасного укладання договорів щодо постачання, транспортування, розподілу та комерційного обліку електричної енергії у зв’язку із змінами в законодавстві щодо функціонування ринку електричної енергії тощо.

 


 

Нарада ІV ступені контролю з охорони праці

 

15 листопада 2018 року у Павлоградському МУВГ було проведено виїзну нараду ІV ступені контролю з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху за підсумками роботи в ІІІ кварталі п.р.

На нараді були присутні: начальник відділу охорони праці та механізації РОВР у Дніпропетровській області Ф.Юркевич, головні інженери, головні механіки, головні енергетики та спеціалісти з охорони праці підпорядкованих організацій.

 


Ведуться роботи з економії коштів

 

Магдалинівським міжрайон- ним управлінням водного госпо- дарства РОВР у Дніпропетровській області у рамках Програми економії паливно-мастильних матеріалів виконано заходи з переобладнання легкових автомобілів для роботи на зрідженому газі. На даний час переобладнано 4 автомобілі: ВАЗ-21053, ЗАЗ-110307, ІЖ-2715, УАЗ-374194.

Загальна очікувана економія коштів на закупівлю паливно-мастильних матеріалів та експлуатацію становитиме близько 74 тис. грн. на рік. Планами передбачено переобладнання ще 1 легкового та 1 вантажного автомобілів.

 


 

З Днем працівників сільського господарства!

 

14 листопада 2018 року РОВР у Дніпропетровській області було взято участь в урочистих заходах з нагоди Дня працівників сільського господарства, що відбулися в Дніпропетровській облдержадміністрації. Понад півсотні аграріїв області отримали державні та обласні відзнаки.

День працівників сільського господарства в Україні відзначають у третю неділю листопада.

 


Кадрові зміни

 

12 листопада 2018 року начальник РОВР у Дніпропет- ровській області В.Добринін та начальник відділу управління персоналом Л.Топчій представили нового начальника Павлоградського міжрайонного управління водного господарства Самородського Олега Васильовича.

На виконання наказу Держводагентства України від 02.11.2018 № 240-ос з 5 листопада 2018 року О.Самородського призначено начальником Павлоградського міжрайонного управління водного господарства.

 


 

Упорядкування власних та прилеглих територій

Софіївським МУВГ

 

Працівники Софіївського МУВГ провели ряд заходів з благоустрою територій населених пунктів, власних та закріплених територій.

В ході проведених заходів було упорядковано та прибрано від сміття та сухого опалого листя території загальною площею 1,5 га.

Всі зусилля було направлено в першу чергу на прилеглу територію бази управління та парк відпочинку на житловому масиві "Меліоративний".

Своїм прикладом працівники управління постійно закликають всіх небайдужих зробити навколишній світ чистішим, утримувати власні та прилеглі території в належному естетичному та санітарному стані.

 


Підготовка меліоративних систем до поливного періоду

 

Царичанське МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжує роботи з підготовки меліоративних систем до поливного періоду 2019 року.

Так, на даний час, проведено поточний ремонт розподільчого басейну РБ-3а Царичанської зрошувальної системи, а також бетонні роботи з відновлення дна та відкосів регулюючого басейну.

 


Участь у Міжнародній спеціалізованій виставці

"AQUA UKRAINE-2018"

 

6 листопада 2018 року розпочата XVI Міжнародна спеціалізована виставка "AQUA UKRAINE-2018".

У рамках виставки відбулась науково-практична конференція "Вода та довкілля". Відкрила конференцію Голова Держводагентства України І.Овчаренко. Нею було презентовано імплементацію Україною Водної Рамкової Директиви ЄС.

У роботі конференції взяли участь працівники водної сфери з усіх регіонів України, водогосподарники Польщі, Угорщини, Франції. Конференція була організована у вигляді трьох панельних дискусій і слугувала платформою для комунікації всіх професіоналів водної сфери.

У заходах виставки та конференції взяли участь начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін, заступник начальника офісу О.Чехун, а також начальники та фахівці міжрайонних управлінь водного господарства Дніпропетровщини.

 


Осінні мотиви

на водних об'єктах Дніпропетровської області

 

 


Засідання робочої групи

Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець

 

1 листопада 2018 року у Регіональному офісі водних ресурсів у Дніпропетровській області відбулося засідання робочої групи Міжвідомчої комісії басейну річки Інгулець.

На засіданні були розглянуті, зокрема, Методичні рекомендації з промивки русла р.Інгулець імпульсним методом у системі комбінованого управління, які розроблені Інститутом водних проблем і меліорації Національної академії агарних наук України.

У роботі зазначеного заходу взяли участь фахівці Інституту проблем природокористування та екології НАН України; ДРПВІ «Дніпродіпроводгосп»; професор Дніпровського аграрно-економічного університету О.Орлінська, професор Дніпровського технічного університету та інші.

У результаті обговорення були зазначені зауваження та пропозиції відносно вказаної Методики, які будуть направлені до Держводагентства.

Крім того, на засіданні обговорювались питання щодо екологічного стану водних ресурсів Кривбасу та шляхів вивчення негативного впливу на них антропогенних чинників.

 


Ремонтні роботи у Нікопольському МУВГ

 

Нікопольським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області проводяться ремонтні роботи по заміні робочого колеса насосного агрегату 22 НДС № 5 на ГНС Вищетарасівського зрошувано- го масиву Томаківського району. Роботи виконані за кошти спеціа- льного фонду власними силами управління на суму 49 тис. грн.

Це забезпечить сталу безперебійну роботу головної насосної станції.

 


 

Міжнародний день чистих берегів

у Павлоградському МУВГ

 

Павлоградське МУВГ впродовж вересня-жовтня приймало участь в екологічній акції «Міжнародний день чистих берегів».

У заходах взяло участь 414 працівників, було впорядковано території ПЗС вздовж річок Дніпро, Вовча, Самарчук, Мокра Сура, Суха Сура, а також упорядковані ПЗС ставків, які знаходяться на балансі управління.

 


Царичанське МУВГ - «Я прибрав - твоя черга» продовжуєм звітувати!

 

Царичанське МУВГ продовжує виконувати заходи до акції «Міжнародний день чистих берегів».

Так, 26 жовтня 2018 року учням Царичанської ЗОШ I-III ст. були надані інформаційні брошури, в яких викладена інформація про підтримку заходів відносно чистоти узбережжя річки Оріль.

 


Участь у засіданні колегії Держводагентства

 

24 жовтня 2018 року начальник РОВР у Дніпропетровській області Володимир Добринін взяв участь у засіданні колегії Держводагентства, яке відбулося у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства у м.Києві. На засіданні йшлося, зокрема, про реформування водної сфери, формування басейнових рад в основних басейнах та ін.

 

 


Упорядкування берегів водних об’єктів

у Магдалинівському МУВГ

 

Працівниками Магдалинівського МУВГ продовжується робота щодо впорядкування та приведення в належний стан берегів водних об’єктів.

22 жовтня були проведені заходи по прибиранню від сміття ділянки прибережної захисної смуги озера Садкове біля с.Минівка Заплавської сільської ради (басейн р.Оріль). Працівниками управління було: прибрано прибережну захисну смугу, протяжністю 100 м від побутового сміття; зібрано 4 мішка сміття.

Станом на 26.10.2018 року всього прибрано 650 м прибережної захисної смуги, зібрано 27 мішків сміття.

Також, 25 жовтня 2018 року працівниками управління було проведено заходи по благоустрою двох джерел біля с. Почино-Софіївка в прибережній захисній смузі р. Кільчень. Здійснено обкошування прилеглої території від бур’янів, площею 180 м2; вирубку чагарнику, зібрано 2 мішки сміття. Раніше управлінням було проведено роботу по огородженню джерел та їх розчистці.

Згідно проведених аналізів щодо складу природної мінералізації вода нагадує мінеральну воду, в ній підвищений в 3 рази вміст кремнію, йоду та брому.

 


Поточний ремонт у Софіївському МУВГ

 

Софіївським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжуються роботи з підтримання у належному стані виробничих будівель.

За рахунок спеціального фонду в ремонтно-механічній майстерні управління виконано поточний ремонт підлоги бетонним покриттям на площі 214 м2. Роботи виконувалися робітниками Софіївської ЕД.

 


 

Колектив РОВР у Дніпропетровській області вітає Басейнове управління водних ресурсів Нижнього Дніпра з днем його створення!

Бажаємо продуктивних ідей, плідної та тісної співпраці задля примноження слави водогосподарської галузі України!

 

 


Поточний ремонт у Магдалинівському МУВГ

 

Магдалинівське МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області приступило до ремонтних робіт з підготовки до поливного сезону 2019 року.

Для забезпечення безперебійної і сталої подачі води сільгоспвиробникам виконані бетонні роботи по відновленню монолітних ділянок та швів між плитами магістрального каналу МК-4 від ПК 0+00 до ПК 0+40 Котовської ЕД №1. Ці роботи забезпечать зменшення втрат води по каналу та сприяють її своєчасній подачі до насосних станцій управління.

 


Впорядкування природного водного джерела

Царичанським МУВГ

 

Щороку Царичанське МУВГ разом з учнями Лисківської філії КЗ «Царичанська ЗОШ I-II ступенів» проводить заходи по відновленню та впорядкуванню природного водного джерела в смт Царичанка. Працівники МУВГ та учні 8 класу разом з вчителем біології прибрали сміття і розчистили витік джерела, яке знаходиться недалеко від річки Оріль.

На початку роботи юним екологам завжди не віриться, що то є джерело. Та коли вони бачать з якою швидкістю струменить вода з-під землі, поспішаючи до річки, в їхніх очах заблискають вогники задоволення від отриманого результату...

Нехай біля нашої Орелі буде побільше таких джерел, щоб вона ще не одне покоління дітей радувала влітку!

 


 

Розпочато формування Басейнової ради Нижнього Дніпра

 

Протяжність р. Дніпро у межах суббасейну Нижнього Дніпра становить близько 400 км.

Суббасейн Нижнього Дніпра охоплює територію Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Запорізької, Кіровоградської, Харківської, Донецької та Полтавської областей.

Пропозиції щодо кандидатур до складу басейнової ради приймаються до 22 листопада 2018 року на адресу: 73000, м. Херсон, вул. Торгова, 37;

e-mail: buvr@ukrcom.kherson.ua, kherson_teb@ukr.net.

Надання кандидатур здійснюється шляхом подання заяви із супровідним листом від організації, яку кандидат представляє.

Контактні особи:

Пузанов Андрій Олександрович, тел. (0552) 46-04-56, (050) 667-91-45);

Кур’янінова Катерина Олексіївна, тел. (0552) 46-04-20,(050) 824-55-96).

Інформацію про дату, час і місце проведення установчих зборів буде розміщено на офіційних сайтах Державного агентства водних ресурсів України та Басейнового управління водних ресурсів нижнього Дніпра у рубриці «Басейнові ради» після 22 листопада 2018 року.

 


Участь у презентації

 

19 жовтня 2018 року в Дніпропетровській облдержадміністрації відбулась презентація програми розвитку спроможності ОТГ в управлінні земельними ресурсами та залученні інвестицій – “Програма місцевого системного розвитку”, яка виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з ТОВ “Бломінфо-Юкрейн”, громадською організацією “ДЕСПРО” та Київським економічним інститутом в рамках проекту USAID “Підтримка аграрного і сільського розвитку”.

Від РОВР у Дніпропетровській області в презентації взяла участь заступник начальника офісу О.Чехун та начальник відділу водних об’єктів та техногенно-екологічної безпеки О.Приймачук.

 


Участь у командно-штабних навчаннях

 

19 жовтня 2018 року відбулося розширене засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій щодо загального розбору командно-штабного навчання з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми

ЄДСЦЗ Дніпропетровської області (з визначенням стану готовності до вирішення завдань цивільного захисту у мирний час та в особливий період) під головуванням першого заступника голови ОДА Олега Кужмана, директора Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС України Сергія Парталяна.

У зазначеному заході прийняв участь начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін.

 


 

Навчання у Центрі підвищення кваліфікації працівників

водного господарства

 

З 16 по 18 жовтня 2018 року начальники підпорядкованих організацій РОВР у Дніпропетровській області пройшли післядипломне навчання у Центрі підвищення кваліфікації працівників водного господарства на тему: «Забезпечення експлуатаційної надійності водогосподарських систем в умовах реформування галузі».

 


Виконання програми ПАТ «ДМК»

 

16 жовтня 2018 року у приміщенні Департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадмі- ністрації відбулось засідання науково-технічної екологічної ради. На засіданні членами науково-технічної ради були розглянуті питання щодо стану реалізації ПАТ «Дніпровський металургійний ком-

бінат» заходів Дніпропетровської обласної комплексної програми (стратегії) екологічної безпеки та запобігання змінам клімату на 2016 - 2025 рр. У результаті обговорення, заслухавши фахівців ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат», були прийняті рішення щодо реалізації природоохоронних заходів з боку комбінату.

Від РОВР у Дніпропетровській області у зазначеному заході участь прийняла член науково-технічної екологічної ради, заступник начальника офісу О.Чехун.

 


 

 

Участь у командно-штабних навчаннях з органами управління та силами цивільного захисту

 

16 жовтня 2018 року начальник РОВР у Дніпропетровській області В.Добринін взяв участь у командно-штабних навчаннях на тему: «Дії органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровській області у разі загрози і виникнення надзвичайних ситуацій у мирний час та в особливий період».

 


День захисника України

 

12 жовтня п.р. у Регіональному офісі водних ресурсів були проведені урочисті збори з нагоди Дня захисника України та свята українського козацтва. Начальник офісу Добринін В.Г. привітав працівників зі святом та побажав міцного здоров’я, добра, щастя, злагоди та наснаги на успішні починання на користь Вітчизні.

 


 

Продовжується екологічна акція

«Я прибрав. Черга за тобою!»

 

На виконання доручення РОВР у Дніпропетровській області від 07.09.2018 р. №1953/11-18, працівниками Магдалинівського МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжується робота по упорядкуванню та приведенню в належний стан берегів водних об’єктів. 11 жовтня було проведено роботу по прибиранню від сміття ділянки прибережної території річки Чаплинка біля смт Магдалинівка. Так, було прибрано територію протяжністю 200 м від побутового сміття: зібрано 7 мішків сміття, пляшок.

 


 

 

Протягом останніх 3-х років на Дніпропетровщині було реалізовано понад 60-ти екологічних проектів направлених на відновлення річок та водойм області.

Крім того, протягом цього періоду проводяться заходи зариблення водних об’єктів області.

(відео і фото зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Юрія Голика)

 


 

 

Захист від підтоплення житлових масивів в районі балки Кандибіна

 

Балка Кандибіна була в жахливому екологічному стані. Через велику кількість стихійних сміттєвих звалищ вода у балці застоювалась, розмивала береги та затоплювала житлові будинки, розташовані поруч.

На теперішній час балка отримала друге життя. На замовлення Дніпропетровського облводресурсів було розчищено 1375 метрів балки Кандибіно. Рівень її повернуто до природного та укріплено плитами, за рахунок чого спрямовано потік грунтових та поверхневих вод у спеціальні дренажні труби і тюбінги. Реалізація заходу дозволила захистити від підтоплення близько 200 житлових будинків, це покращило життя понад 3000 тисячам мешканців м. Кривого Рогу.

 


 

Обстеження Софіївським МУВГ аварійної гідротехнічної споруди

 

Згідно звернення П'ятихатської райдержадміністрації та Лихівської сільської ради щодо прийняття участі у комісійному обстеженні гідротехнічної споруди на території Лихівської сільської ради П'ятихатського району, фахівцями відділу водних ресурсів Софіївського МУВГ спільно з представниками райдержадміністрацій, державною службою з надзвичайних ситуацій та представниками Лихівської сільської ради проведено обстеження водного об'єкта та гідротехнічних споруд на території Лихівської сільської ради П'ятихатського району. У ході обстеження було встановлено, що гребля водойми знаходиться в аварійному стані. Береги та частини греблі заросли очеретом та деревами. Узбіччя дороги біля греблі, вимиті дощовими та талими водами з прилеглих полів, утворилися глибокі яри. Тіло греблі частково зруйновано. Відбуваються зсуви у нижньому і верхньому б'єфі, подекуди ширина греблі складає біля 3 метрів.

Шахтний водоскид засмічений. Металеву конструкцію демонтовано, через що він не виконує свою функцію. За підсумками обстеження було складено відповідні комісійні акти. Проблемні питання будуть винесені на розгляд комісій з техногенно-екологічної безпеки П'ятихатської райдержадміністрації для подальшого їх вирішення.

 


 

Командно-штабні навчання

 

9 жовтня п.р. у Дніпропетровській облдерж- адміністрації відбулось інструк- торсько-методичне заняття з підготовки командно-штабного навчання, відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту на 2018 рік. На навчанні були визначені основні напрямки виконання заходів під час проведення навчань щодо захисту

територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Дніпропетровської області. Від Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області взяла участь у заняттях заступник начальника Чехун О.В.

 


 

 

У Нікопольському МУВГ триває робота по підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду 2018-2019 року. Зокрема, здійснюється поточний ремонт покрівлі будівлі насосної станції №6 зрошувальної системи каналу Дніпро-Кривий Ріг.

 


 

 

Приведення в належний естетичний та технічний стан водних об´єктів фонду Державного майна Магдалинівського МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжується. У даний період виконані роботи з фарбування панелей і насосно-силового обладнання та побілка будівлі насосної станції НСП-16/1 Магдалинівської зрошувальної системи, яка розташована на території Котовської сільської ради. Насосна станція НСП -16/1 обслуговує зрошувані землі ТОВ «Агро-Овен» на площі 1760 га, з яких відновлено 715 га.

 


 

 

Підготовка об'єктів до осінньо-зимового періоду

 

Царичанським МУВГ Регіонального офісу водних ресурсів у Дніпропетровській області продовжується робота по підготовці об’єктів до осінньо-зимового періоду 2018-2019 року. Управлінням проведений поточний ремонт покрівель будівель насосних станцій НСП-7, НСП-14, НСП-13 Кільченської зрошувальної системи, зазначені насосні станції подали 2,8 млн. куб. метрів води на полив 2163 гектара фізичної площі.

 

 


 

Проведення виробничої наради

 

28 вересня 2018 року під головуванням начальника РОВР у Дніпропетровській області В. Добриніна відбулася виробнича нарада з керівниками підпорядкованих організацій.

Було розглянуто питання щодо закінчення поливного сезону. А також начальник відділу енергозбереження та зв’язку О. Мілінчук виступив з питання зміни законодавства щодо функціонування роздрібного ринку електроенергії, зокрема, закцентував увагу на Постанові від 14.03.2018 р. № 312 «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії».

 


 

Європейські стандарти моніторингу вод запрацюють і в Україні

 

19 вересня 2018 року Урядом схвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку здійснення державного моніторингу вод». Документ є інноваційним для України. Тому, що передбачає проведення моніторингу на конкретних масивах поверхневих вод згідно з європейськими стандартами. Зокрема, якісний стан води у водоймах визначатиметься, в тому числі за переліком пріоритетних забруднюючих речовин. А це ті, які чинять найбільшу шкоду навколишньому природному середовищу та людині.

45 пріоритетних забруднюючих речовин водойм визначатимуться на високотехнологічному сучасному обладнанні, яке дозволяє їх фіксацію навіть у дуже низьких концентраціях. Тепер державний моніторинг масивів поверхневих вод проводитиметься за біологічними, гідроморфологічними, хімічними та фізико-хімічними показниками. Новий порядок державного моніторингу вод набирає чинності з 1 січня 2019 року. Цей Порядок принципово змінює існуючу систему моніторингу, адже створює всі необхідні передумови досягнення доброго екологічного та хімічного станів українських водойм. Новий моніторинг вод - це ще один вагомий крок, який зробило українське суспільство, виконуючи вимоги європейського законодавства та впроваджуючи його кращі практики.

(З офіційного веб-сайту Державного агентства водних ресурсів України)

 


 

 

На Дніпропетровщині успішно виконуються заходи по від- новленню водних джерел. За проектним рішенням було розчищено р.Заплавку, яка є протокою р.Оріль. Протяжність розчистки склала 12 км. За результатами означених заходів було відновлено сполучення між Оріллю та Заплавкою, яке було порушено ще у 70-ті роки, в результаті будівництва каналу Дніпро-Донбас.

У дійсний час, після виконання заходів щодо відновлення життя річки, вода стала чистою. Зі слів мешканців, з'явилась риба. Спостерігається гніздування білих лебедів, з'явились лелеки.

У минулому році були розпочаті заходи щодо відродження озера Попасне, що розташоване в с. Обухівка Дніпровського району. У минулому, замість озера були лише останки очерету. А зараз - озеро з чистою та прозорою водою. Через 3-4 тижні будуть повністю закінчені роботи по розчистці. Мешканці с. Обухівка зарибили озеро власними силами, в результаті чого можна насолоджуватись рибалкою.

 

(відео зі сторінки соціальної мережі Фейсбук Юрія Голика)

 


 

На території Зеленодольської міської ради, поблизу насосної станції №25 Нікопольського МУВГ в селі Мар’янське Апостолівського району виконуються роботи по укріпленню берега Каховського водосховища. Замовником робіт виступає Регіональний офіс водних ресурсів у Дніпропетровській області. Проведення робіт дасть змогу запобігти ерозії берегової смуги під впливом Каховського водосховища.

 

 


 

Нарада щодо відновлення зрошувальних земель

 

25 вересня 2018 року в кабінеті голови Нікопольської районної державної адміністрації Кириченка О.В. за участю голови Нікопольської районної ради Кривоноса С.І., першого заступника голови Нікопольської РДА Зиміна Г.Л., голови Приміської сільської ради Гаркавенко Р.П., начальника Нікопольського МУВГ Гіберта В.В.,

керівників фермерських господарств «Гетьман», «Агро-Синтез», «Скорук» та представників проектної організації відбулася нарада. У ході зустрічі було обговорено питання щодо відновлення близько 1000 га зрошувальних земель на території Приміської сільської ради та Чкаловської ОТГ від мереж Нікопольського МУВГ.

 


 

У межах проведення екологічної акції «Міжнародного дня чистих берегів» міжрайонні управління водних ресурсів продовжують звітувати щодо прибирання захисних смуг уздовж прилеглих територій.

 


 

Участь у мітингу

 

21 вересня 2018 року працівники Царичанського МУВГ на чолі з начальником управління взяли участь в мітингу, присвяченому 75-й річниці визволення Царичанського району від нацистських загарбників.

Протягом 1941-1943 років у Царичанці поховали 530 її жителів, з яких 273 чоловіки були знищені ворогом. 293 юнаків та дівчат вивезли на примусові роботи до Німеччини. Понад 360 царичан перебували у партизанських загонах та підпільних групах. Загін під керівництвом Панаса Мостового, підпільні групи "Воля", "Балтика-213" навіки вписані в історію героїчної оборони краю, в історію партизанського руху на Україні.

 


 

 

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року № 244-р «План пріоритетних дій Уряду на 2018 рік», передбачено виконання окремих заходів (кроків). Одним із них є крок № 307 «Створення басейнових рад у районах річкових басейнів». Відповідно до принципу інтегрованого управління водними ресурсами за басейновим принципом, розпочата робота по створенню басейнових рад. Для створення Басейнової ради Нижнього Дніпра, необхідно, з метою забезпечення узгодження та врахування інтересів усіх зацікавлених сторін щодо використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів у межах річкового басейну, визначитись щодо кандидатур, які будуть входити до її складу.